הרצליה

הדיון על תכנית הבניה באפולוניה עובר לעליון

עיריית הרצליה, תושבי מערב העיר עתרו השבוע לבית המשפט העליון בדרישה לקיים דיון נוסף בנוגע לתכנית הבניה אפולוניה מצפון לשכונת נוף ים

שרון יונתן 18/07/2019
הדיון על תכנית הבניה באפולוניה עובר לעליון
צילום: פרטי

נמשך המאבק של עיריית הרצליה ותושבי מערב העיר נגד ההחלטה לאשר את המשך תכנית הבניה באפולוניה. בשבוע האחרון הגישו העירייה והתושבים בקשות לבית המשפט העליון לקיים דיון נוסף בהרכב מורחב וזאת לאחר שלפני מספר שבועות קיבל בית המשפט העליון את הערעור של המדינה על פסיקת בית המשפט המחוזי וקבע כי תכנית הבניה באפולוניה יכולה לצאת לדרך. ביום חמישי שעבר עתרה העירייה לביהמ"ש העליון בבקשה לקיים דיון נוסף בנושא וביום שלישי עשו זאת התושבים, בראשותו של אלון כרמלי. 

"תכנית הבנייה תחסל באופן טוטאלי את אחת מפיסות הטבע היחידות שעוד נותרו לנו, ותפר את המרקם הטבעי הקיים בשמורה", אמר השבוע ראש העירייה, משה פדלון, וציין כי לעיריית הרצליה יש תכנית להפוך את המקום לפארק אקולוגי-ארכיאולוגי, שיהווה אטרקציית תיירות בינלאומית.

 יש לציין כי לאחרונה יצאה העירייה במסע פרסומי תחת הכותרת "מדינת ישראל פסקה גזר דין מוות לאפולוניה" ואף העלתה עצומה באתר האינטרנט שלה כנגד התכנית.

 בעתירה, שהוגשה על ידי עורכי הדין אילנה בראף שניר ואסף הראל טוענת העירייה כי עולה הצורך בקיומו של דיון נוסף, בהרכב מורחב, על מנת לבחון מחדש את התוכנית הן מבחינת דיני התכנון והבניה, עקרון השקיפות וזכות ההתנגדות, ובנוסף, מבחינת ההשלכות על בריאותו של הציבור.

בעתירה שהוגשה ביום שלישי על ידי עורכי הדין חיה ארז, חגי קלעי ואורלי אליאב, דורשים גם התושבים דיון נוסף בבית המשפט העליון.

בתוך כך, גם בעלי הקרקעות הפרטיות בתכנית אפולוניה עתרו ביום חמישי שעבר לבית המשפט העליון בבקשה לקיים דיון נוסף המצדיק לטענתם הרכב מורחב של שופטי בית המשפט העליון. לטענת העותרים, המיוצגים על ידי עורך הדין יהושע דיאמנט, ההחלטה שניתנה בדיון הקודם בעליון בנושא אפולוניה מאפשרת פגיעה באופן קיצוני בשוויון בין בעלים שונים אשר כלולים באותה חטיבת קרקע.   בעתירה נטען כי המדינה קיבלה החלטה לייעד את מקרקעי העותרים להפקעה, בהתעלם מן העובדה כי משמעות ההחלטה היא היתכנות של הפקעת מקרקעי הבעלים ללא תשלום כל פיצוי.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
השן הבריאה
"לקח לריאות": שן הוצאה מריאה של קשיש
שריפות באזור קבר בינימין בכפר סבא
שריפות באזור קבר בינימין בכפר סבא
בירה רוטהאוז בלב היער השחור
מטיילים עם דני בר
הופסקה ההתקשרות בין מפלגת העבודה למועמדות לראשות עיריית הוד שרון יפעת קריב
מהפך בחיפה, סיבוב שני בי-ם, חולדאי מנצח בתא
מהפך בחיפה, סיבוב שני בי-ם, חולדאי מנצח בת"א
מהי מכונת קפה אוטומטית?
קסדה בראש טוב?
קשישים חוצים את הכביש
כמה קשישים הולכי רגל נפגעו בכ"ס בעשור האחרון?