הרצליה

אין איפה לחנות סמוך לתחנת הרכבת

רבים מתושבי הרצליה נתקלים במצוקת חניה סמוך לתחנת הרכבת. חבר המועצה רונן וסרמן העלה את הנושא בישיבת מועצת העיר. ראש העירייה ציין מספר פתרונות שהעירייה פועלת ליישם

שרון יונתן 06/08/2019
רונן וסרמן. מצוקת חניה באזור הרכבת
צילום: פרטי

אחד הנושאים שמציקים מאוד לתושבי העיר, מצוקת החניה באזור תחנת הרכבת, נדון בישיבת מועצת העיר שהתקיימה בשבוע שעבר.                                                         

הנושא עלה לדיון על ידי חבר המועצה רונן וסרמן שכתב: "תחנת הרכבת בהרצליה מהווה מקור תחבורתי חיוני לתושבי העיר והסביבה, אך בחודשים האחרונים כבר נהיה בלתי אשרי למצוא חניה באזור התחנה ואנשים חונים בקניון וברחובות הסמוכים תוך יצירת עומס חניה בלתי נסבל.התוצאה היא פגיעה בכל הנוגעים בדבר:בנוסעי הרכבת אשר לא מצליחים להגיע בזמן לתחנה ומפספסים רכבת, בקניון אשר מפסיד לקוחות עקב מיעוט חניה, תושבי הסביבה אשר סובלים ממצוקת חניה ליד ביתם".         

וסרמן הציע כי העירייה תכנס תוך חודש ועדה אשר תדון בדרכים מהירות לפתרון המצוקה באמצעות יצירת פתרונות חניה נוספים באזור תחנת הרכבת".           

 ראש העירייה,משה פדלון, השיב לוסרמן וציין מספר פעולות שהעירייה עושה כדי לשפר את המצב:  "העירייה מתמודדת עם יצירת מקומות חניה חדשים. הנחתי לפני חודש שהשאטל העירוני, שיוצא כל חצי שעה ממרכז העיר, יגיע גם לתחנת הרכבת. בנוסף, בקרוב תבנה חברת נתיבי ישראל חניון נוסף בצד המערבי של התחנה עם כמאה מקומות חניה ואנחנו מקדמים גם את נושא פרויקט השכרת האופניים".                                                   

פדלון ציין כי הליך ההפקעה על שטח החניה הצפוני מכורכר לא הסתיים ולכן העירייה אינה יכולה לעשות בו דבר. "אין לנו סמכות לגעת באזור ההוא,אחרת היינו מסדרים את המגרש ומוסיפים מקומות חניה",ציין פדלון והדגיש כי בקרוב יצא פרסום נרחב של העירייה על הפעלת השאטלים עד תחנת הרכבת.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
יול רשקובסקי זכתה בגביע ישראל הפאורליפטינג
בודדת בפסגה
חינוך וקהילה הוד השרון
חינוך וקהילה הוד השרון
עזרא חלף. לחזור לשפיות כלכלית
מה עם הכסף?
רחלי בן ארי סקעת
בינימין נתניהו הוזמן לפתוח את קמפיין הבחירות ברעננה
הרוג בתאונת עבודה בבת ים
מהו טופס 4?
חשד: קיבלו במרמה עשרות אלפי שקלים
הטיילת מחודשת