הרצליה

האנשים שעושים את הרצליה

בכל שבוע נציג בפניכם את התושבים שעושים את העיר הרצליה. מוזמנים להכיר את השכנים שלכם קצת יותר מקרוב, והפעם קבלו את מיכל גבאי, יוזמת, הוגה ומנכ"לית האקדמיה לחינוך מונטסורי

בילי בסרגליק 24/07/2019
מיכל גבאי. חשה שליחות
צילום: רוית סהר

"אני מאוד מקווה שגם בהרצליה יפתחו מסגרות חינוך אלטרנטיביות. זוהי אחת הערים היחידות בישראל שלא מציעה מגוון בחינוך, דרכים ושיטות אחרות מהחינוך הקלאסי", כך אומרת מיכל גבאי, תושבת שכונת נווה ישראל, יוזמת והוגת "האקדמיה לחינוך מונטסורי", מלווה פדגוגית ומכשירה גנים לפי שיטת מונטסורי.

 גבאי, אם לשלושה, נולדה וגדלה ברעננה ולפני 20 שנה עברה להרצליה. ביום שישי הקרוב היא מפיקה  את הכנס המונטסורי הישראלי הראשון, שיערך בסמינר הקיבוצים. "בתור ילדה הייתי משועממת ומתוסכלת בכיתה. לא הקשבתי בשיעורים, הלימודים לא עניינו אותי וחשבתי שאני לא מצליחה ללמוד כי אני לא חכמה", היא מספרת. "עם השנים וגידול ילדיי חיפשתי דרך חינוכית לימודית אחרת שיחוו בה עניין, כי כאשר את לומדת משהו שכיף לך, את טובה בו וזה מעלה את הביטחון העצמי".

 אחרי שעסקה בביולוגיה, עברה לעבוד כמטפלת הוליסטית: "טיפלתי בכאבים פיזיים ונפשיים של אנשים והבנתי שהמון קשיים נובעים מהילדות. החלטתי שבמקום לטפל בחולי, אלמד כיצד לבנות זאת נכון כבר מההתחלה. לפני שמונה שנים החלטתי לפתוח גן בהרצליה על פי שיטת מונטסורי. בחרתי בדרך המונטסורי כי כמו שאני תמיד אומרת: כיף זה לא מותרות. אחרי ארבע שנים עברתי עם הגן למבנה אחר אבל במהלך שהותנו שם, החל השכן להערים קשיים. אחרי תלונות רבות שלו ופעם ביום שהזמין משטרה, החלטתי שלא ניתן להמשיך באווירה כזו. גם בעלת הבית לא הסכימה יותר ונאלצתי לסגור את הגן."

 מהקושי צמחה ההחלטה שבמקום לעזור ל-30 ילדים ומשפחותיהם, היא תועיל הרבה יותר אם תלמד את הגננות את השיטה המונטסורית, שדוגלת בחינוך לחיים דרך עצמאות והנעה פנימית. גבאי הקימה את האקדמיה לחינוך מונטסורי וכיום היא מכשירה צוותים חינוכיים ומלמדת הורים כיצד להשתמש בכלים מהשיטה גם בבית.

 "אחרי שלמדתי את שיטת מונטסורי קיבלתי את הכלים שאפשרו לי להיות האמא שתמיד חלמתי להיות. אני נהנית להיות עם ילדיי, אני חשה שהם גדלים בביטחון עצמי ומתרגשת לראות דור שלם של ילדים שגדל מאושר יותר. אני בהחלט חשה שליחות."

billie@netvision.net.il


 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
תאונה עם מעורבות רכב ואופנוע אירעה בשבילי בית העלמין סגולה.
שני פצועים בתאונה בסמוך לבית העלמין סגולה
אישום: תקף ידידה בשנתה והכה את חברותיה כשניסו לסייע
אישום: תקף ידידה בשנתה והכה את חברותיה כשניסו לסייע
תוצרת תשעט
תוצרת תשע"ט
ט"ו באב ב"סלון מלכה"
עקירת עצים לשימור בתל אביב
מה יעלה בגורלם של העצים לשימור בתל אביב?
חשד: נמלטה מהמשטרה, קפצה מגובה ונפצעה
אנשי הים התיכון
חשד: סחט אזרחים על רקע התכתבות מינית