הרצליה

יוצאות לעונה מאתגרת

בשל הבעיות הכלכליות במועדון הכדוריד יצטרכו קבוצות הגברים והנשים להסתדר עם סגל ישראלי בלבד. היו"ר אדם פלטקביץ' מסביר מדוע זה קרה ומשוכנע שקבוצת הגברים תישאר בליגה וקבוצת הנשים תיאבק בצמרת

שרון יונתן 01/08/2019
אדם פלטקביץ'. הולכים לעונה קשה
צילום: פרטי

לאחר תקופה של חוסר וודאות לגבי קבוצות הכדוריד, גברים ונשים, של בני הרצליה, שתי הקבוצות יצאו לדרך ומתכוננות לעונה הבאה, שתהיה "עונת פיננסית" כפי שהגדיר אותה השבוע אדם פלטקביץ', המתחיל את עונתו החמישית כיו"ר המועדון.                                                                          

"היו קשיים כלכליים אבל אני לא רוצה להיכנס למספרים", אמר השבוע פלטקביץ' וביקש להדגיש כי בהשוואה לעיריות אחרות עיריית הרצליה מקצה סכום מכובד וראוי לשתי קבוצות הכדוריד. יש לציין כי לאחר ירידת קבוצת הגברים בכדורסל ללאומית, מדובר בשתיים מתוך שלוש הקבוצות שמייצגות את הרצליה בליגת העל, כאשר השלישית היא קבוצת הנשים בכדורסל.                                                        בשל הבעיות הכלכליות הוחלט כי שתי קבוצות הכדוריד יצטרכו להסתדר בעונה הקרובה ללא שחקנים ושחקניות זרות. "מדובר בעלויות מטורפות שהכניסו אותנו לגירעונות מצטברים בארבע השנים האחרונות", אמר פלטקביץ' על הקושי בהבאת שחקנים זרים והדגיש:                                   

"בלית ברירה אנחנו ניקח חלק מהתקציב השוטף לכיסוי הגירעון שיצרנו כי יש לנו, ולי כיו"ר, אחריות ולכן נעשה קבוצות על טהרת הישראלים והישראליות".                                                

את שלמה הופמן יחליף על הקווים בני אינגל, שחקן העבר שמאמן במועדון במשך מספר שנים ומשמש גם כמנהל מקצועי של מחלקת הנוער. בשל הקשיים הכלכליים נאלצה הרצליה לוותר על שלושה שחקנים מרכזיים שעברו לשכנה רמת השרון: הזר המצוין ולדיצה סטויאנוביץ', יוסי אפו והשוער גיל יעקב שתמורת החוזה שלו, שרמה"ש לקחה עליה, קיבלה הרצליה בתמורה שלושה שחקנים :אלכס סיצ'נקו, הדר מצליח וגיא קורדובה. גם בן ליברטי שהיה בהסגר ברמה"ש הצטרף להרצליה. מהעונה שעברה נשארו מוטי אנגל דניאל צרפתי ותומר טואג. עוד הצטרפו: השוער שגיא בוניס שהיה בהשאלה, גל כספי שחזר מהסגר ואיתמר אלמוזנינוס. עוד ארבעה שחקני נוער הצטרפו לקבוצה הבוגרת. סהר שחק עבר להפועל ראשל"צ.                                                                         

פלטקביץ' מקווה שלמרות סגל נטול זרים קבוצת הגברים לא תיאבק על הירידה: "אני מקווה שלא נתמודד על הירידה אבל זה יהיה קשה מאוד. אנחנו לא יכולים ליצור קבוצה עם תקציב מעבר למה שעשינו. אין לנו תקציב לפלייאוף עליון בעונה הבאה. יש אופציה, שאני מקווה לא להשתמש בה, ולפיה אם בסיום הסיבוב הראשון נהיה מועמדים לירידה נתחזק בשני זרים עד סיום העונה".                                                           

את קבוצת הנשים יאמן עודד נאמן. פלטקביץ: "היו עשר שנים יפות לקבוצת הנשים ויש חילופי משמרות. הסגל הישראלי נשאר ברובו וחיזקנו את הקבוצה במספר שחקניות ישראליות ויצטרפו כמה שחקניות מקבוצת הנערות. גם בלי זרות אני בטוח שבקבוצה הנשים תתמודד בצמרת ולא תסתבך בתחתית".

אדם, מה צריך לקרות כדי שענף הכדוריד בהרצליה יחזור לגדולתו?

"העיריה מקציבה תקציב יפה לקבוצות הכדוריד, אבל בשביל להתמודד בצמרת צריך להוסיף עוד מיליון שקלים. צריך לזכור שלכדוריד קשה מאוד לגייס ספונסרים כי זה לא כדורגל או כדורסל. זה גם ענף בעייתי כי זה מאה אחוז הוצאות וללא הכנסות. אני מעדיף שיהיה אולם מלא בצופים ומשפחות מאשר שתהיה לנו הכנסה של אלפיים שקלים למשחק ממכירת כרטיסים. מה שיחסית מתגמל אותנו זאת העובדה שיש לנו הרבה שחקני בית שגדלו במועדון".

אתה סבור שהעירייה צריכה להגדיל את התמיכה בכם?

"כמו שאמרתי, העירייה מתקצבת אותנו בסכום יפה, אבל אם העירייה רוצה לראות קבוצות שיהיו בצמרת ויתמודדו על תארים אז היא צריכה להוסיף כי הספונסרים לא באים לכדוריד. זאת בעיה של כל הענף, רוב הקבוצות נשענות על רשויות מקומיות ואם העירייה לא תתקצב אז לא תהיה לנו קבוצות. אני רוצה יותר, אבל מבין את העירייה כי זה כסף ציבורי. אם יהיו עוד ספונסרים ורוח גבית אפשר לעשות משהו יפה".

אתה סומך על בני אינגל שישאיר את קבוצה הגברים גם ללא זרים?

"בני נבחר מכמה סיבות. קודם כל הוא מאמן מצוין ואיש מועדון, חי ונושם את הענף והוא המנהל המקצועי של מחלקת הנוער. הוא היה מוכן לזרום בגישה של צעירים נמרצים ולא פחד מזה. זה נתן לי רוח גבית להחתים אותו מיד. הוא לא בא עם הסננות של אולי נרד. הוא לא בא לקטר אלא לעבוד וזה נתן לי את הביטחון לתת לו את הקבוצה. אני סומך עליו במאה אחוז כי הוא משרה בטחון שנצליח. הוא בא ואמר שלדעתו נהיה הפתעת הליגה ולכן הוא האיש הנכון במקום הנכון".

עוד בהרצליה
שרון יונתן 23/10/2019
שרון יונתן 10/10/2019
שרון יונתן 26/09/2019
שרון יונתן 19/09/2019
שרון יונתן 12/09/2019
שרון יונתן 11/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
למדן מאיים בעתירה
קניון סירקין פותח דוכן שכולו טוב TNX
דוכן שכולו טוב נפתח בקניון עופר סירקין
ריזוטו
השקת השדה החקלאי המונגש הראשון
קטיף עצמי עם כסאות גלגלים
דר ענת עמיטל מנהלת יחידת ריאות במרכז הרפואי זיו בצפת
היום הבינלאומי ללא עישון
פוטגול של מאור בוזגלו בקניון הדר בילוי משפחתי בחול המועד פסח
כדורגל על שולחן בקניון הדר בירושלים
לשים את הנייד בצד
"לשים את הנייד בצד"
פועל נפצע בתאונת עבודה בכפר סבא
פועל נפצע בתאונת עבודה בכפר סבא