הרצליה

התכנית העירונית לשימור אתרים

עיריית הרצליה החלה בתוכנית עירונית לשימור האתרים בעיר

כתב לוקאל 25/07/2019
בית הכנסת הגדול
צילום באדיבות מוזיאון בית ראשונים, עיריית הרצליה

לא פעם אנחנו רואים בסרטים את הגיבור חוזר לשכונת ילדותו, מסתובב ברחובות, מביט בבתים שנשארו בדיוק כמו אז, וכל הזיכרונות וחוויות ילדותו צפים ועולים. זו הרוח שבה  פועלת התכנית העירונית לשימור אתרים בהרצליה, בהובלת ראש עיריית הרצליה ומינהל הנדסה. כעת, לאחר שנים של עבודה מחקרית, מלווה בסקרים מגיעה התכנית לשלב פרסום להפקדה.

התכנית לשימור אתרים נועדה לקבוע הוראות ותנאים להבטחת שימור ושיקום של המורשת הבנויה של העיר הרצליה, והיא כוללת אתרים ומתחמים הנושאים ערכים תרבותיים, היסטוריים וארכיטקטוניים, בעלי חשיבות מקומית, של היישוב מתחילת דרכו.

החל משבוע הבא, מדי יום שני תתקיים במוזיאון בית ראשונים סדרה של שבע הרצאות בנושא עם אדריכלים ואנשי מקצוע שייתנו ביטוי להיבטים שונים בשימור אתרים. בין ההרצאות כיצד בוחרים אתרים לשימור, סיור באזור לשימור - רח' הנדיב ובני בנימין, סיפוריהם של שני אתרים ברשימת השימור העירונית: הבאר הראשונה של הרצליה ו"משכן האמנים" בהרצליה ב'. במפגש האחרון בסדרה, יציגו עורכי תכנית השימור של הרצליה את תכנית השימור על היבטיה השונים.

תכנית השימור בהרצליה, שהינה תכנית בסמכות מחוזית,  מבוססת על סקר אתרים עירוניים שנעשה בתחילת שנות האלפיים אליו נוספו אתרים נוספים וכעת כוללת התכנית המופקדת 70 אתרים. האתרים הוצגו ואושרו בוועדות השימור ובוועדה המשנה לתכנון ובנייה.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון אמר "שימור וזיכרון הם ערכים חשובים בחייה של עיר, במיוחד בעידן של התפתחות וקידמה. חשוב שהדורות הבאים יראו ויכירו מקרוב את שלבי ההתפתחות שעברה העיר, יראו את האתרים הראשונים בדמותם האותנטית ויבינו איזו דרך ארוכה העיר ותושביה עברו".

פדלון הוסיף "רשימת האתרים לשימור מתעדכנת כל הזמן ואני מזמין את התושבים להעביר לנו הצעות נוספות".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הצגה מקורית חדשה של תיאטרון הנגב
"יש פה מעבר לסטיגמה על הכדורגלן המזרחי"
יובל שרף לצילומי קניוני עופר בקניון הגדול פתח תקווה
מה הצחיק את יובל שרף?
או בוי
או בוי
גופת צעירה נמצאה צפה מול חופי נתניה
גופת צעירה נמצאה מול חופי נתניה
הטיול הגדול
מעטפות דואר
לצבי בנווה ישראל יש בעיה
נפגעים בשריפה בבניין בלוד
שמונה נפגעים בשריפה בלוד