הרצליה

חופי הרצליה הם בין הנקיים בארץ

כך עולה ממדד "חוף נקי" של המשרד להגנת הסביבה

שרון יונתן 10/07/2019
חוף הרצליה. בין הנקיים בארץ
צילום: שרון יונתן

חופי הרצליה הם בין הנקיים ביותר בארץ, כך עולה  ממדד "חוף נקי" שפירסם השבוע המשרד להגנת הסביבה לגבי חודש יוני. מהמדד עולה כי 76.6% מהחופים שנמדדו דורגו כ"נקיים" עד "נקיים מאוד", לעומת 67% במדד הקודם. בתקופה המקבילה בשנה שעברה נמצאו רק 66.6% מהחופים נקיים עד נקיים מאד. מהמדד עולה כי מתחילת השנה 71% מהחופים נקיים לפחות 70% מהזמן.

מלבד הרצליה הרשויות החופיות הנקיות ביותר הן: אשדוד, אשקלון, תל אביב- יפו, גי'סר א-זרקא, גן רווה, בת ים, נתניה וחוף השרון. במשרד להגנת הסביבה צוין כי האחריות לניקיון החופים הנבדקים היא בידי הרשויות המקומיות החופיות.

במשרד להגנת הסביבה ציינו כי "מדד חוף נקי" הוא כלי המשמש להערכה אחידה ואובייקטיבית של מידת ניקיון חופי הארץ הלא מוכרזים לרחצה, בים התיכון ובמפרץ אילת ומהווה חלק מתוכנית חוף נקי של המשרד להגנת הסביבה. במסגרת זו נשלחים מפקחי היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד לבדוק את ניקיונן של 66 רצועות חוף לא מוכרזות לאורך כ-153 ק"מ בכלל הרשויות החופיות בים התיכון ובמפרץ אילת.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חבר המועצה עו"ד נוה גור יודיע ביום א' על פרישתו מהפוליטיקה המקומית
טקס חלוקת פרסי הבית המטופח ברעננה. הטקס התקיים בבית העיריה בלשכת ראש העיר. מימין: חיים בן חיים , הזוכה בפרס, דן ברוך, ראש העיר בנימין וולפוביץ, מזכיר העיר יוסי רביד.
חיים בן חיים, לשעבר סגן ראש עיריית רעננה הלך לעולמו
גבר נדקר למוות בטבריה
רמת ישי: מאבטח הותקף וירה
הקרנת טרום בכורה לסרט סדקים
רשת חוויות מציגה: הקרנת טרום בכורה לסרט "סדקים" ושיחה עם התסריטאית מיכל אקרמן
החור בצינור של המפעל, שדרכו דלפו חומרים אל הקרקע ומשם אל הים.
המשרד להגנת הסביבה ומשטרת ישראל בשת"פ
 (צילום: פרטי)למדן וקארו
במי תומכים הירוקים?
קובי מרימי נבחר לייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון
נבחר השיר שייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון