הרצליה

משרד החינוך: אין בעיה בטיחותית לתלמידי הנדיב

המחלוקת בין עיריית הרצליה להורי תלמידי בית הספר הנדיב לגבי מידת הבטיחות של ילדיהם בשנת הלימודים הבאה נמשכת גם לאחר שיועץ בטיחות מטעם משרד החינוך קבע שאין מניעה להפעיל את בית הספר בשנת הלימודים הבאה

שרון יונתן 07/08/2019
מגרש בית הספר הסמוך לבתים ברחוב עזרא הסופר
צילום: שרון יונתן

יועץ בטיחות של משרד החינוך קבע השבוע כי אין מניעה להפעיל את בית הספר היסודי הנדיב בעת ביצוע פרויקט הפינוי בינוי הסמוך ברחוב עזרא הסופר לפי התנאים המפורטים בתכנית הבטיחות. היועץ, שסייר במקום ביום חמישי שעבר, קבע עוד כי לא קיימים ליקויי בטיחות במסגרת אתר הבניה, המסכנים את התלמידים.                                                                    

כזכור, בשבוע שעבר הגיעו הורים רבים מלווים בילדיהם לישיבת מועצת העיר כדי למחות על העובדה שהעירייה החליטה שלא להעביר את פעילות בית הספר לבתי ספר אחרים בשנת הלימודים הבאה שתחפוף לתקופת העבודות.

ראש העירייה, משה פדלון, אמר השבוע בעקבות חוות הדעת שקיבלה העירייה ממשרד החינוך: "נושא הבטיחות בסביבת בית הספר טופל על כל היבטיו, כולל מתן פתרונות אקוסטיים ופתרונות למניעת אבק. הצעות אחרות שהועלו על ידי ההורים כגון הקמת בית ספר של קראוונים או פיזור הילדים בבתי ספר אחרים, היו חסרות היתכנות מעשית ועשויות היו להביא לפגיעה הן ברמה הפדגוגית והן ובתלמידים".  

 בהנהגת ההורים של בית הספר הנדיב הביעו ביקורת על חוות הדעת של משרד החינוך ואמרו: "חוות דעת שנכתבת בהסתמך על מסמכי יזם פרטי איננה חוות דעת אובייקטיבית ונייטרלית. חוות דעת מקצועית שנכתבת בתוך יום איננה מקצועית. המומחה סייר במקום ונתן חוות דעת על סמך חומר שנאמר לו".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חובטים וזוכים
חובטים וזוכים
שחייה לילית מוזלת לתושבים בחודש אוגוסט
קיץ רטוב בכפר סבא
אושרה הקמת השכונה הגדולה בתולדות חיפה
כאן משפצים
תחנת האוטובוס לא בשימוש. התושבים דורשים חניה
מדוע זועמים תושבי רחוב הדר בהרצליה?
כ-250 ספרי תורה תועדו בבתי הכנסת ברעננה
העצמה פוליטית לנשים
טיול הטבע העירוני של הוד השרון
טיול הטבע העירוני של הוד השרון