הרצליה

מה יעלה בגורל בני הרצליה?

אוהדי קבוצת הכדורסל בני הרצליה, שכואבים את הירידה ללאומית, מסבירים מדוע זה קרה ולא מבינים מדוע הקבוצה נמצאת בקיפאון ולא מחתימה מאמן ושחקנים לעונה הבאה

שרון יונתן 18/07/2019
הקהל של בני הרצליה. יחזור למלא את אולם היובל?
צילום: מוטי יערי, מתוך הפייסבוק של הקבוצה

לקבוצת הכדורסל של בני הרצליה, שירדה לליגה הלאומית, אין אמנם קהל גדול, כמו לרוב יריבותיה בליגה העל, אבל יש לה אוהדים אכפתיים ומסורים שכואבים את ירידת הליגה ומביעים חשש מהעובדה שהקבוצה נמצאת בקיפאון, לפחות כלפי חוץ.                                                                         

דיברנו השבוע עם ארבעה אוהדים, מהשרופים יותר, שמלווים קבוצתם האהובה כמעט לכל משחק ורצינו לשמוע מהם על תחושותיהם לגבי הירידה הכואבת וחוסר הוודאות הנוכחי שנובע בעיקר מהעובדה שבקבוצה משדרים שהירידה איננה סופית בגלל סימני השאלה, שעלו בתקופה האחרונה, לגבי המשך פעילותן בליגת העל של הפועל אילת ומכבי אשדוד.

את איריס שלם, שאוהדת את הקבוצה כבר 4 שנים, קשה לפספס מאחר שהיא עומדת ומעודדת באופן קבוע מאחורי הסל במשחקים באולם היובל. "מהרגע הראשון שהלכתי למשחקים, בעקבות הבן שלי, התחברתי מאוד לקבוצה ואני מגיעה לכל משחקי הבית ולרוב משחקי החוץ" אמה השבוע וכמו השאר ציינה שהכתובת הייתה על הקיר: "באמצע העונה כבר הבנתי שאנחנו הולכים לרדת כי פשוט הפסדנו בלי הפסקה, הרגשנו שהזרים רוצים רק לקלוע לבד ואין את הביחד הזה. לקחתי ממש קשה את ירידת הליגה, נכנסתי לדיכאון והייתי ממש עצובה במשך כמה ימים".                         

איריס איננה מבינה את הקיפאון וחוסר הוודאות שהקבוצה נתונה בה: "אם ירדנו ליגה צריך להילחם ולנסות לעלות ליגה ולא להיאחז בתקווה שאולי קבוצה כזו או אחרת תרד בגלל בעיות כלכליות. זה מאוד מדאיג שעד עכשיו אין מאמן ושחקנים. אני קוראת תגובות וכולם שואלים מה קורה איתנו. אנחנו פשוט לא יודעים כלום, לא משתפים אותנו בכלום ולצערי פוטרו שני עובדים מסורים של המועדון. אני מבחינתי אמשיך לעודד את הקבוצה גם בלאומית. חבל לי מאוד על מה שקרה במועדון".

גיא אלמוג, שאוהד את הקבוצה כבר 6 שנים ומארגן את האוהדים וההסעות למשחקי חוץ, אמר השבוע: "ירידת הליגה מבאסת מאוד כי בנינו משהו בשנים האחרונות בתוך הקהילה והכל התנפץ לנו. בירידה הרגשתי שקרה לנו פיגוע בתוך הבית".

מדוע זה קרה?

"בעיקר בגלל קבלת החלטות לא נכונה ולא מוצלחת בשנתיים האחרונות, חוסר משווע בישראלים טובים. היה אפשר לראות כבר בעונה לפני כן שהמצב לא טוב ואז אריק שיבק הציל אותנו ברגע האחרון, אבל העונה זה היה מאוחר מדי".                         

לגבי העונה הקרובה אומר אלמוג: "כולי תקווה שבעלי הקבוצה וההנהלה יתעשתו במהרה ויבנו קבוצה טובה ללאומית שתחזור תוך שנה לליגת העל. חשוב מאוד להחזיר את האמון לאוהדים ולקהילה. אם זה לא יקרה במהרה יש לי חשש שהקבוצה תלך למקומות לא טובים בעונה הבאה. היו לנו עונות טובות ואני מאמין שהכדורסל בהרצליה יכול לחזור לימים הגדולים אבל כדי שזה יקרה המועדון צריך להקים קבוצה טובה ובמהירות האפשרית".                                           

עוד אוהדת שראתה את הירידה מתקרבת היא הדר דויטש שסיפרה השבוע: "מאוד צורם לנו לדעת שגורמים שקשורים לקבוצה פועלים להישאר על חשבון קבוצה אחרת בליגת העל. אם נגזר עלינו לרדת צריך להתמודד אם זה ולא לחכות שקבוצת אחרת תרד ואז נישאר. צריך לעשות הסקת מסקנות נכונה ולנסות לחזור לליגת העל במהירות האפשרית. לי אין בעיה לעודד את הקבוצה בלאומית כי בני הרצליה זה בית שני בשבילי ואני מאוד מחוברת לקבוצה". 

הדר, יש לך חשש לגבי העונה הבאה?

"אפילו חשש שלא תהיה קבוצה בכלל כי לא מחתימים מאמן ושחקנים. הירידה צריכה לתת לנו הזדמנות לחזק את האוהדים ולקדם שחקנים צעירים ממחלקת הנוער ולא לחכות לראות מה קורה עם אילת או אשדוד. אני רואה שחקנים טובים בלאומית חותמים בקבוצות אחרו ולא מבינה למה אצלנו מחכים. לנו ברור שהקבוצה בסוף תשחק בלאומית אז בשביל מה מחכים. אנחנו לא הקהל של חולון או ירושלים, אבל יש המון חבר'ה צעירים שהתחברו לקבוצה וככה בונים קהל לעתיד, עם המון לב ונשמה וחבל שהכל נעצר עכשיו. אמרתי לחלק מהשחקנים שהם ימשיכו הלאה אבל מי שישלם את המחיר אלו האוהדים שנשארים מאחור. הקבוצה ממש חשובה לי ולכן אני זועקת עכשיו שחשוב לעשות הפקת לקחים לקראת העונה הבאה".                                                                      

אוהד נוסף, שבחר להישאר בעילום שם, הוסיף: "הירידה הייתה המשך לעונה לפני כן שהייתה גרועה מאוד. התחושה הייתה שמשהו לא נדבק ולא נראינו טוב מתחילת העונה. הניצחונות הושגו במאמץ רב ומשהו לא נדבק ברוח הכללית של הקבוצה. הייתה תחושה שלא ממש נלחמים על המגרש.

יש לך חשש שהקבוצה לא תחזור לליגת העל?

"יש בהחלט חשש כזה. לא מובן לי איך עד כה לא הוחתם מאמן לקבוצה שזה הבסיס. יש לי חברים אוהדי מכבי חיפה שאמרו שהליגה הלאומית היא לא פשוטה בכלל. אני מצפה

שההנהלה תעשה מהלך כדי שהקבוצה תשלוט בליגה השניה במטרה ברורה לעלות ליגה, כדי שהאפיזודה הזאת של ליגה לאומית תסתיים במהרה ונצא מחויכים שעשינו כל מה שאפשר. צריך גם להבין שחשוב לבנות קבוצה טובה כדי שלשחקנים הצעירים במחלקת הנוער יהיה לאן לשאוף". 

לא רק בקרב האוהדים קיים חוסר וודאות, אלא גם בקבוצה עצמה. גורם במועדון אמר השבוע: "עד סוף החודש יתקבלו החלטות כאשר לני רקנאטי אמור להישאר ולתמוך בקבוצה. אנחנו עדיין לא יודעים באיזו ליגה נשחק, אבל כרגע אנחנו בליגה הלאומית ולא יודעים יותר מזה. אנחנו כרגע לא בונים כלום, מעבר לכך שיש שני שחקנים חתומים בקבוצה, גייב לוין ואור לאומי, שאמורים לשחק גם בלאומית. לגבי העובדה שאין מאמן ושחקנים חתומים, זה עדיין לא מאוחר מדי".

עוד בהרצליה
שרון יונתן 10/10/2019
שרון יונתן 26/09/2019
שרון יונתן 19/09/2019
שרון יונתן 12/09/2019
שרון יונתן 11/09/2019
בילי בסרגליק 28/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הושג הסכם על שעת הארוחה בגנים בכ"ס
ילד ננעל בגן חובה ברעננה
ילד ננעל בגן חובה ברעננה
דורה אייזנשטיין  הגיבורה הנציגה של ראש העין
החברה העירונית מקום בלב מצדיעה לניצולי שואה
יונתן אלקובי, עידו רוזנטל, והמתנדב ברי שמיר
מחלום למציאות
"הגיע הזמן להעיר את הוד השרון"
גבר טבע בבריכה בעכו
גבר טבע בבריכה בעכו
גבר טבע למוות באילת
שנת מאסר לצעיר שביצע עבירות רכוש ואלימות
שנת מאסר לצעיר שביצע עבירות רכוש ואלימות