הרצליה

חשד: פקח הונה צעירה תוך כדי התחזות לאישה

פקח מהרצליה נעצר בחשד כי התחזה ברשת האינטרנט לאישה, ניהל קשר רומנטי עם צעירה שהתאהבה בדמות הפיקטיבית ובעקבות כך העבירה לחשוד אלפי שקלים ועשרות סרטונים ותמונות אינטימיים. הוא מצידו טען כי הכל היה מרצונה ומיוזמתה

כתב לוקאל 11/07/2019
התחזות ברשת האינטרנט
צילום אילוסטרציה iclip art

פקח בעיריית הרצליה, בן 36, נעצר לפני ימים אחדים בחשד כי הונה אישה תוך שהתחזה לאישה אחרת וקיבל ממנה אלפי שקלים ותכנים אינטימיים.

הפקח נעצר על ידי שוטרי תחנת גלילות בחשד לעבירות של קבלת דבר במרמה, התחזות כאדם אחר במטרה להונות ומעשה מגונה בהסכמה שהושגה במרמה.

 על פי החשד, האיש התחזה ברשת האינטרנט לאישה – שהינה מדריכת כושר תוך שהעתיק תמונות שלה מפייסבוק ואיתן פתח חשבונות פיקטיביים בפייסבוק, באינסטגרם ואפילו באתר הכרויות. לאחר מכן, כך על פי החשד, יצר, באמצעות הזהות הפיקטיבית, קשר עם אישה אחרת (המתלוננת) ופיתח עמה קשר רומנטי ואינטימי אשר התנהל ברשת. הקשר התבסס על הודעות, תמונות וסרטונים בעלי אופי מיני אותם צילמה ושלחה המתלוננת לבקשתו של החשוד.

 במהלך הקשר התאהבה המתלוננת בדמות המתחזה שהפעילה עליה מניפולציות רגשיות. לדברי המתלוננת, היא התאהבה בה ונקשרה אליה מאוד וכל זאת בידיעה כי מדובר באישה. כמו כן, האישה הפיקטיבית סיפרה כי עברה אונס כשהייתה ילדה. בזמן ההיכרות, ביקשה הדמות הפיקטיבית  מהמתלוננת להעביר לה כספים וסיפרה כי היא בחובות ומאיימים עליה ברצח. בעקבות כך, המתלוננת העבירה לה 5,000 שקלים ושני מכשירי טלפון חדשים. בהמשך, אף ביקשה ממנה להשאיר לה במקום מסוים 130 אלף שקלים בכדי לכסות את החובות של אחיה, וכן שתשאיר לה "תחתונים רטובים" שלה.

מהחקירה עולה כי ב – 20 ביוני הגיעה המתלוננת בהפתעה לתחרות ספורט בה הדמות הפיקטיבית הייתה אמורה לקחת חלק בהיותה מדריכת כושר. אולם, שם היא פגשה בבחורה האמיתית אליה החשוד התחזה – ובזמן שאותה אישה מתחרה, המשיכה הדמות הפיקטיבית להתכתב עם המתלוננת – מה שהוביל אותה לחשוד כי נפלה קורבן לעוקץ.

המתלוננת פנתה למשטרה ויזמה מפגש עם הדמות הפיקטיבית תוך שהיא מבטיחה לה כי תעביר לה את הכסף. כצפוי, למקום הגיע הפקח החשוד אשר ניסה לקחת את הכסף – אך אז ביצעו השוטרים את מעצרו. בעדויותיה סיפרה המתלוננת כי היא מרוסקת מבחינה נפשית מאחר ונפתחה בפני הדמות המתחזה, התאהבה בה וכי היא חוששת מהחשוד משום שהוא יודע עליה הכל.

לדברי המתלוננת, כפי שעלה בחקירה, החשוד ביקש ממנה לבצע אקטים מיניים גסים, לצלם אותם ולשלוח לו. במהלך התקופה שהיו בקשר המתלוננת צילמה ושלחה לדמות הפיקטיבית עשרות סרטונים ותמונות.

בחקירתו הודה החשוד, שמיוצג על ידי עו"ד סנדי אלמוגי, כי התחזה לבחורה וקיבל מהמתלוננת כספים וטלפונים, אך טען כי היא יזמה זאת והוא ביקש להחזיר אותם. הוא הכחיש כי כוונתו הייתה להונות אותה ולסחוט ממנה כספים וכן סירב למסור סיסמה למכשיר הטלפון איתו התכתב עם המתלוננת.

בית המשפט: "מעשים נבזיים ומעוררים שאט נפש"

בית המשפט קבע כי מעשיו של החשוד "נבזיים ומעוררים שאט נפש" וכי "עיקר החומרה הוא בפגיעה בפרטיות של המתלוננת". עוד קבע בית המשפט כי "קיימים היבטים מיניים, היבטים של מרמה והיבטים של ניצול".

לחשוד אין עבר פלילי אך בעבר עלה נגדו חשד, כך לטענת המשטרה, כי הטריד נשים במקום עבודתו. בהקשר זה טענה הסנגורית של החשוד כי מעסיקיו קיבלו מכתב שהחקירה בנושא זה הסתיימה ועל כן הוא חזר לעבודתו, אך במשטרה טענו כי התיק עדיין מתנהל.

"המתלוננת חיפשה ריגושים"

עו"ד אלמוגי טענה בבית המשפט:  "מדובר בקשר שהתקיים באמצעות הצ'ט. אין מחלוקת כי מרשי הציג עצמו כאישה. עם זאת, האישה מהצד השני, נראה שהיא מחפשת ריגושים ובעצמה יזמה את מתן אותן מתנות. מרשי ביקש להשיבן והיא לא הסכימה ועמדה על כך שאם הוא מתעקש שיתרום אותן. הוא מעולם לא פגש בה וההתכתבות הייתה מרצון".

כך או כך, למרות שהמשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של החשוד, בית משפט השלום הורה על שחרורו למעצר בית ובתנאים מגבילים נוספים. היחידה החוקרת ערערה לבית המשפט המחוזי, אך זה דחה את הערר והשאיר את החלטת השחרור על כנה.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
תאגיד המים הבאר השלישית הגיש דוח שנתי ראשון
דוח ראשון לתאגיד "הבאר השלישית"
נעצר חשוד בהתפרצויות לעסקים
נעצר חשוד בהתפרצויות לעסקים
חוף הכרמל: נחנך מרכז ההפעלה לשעת חירום
אושרה התכנית להסדרת מגרשים ציבוריים
 טביעה קטלנית בבריכה: המציל נעצר
טביעה קטלנית בבריכה: המציל נעצר
מועצה אזורית חוף הכרמל
מלגות בסכום שיא
נסגרו תיק החקירה נגד רהע צפת ורהע קריית שמונה
נסגרו תיק החקירה נגד רה"ע צפת ורה"ע קריית שמונה
יונתן אלקובי, עידו רוזנטל, והמתנדב ברי שמיר
מחלום למציאות