הרצליה

לצבי בנווה ישראל יש בעיה

שירותי הדואר בשכונת נווה ישראל בהרצליה מקבלים את הציון נכשל. המכתבים לא מגיעים לבתים, אלא לתיבות דואר ליד המרכז המסחרי ואילו החבילות של תושבי השכונה נשלחות לסניף הדואר המרכזי ברחוב סוקולוב המרוחק

בילי בסרגליק 24/07/2019
מעטפות דואר
צילום אילוסטרציה iclip art

מוזר. כבר שיגרנו חללית לירח (טוב נו, התוצאה הסופית לא הייתה משהו), הטכנולוגיה מתפתחת בקצב מואץ, במדפסות תלת מימד ניתן ליצור שלל דברים אבל עדיין לא הצליחו ליצור מצב בו הדואר יגיע לבתים הפרטיים בשכונת נווה ישראל. בכל פעם אני נדהמת מכך מחדש. אמנם הצבי עייף וכבר שחוק, ודואר ישראל לא מתפקד משהו, זה ידוע, אבל כאן מדובר בחלם ממש ובהעדר שירות מוחלט.

 לפני שנים החליטה ראש העירייה דאז, יעל גרמן, לפי בקשת ועד נווה ישראל, ליצור תאי דואר לתושבים ליד המרכז המסחרי, שמצבו, אגב, כעת מזעזע. מאז, ולמרות בקשות חוזרות ונשנות שלי שזה ישתנה, שאני אזכה לקבל כמו רוב תושבי מדינת ישראל את הדואר אלי הביתה, נעניתי בשלילה. ומה אם יש אנשים מבוגרים, חולים או ללא מכונית, המבקשים שהדואר יגיע אליהם לתיבות? דואר ישראל גלגל את זה לפתחה של העירייה באומרו שהמספרים לא מסודרים ברחוב שבטי ישראל, וכשישנו את המספרים ישקלו זאת.

 זה החלק הרע, וכעת החלק הטוב. מצאנו פתרון זמני, בצורת ילדה מדהימה וקטנה בשם לירי מהשכונה, שלאחר שכתבתי בקבוצת הוואטספ השכונתית על הנושא, החליטה שהיא תביא לנו, כמה תושבים, את הדואר מתיבות הדואר, תמורת סכום סמלי. לירי הקטנה והחרוצה, מגיעה אלינו פעם בשבוע, ילדה אחראית ומקסימה עם סטארטאפ נפלא.

 ועכשיו נעבור לבעיית חלוקת חבילות הדואר. לפני שנתיים לערך הוחלט בדואר המרכזי, על מנת למנוע תורים ארוכים כנראה, לאפשר לפיצוציות וחנויות ברחבי הרצליה, לחלק את דברי הדואר. רעיון טוב. יצאו לדרך. הדואר שלנו הועבר לפיצוציה ברחוב יבנה, הסידור היה יחסית לא רע, יותר קרוב מהדואר המרכזי בעיר, יותר שעות פתוחות והרבה פחות תור. אבל אז, לפני שמונה חודשים לערך, שוב הועברו דברי הדואר והחבילות של נווה ישראל לסניף המרכזי לסוקולוב. האם זהו דבר הגיוני שאנשים ייסעו למרכז העיר על מנת לקחת חבילות במקום להגיע לפיצוציה השכונתית בסמוך למקום מגוריהם?

 אנחנו בשנת 2019 והגיע הזמן שגם תושבי נווה ישראל יקבלו שירות אלמנטרי שקיים מאז קום המדינה. לצבי אולי פתרונות, או שלא.   

להארות ודברים ניתן לפנות ל billie@netvision.net.il

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
קיץ מוזיקלי בפארק האחים אסנר
אירועי יולי מוסיקלי בפארק האקולוגי הוד השרון
השריפות באמזונס: שיקוף לאש המשתוללת בין בני האדם
 בועז גור יעמוד בראש רשימת מקומי בחיפה
בועז גור יוביל את "מקומי בחיפה"
קרקע קו ראשון לים
קרקע קו ראשון לים
צופית בוהקת
חי צומח הכי "רעננים" שיש
בחירות בפייסבוק (טור דעה)
זוכרים את אלי ולד
לקבל את השונה