הרצליה

מרפת לפרויקט בניה

מדובר בפרויקט יוקרתי במתחם זרובבל, במסגרתו הוקמו עבור עשרות בעלי הקרקע 3 בניינים בני 70 דירות, הפונות לכיוון צומת הרב קוק - ז'בוטינסקי

כתב לוקאל 31/07/2019
פרויקט יוקרתי במתחם זרובבל
צילום הדמיה באדיבות משרד האדריכלים מאיר גיא

בימים אלה מתאכלס אחד הפרויקטים היוקרתיים של העיר הרצליה, מבנה אדריכלי דמוי חופה, בצורת סהר, הפונה לצומת הרחובות הרב קוק – ז'בוטינסקי בעיר.

לא רבים יודעים שמדובר בבנייה עצמית של בעלי הקרקעות שנמנו על המשפחות הוותיקות של הרצליה. בין המשפחות ניתן למנות את משפחת כהן, הבעלים של מחלבות גד, שהקימו במקום את אחת הרפתות הראשונות של המשפחה; משפחת גולדשמיט מוותיקי החקלאים של העיר, ועוד. היו אלה משפחות ותיקות של חקלאים, שחיו במקום כבר לפני 70 ו-80 שנה ומימשו את החזון של אותה תקופה של הקמת המדינה.

עם השנים העיר התפתחה וב-2006 אושרה התוכנית של מתחם זרובבל והמגרש שינה את פניו לבנייה והפך להיות לאחד המבוקשים לבניה. בעלי הקרקע החליטו להפקיד ‏את הטיפול בעניין בידיו של עו”ד עודד ישראלי, המתמחה בתחום הנדלן . התכנון הופקד בידי משרד האדריכלים מאיר גיא. עם קבלת היתר בניה, גויס לפרויקט בנק לאומי שהעמיד ליווי בנקאי בסדר גודל של 120 מיליון שקל. הבנייה הופקדה בידי חברת "אלקטרה בניה". התוצאה היא פרויקט בסטנדרט בניה גבוה שבו יתגוררו בקרוב המשפחות של בעלי הקרקע.

לדברי עו"ד ישראלי, מדובר בפרויקט מהגדולים והמורכבים ביותר במתחם זרובבל, במסגרתו הוקמו עבור עשרות בעלי הקרקע 3 בניינים בני 70 דירות, הפונות לכיוון צומת הרב קוק - ז'בוטינסקי.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
תביא את מה שיש עליך או שארצח אותך
"תביא מה שיש עליך או שארצח אותך"
יוסי סדבון. מטרה ראויה
חוג לכל ילד בכפר סבא
דרור גורן (משמאל) והצוות המקצועי של הקבוצה
לשמור על הגחלת
כאן משפצים
הולך רגל נפצע אנוש בתאונה בכביש 85
הולך רגל נהרג בתאונה בכביש 85
תדליקו את האור
תושב הרצליה שהואשם ברצח אמו הוסגר לארה"ב
'יש עתיד' בכפר סבא