הרצליה

עדיין בחוסר וודאות

חודש אוגוסט הגיע ועדיין אין שום חדש בקבוצת הכדורסל בני הרצליה. הקצבת העירייה לא ידועה, אין מאמן, אין שחקנים והאוהדים ממשיכים להיות מודאגים

שרון יונתן 01/08/2019
אוהדי בני הרצליה בפגישה אצל עופר לוי. מקווים לטוב
צילום: פרטי

בעוד ששאר קבוצות הליגה הלאומית בכדורסל סוגרות את סגלי הקבוצות לעונה הבאה, בבני הרצליה הדבר היחיד שסגור זה חוסר הוודאות. לפני שבועיים אמר גורם במועדון בתגובה לכתבה שפרסמנו במדור זה כי עד סוף החודש התקבלו החלטות והנה חודש יולי כבר מאחורינו ולקבוצה עדיין אין מאמן ואין שחקנים חדשים.

בהרצליה קיוו כי ישארו בליגת העל, על חשבונה של הפועל אילת או מכבי אשדוד, אבל כבר עכשיו די ברור שזה לא יקרה וכדי לשחק בליגת העל הקבוצה תצטרך פשוט לעלות מהליגה הלאומית בעונה הבאה. כמו שהקבוצה מתנהלת בפגרה, קשה לראות את זה קורה.

בשבוע שעבר התקיימה בלשכתו של עופר לוי, סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הספורט, פגישה בינו למספר אוהדים שהקבוצה יקרה לליבם.

חבר המועצה ירון עולמי, שבעבר שימש כיו"ר חוג אוהדי הקבוצה, כתב פוסט לאחר המפגש: "ערכנו עכשיו פגישה חשובה ומעניינת אצל סגן ראש העירייה, עופר לוי, על עתידה של קבוצת הכדורסל בני הרצליה, מתוך דאגה ואהבה אמיתית ועמוקה למועדון המפואר הזה, עם אוהדים ותיקים וצעירים, שרוצים להחזיר עטרה ליושנה, לחבר את הקבוצה לקהילה ובעיקר, לשמוע ולהשמיע את קולם".

עולמי פירט מהי תקוותו: "הלוואי וחברי ואני, נצר לחוג האוהדים המיתולוגי של שנות התשעים העליזות, נראה את אותה בני הרצליה שאהבנו ואהדנו, עם שחקני בית מחויבים ושחקנים ישראלים מוכשרים ורעבים, ולא רכבת זרים אפאטית ואינסופית, פיטורי מאמנים סיטונאיים וכדומה".

בקבוצה קיוו כי העירייה תמשיך לתקצב אותה באותו סכום שתוקצבה בליגת העל, 3 מיליון שקלים, לעונה, אבל השבוע הבהיר עופר לוי כי ההקצבה בליגה הלאומית תהיה נמוכה בהרבה: "תקציב הקבוצה בליגת העל עמד על 3 מיליון שקלים, אבל היא לא תישאר כזו בליגה הלאומית. ראש העירייה, אנוכי והמנכ"ל יהודה בן עזרא, קיבלנו החלטה כי ההקצבה תיקבע על פי הקריטריונים. זאת הזדמנות לתת לישראלים, עם עדיפות לשחקנים הרצליינים, לשחק. הקבוצה תצטרך להסתדר עם ההקצבה שתינתן. אני מעריך שבשבוע הבא ניפגש עם ראשי הקבוצה ונמסור להם את החלטתינו לגבי ההקצבה לקבוצה בעונה הבאה".

אקוניס פנה לאיגוד הכדורסל

בתוך כך, באתר "וואן" פורסם ביום שני השבוע כי אלדד אקוניס, יו"ר הקבוצה וחבר הנהלת איגוד הכדורסל, פנה לראשי איגוד הכדורסל, היו"ר עמירם הלוי והמנכ"ל יענקל’ה בן שושן, בדרישה לקבל מידע על חובות הקבוצות בליגת העל ואת הדו"חות והמסמכים שביקש לעיין בהם. על פי הפרסום, אקוניס טען כי לא הועברו לו מסמכים מהאיגוד לפי בקשתו שאותם אמור לקבל מאחר והוא חבר הנהלת איגוד הכדורסל.                                        

אקוניס ציין במכתב שפורסם באתר "וואן" כי: "הטענה כאילו במסירת המסמכים יש משום פגיעה בפרטיות או בסודות מסחריים של גורם כזה או אחר וכי בשל כך יש למנוע ממני את העיון, היא בכל הכבוד, חסרת בסיס. גם אם היה בטענה זו ממש, מדובר בפגיעה מזערית, שלאמיתו של דבר כלל אינה קיימת ואין ספק כי היא נסוגה מפני האינטרס המובהק שבחשיפת המידע, שנועדה לשרת את האיגוד וחבריו ולשמור על ניהול תקין".                                                                  

עוד צוין כי אקוניס ציין במכתבו כי במידה ולא יתאפשר לו לעיין במסמכים שביקש תוך 7 ימים הוא יפנה בתלונה רשמית לרשם העמותות ובמקביל לבית המשפט על מנת לחייב את האיגוד לאפשר לו לעיין במסמכים שביקש.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
כדורסל, גם בהפועל
פסטיבל הקוקטיילים של ישראל בהרצליה
פסטיבל הקוקטיילים של ישראל בהרצליה
שנעצרו שני חשודים בעבירות רכוש באזור הרצליה
תלמידי והורי קלמן במפגש עם הורים ותלמידים מקלנסואה
מפגש באווירה "אפשר אחרת"
הרוג בתאונת עבודה בצור יגאל
הרוג בתאונת עבודה בצור יגאל
צעיר נהרג בתאונה עצמית בצפון
ברנדס קהילתי
הסכם קריב גוטרמן: גוטרמן מספר 2, בינתיים
הסכם קריב גוטרמן: גוטרמן מספר 2, בינתיים