הרצליה

העירייה היא זו שטרפדה קידום פרויקט פינוי בינוי ביד התשעה

כך טוענים חברי ועד שכונת יד התשעה טוענים בתגובה להחלטת העירייה על הקפאת פרויקט בפינוי בינוי כי הם אלו שדחפו את הפרויקט אבל העירייה לא הצליחה לקדמו

שרון יונתן 07/08/2019
שכונת יד התשעה. הפרויקט תקוע
צילום ארכיון

חברי ועד שכונת יד התשעה שיגרו השבוע מכתב חריף לראש העירייה, משה פדלון, וזאת בתגובה על החלטת העירייה מהשבוע שעבר לגבי הפסקת קידום פרויקט הפינוי בינוי בשכונת יד התשעה על ידי העירייה באמצעות היזמים שבחרה. 

"הוועד מצר על הודעתו של ראש העירייה על הפסקת קידום הפרויקט ומבקש לפעול לקדם את התכנון שהחל בשנת 2016 לפינוי בינוי של השכונה", כתבו חברי הועד בפתח פנייתם וטענו כי "למרבה הצער מאז ינואר 2016 הלכה למעשה לא קודם כלל התכנון בפועל באופן רציני אשר יהא בו כדי להפיכת שכונת יד התשעה לפרויקט פינוי בינוי נכון וראוי. הנה, למעלה משלוש וחצי שנים לאחר שהעירייה הכריזה כי החלה בתכנון ואין כל תוצר או מוצר שהוכן במשך תקופה ארוכה זו. אין תוכנית ואין פרוגרמה מגובשת".

חברי הועד טוענים כי לא היה שיתוף ציבור אמיתי במהלכי התוכנית: "הועד לא ראה כי בהליך בחירת יזמי התוכנית היו נציגי השכונה ולא הוסבר למה נבחרו דווקא אלו".

חברי הועד טוענים כי כל פעולותיהם היו למען הפרויקט: "הועד הוא אשר קידם את הדברים ולא אחרים, הוועד ערך כנסים ופעל לגיבוש התושבים להתקדם בפרויקט. הוועד כלל לא הכשיל את הפרויקט או פגע בו".     

בוועד מאשימים את העירייה: "החלטת העירייה לפיה היא מושכת את ידה מהעניין הנה לא ברורה. הועד לא חסך בלנסות לקדם שיתוף וקבלת מענה מצד העירייה, הועד פנה בעל פה ובכתב לעירייה מספר פעמים רב ולא זכה לכל מענה ענייני".

בסיום מכתבם כותבים חברי הועד: "הוועד מאמין כי ראש העירייה מכיר את הצורך החיוני בהתחדשות עירונית בשכונת יד התשעה, ישלב יחד עם גורמי המקצוע בעירייה את הוועד, כך שבחירת יזמים ראויים תעשה על ידי תושבי השכונה והוועד. נבקש לקבוע פגישה עם העירייה בכדי לתאם את קידום הפעולות".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שטח תכנית דרום גלילות. תכנון מחדש
תוכנית "דרום גלילות" לאן?
מתחם מגורים בצפון החדש של רעננה
פרץ בוני הנגב החלה לבנות מתחם מגורים בצפון החדש של רעננה
רפי סער , התייעלות אנרגטית
עיריית כפר סבא מתייעלת
רצים למועצה
רצים למועצה
גידול בגודל של כדור טניס
גידול בגודל של כדור טניס
ילד נפגע קלות כתוצאה מטיח שנפל בגן
זיהום נחל צין
קנסות כבדים בפרשת זיהום נחל צין
דרושים מנהלים