הרצליה

בתו של ראש העיר בדרך לתפקיד בכיר?

במכרז לניהול אגף תנו"ס (תרבות נוער וספורט) בהרצליה, נבחרה שירי רפופורט, בתו של ראש העירייה, שמכהנת כראש מדור נוער וקהילה באגף. חבר המועצה יריב פישר מצביע על טעם לפגם במינוי. העירייה בתגובה: "עיריית הרצליה פועלת על פי כללי המנהל התקין והחוק".

שרון יונתן 01/08/2019
פישר. טעם לפגם
צילום: סיון אוליקר

שירי רפופורט, בתו של ראש העירייה משה פדלון, נבחרה בשבוע שעבר לעמוד בראש אגף תנו"ס (תרבות נוער וספורט).בחירתה של רפופורט התבצעה על ידי ועדת בכירים בתום מכרז שיצא לפני כשלושה חודשים.                                                                         

רפופורט,העובדת בעירייה שנים רבות, הרבה לפני שאביה נבחר לראשות העיר, מכהנת בשנים האחרונות כמנהלת מדור נוער וקהילה באגף תנו"ס. יש לציין כי מאז בחירתו של יהודה בן עזרא, מנהל אגף תנו"ס לשעבר, לתפקיד מנכ"ל העירייה באוקטובר 2014, לא נבחר עדיין מנהל אגף במקומו.

 בעקבות בחירתה של רפופורט פנה השבוע חבר המועצה יריב פישר לעירייה בבקשה לקבל תשובות לשאלותיו: "כמה מועמדים ניגשו למכרז? מי היו חברי ועדת מכרז כח האדם? האם התקבל אישור של הוועדה לניגוד עניינים בנושא העסקת קרובי משפחה במשרד הפנים? האם נשמע סביר והגיוני שבתו של ראש העירייה תמונה לאחד מהתפקידים הבכירים בעיריית הרצליה? מהי הכפיפות המקצועית בין האב, ראש העירייה לבתו, מנהלת האגף". 

 בפנייתו לעירייה הוסיף פישר: "לאחר קבלת הנתונים, אעבירם לבדיקת הנושא מול משרד מבקר המדינה, משרד המשפטים ומשרד הפנים".         

 פישר סבור שהבחירה בבתו של ראש העירייה היא בעייתית: "יש כאן טעם לפגם ציבורי וחשש לכאורה לשיקולים זרים בתהליכי קבלת ההחלטות לאפשר לבתו של ראש העירייה תפקיד כה משמעותי בו יש לה מוטת שליטה רחבה על פעילות העירייה הכללית והתושבים".                                  

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית הרצליה פועלת על פי כללי המנהל התקין והחוק. המינוי למשרת מנהל/ת אגף תרבות, נוער וספורט נמצא עדיין בהליכי מכרז".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
קתדרה ראשונה בעולם לחקר יהדות אתיופיה
הסתיימה עונת הרחצה
הסתיימה עונת הרחצה
 מצלמות אבטחה בשכונת הכרמים
מצלמות אבטחה בשכונת הכרמים
עץ נפל ליד ביה"כ המרכזי
הרמטכל לשעבר גבי אשכנזי מתוך דף הפייסבוק
שלושה כפר סבאים יכהנו בכנסת הבאה
אישום: גידל סמים בדירה
שני פצועים בפיצוץ בלון גז באשדוד
לפיד. אנחנו מאמינים בחיה ותן לחיות
"אני הולך להיות שר החוץ, ואחר כך ראש הממשלה"