הרצליה

"בחוף שלי בלי חד פעמי"

עיריית הרצליה יצאה בקמפיין נרחב לצמצום השימוש בכלי פלסטיק

כתב לוקאל 06/08/2019
ילדים בחוף במסגרת
צילום: רביד רטנר

מי שמסתובב בהרצליה או מגיע לחוף הים בוודאי נחשף למסר שעיריית הרצליה מובילה לאחרונה ועל פיו: "בחוף שלי בלי חד פעמי!" מדובר בפרסום במדיה הדיגיטלית, בעיתונים והחל מיום ראשון הקרוב גם בתחנות אוטובוס, כשלכל אלה נוספת גם עבודה בשטח באמצעות סיירות הסברה בים של עמותת צלול, שבהן צוותים עוברים ומשוחחים עם קהל הרוחצים, מסבירים להם על נזקי הפלסטיק לסביבה הימית, לבעלי החיים ולבריאותנו ומדגימים חלופות לכלים החד פעמיים. בסיום ההסבר מקבלים הרוחצים סל רב פעמי מגניב ומי שמסכים מצטלם בתוך מסגרת צבעונית שעליה נכתב "חופשי מפלסטיק".

פלסטיק חד פעמי הוא אחד מנזקי הסביבה המסוכנים ביותר: לאחר שימוש קצר הוא נזרק לאשפה ומוטמן באדמה, ולא פעם מושלך לשטחים הפתוחים ולים שם הוא מתפורר למיקרו-פלסטיק, הורג בעלי חיים ימיים ובסוף מגיע גם לגופנו ופוגע בבריאות.

המטרה של מסע הפרסום הוא לעודד את המתרחצים להביא לחוף רק כלים רב פעמיים: בקבוקי מים למילוי חוזר, כוסות וצלחות רב פעמיות. את הכל אורזים בסל או בשקית רב פעמית. אם קונים שתייה, מומלץ לוותר על הקשית, ואת עטיפת הגלידה יש לזרוק רק לפח ועדיף כמה שיותר רחוק מקו החוף!

הקמפיין הינו חלק מפרויקט "עיר ללא פלסטיק" של עיריית הרצליה בשיתוף עמותת צלול, שמטרתו להעלות את מודעות הציבור לנזקי הפלסטיק החד פעמי. הפרויקט החל בקיץ 2018 וכולל פעילות חינוך והסברה במשרדי עיריית הרצליה, במערכת החינוך הפורמלית והלא פורמלית, וממשיך עם צמצום השימוש בפלסטיק חד פעמי בבתי עסק בעיר  וגם בקמפיין לתושבי העיר.

ראש עירית הרצליה משה פדלון אמר כי "עיריית הרצליה היא הראשונה שמובילה מהלך חינוכי והסברתי להפחתת נזקי הפלסטיק החד פעמי ובמסגרת זו אנו מקדמים חקיקת חוק עזר עירוני למניעת הכנסתו לחופי הים. זאת למען השמירה על הים החופים והסביבה".

חבר המועצה יונתן יעקובוביץ' אמר השבוע בנושא:

"עניין הפסולת בים היא בעיה מתגברת והציבור מרגיש את זה בעיקר בחופים שבהם יש שוברי גלים והפסולת נתקעת בינם. חלק מהפסלות מגיע ממדינות אחרות בים התיכון וחלק מאצלנו אם זה דרך תעלות הניקוז (שהרשויות המקומיות צריכות לנקות ולמנוע הגעת פסולת אליהן באמצעות אכיפה והסברה) אם זה דרך הנחלים (שהרשויות המקומיות צריכות לנקות ולמנוע הגעת פסולת אליהן באמצעות אכיפה והסברה) ואם זה דרך פסולת שמושלכת בחוף הים (שוב, שהרשויות המקומיות צריכות לנקות ולמנוע הגעת פסולת אליהן באמצעות אכיפה והסברה) לצערי אנחנו אחת מהמדינות המלכלכות בעולם בעיקר בגלל היעדר אכיפה. גם למשרד להגנת הסביבה יש אחריות כמובן אבל פחות ברמה האופרטיבית".

 

עוד בהרצליה
שרון יונתן 12/11/2019
כתב לוקאל 10/11/2019
כתב לוקאל 06/11/2019
כתב לוקאל 30/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
"האישה נשמה בדרך נס"
משהו קטן וטוב
משהו קטן וטוב
חידוש עור פנייך הוא עניין מקצועי.
חידוש עור פנייך הוא עניין מקצועי.
שכנות טובה ברעננה
שכנות טובה ברעננה
בת 17 נפצעה אנוש בתאונה בעפולה
בת 17 נפצעה אנוש בתאונה
מפגש ברוח 'קרמבו'
נעצר חשודים באירועי שוד בראשון לציון
פצוע בינוני בתאונה בהרצליה