הרצליה

אישום: זייף מסמכים וניסה להשתלט על קרקע של נפטר בהרצליה

גבר הואשם כי זייף שורה של מסמכים במטרה להשתלט על קרקע בשווי מיליוני שקלים בהרצליה פיתוח. במהלך ניסיונותיו להעביר את הקרקע על שמו, שלח אדם אחר שהתחזה לבנו של בעל הקרקע המנוח

מיכאל פרוסמושקין 08/08/2019
צילום אילוסטרציה iclip art

גבר, בן 51, הואשם לפני ימים אחדים בעבירות זיוף התחזות וניסיון לקבל דבר במרמה – וכל זאת במסגרת ניסיונו להשתלט על קרקע חקלאית בגודל של כדונם בהרצליה פיתוח.

 מדובר בקרקע שנרכשה ב – 15 במרץ 1951 על ידי אדם שנפטר בשנת 1979 והוריש את נכסיו לאשתו וילדיו. הקרקע, שהשווי שלה מוערך בכשבעה מיליון שקלים,  נרשמה בפנקסי המקרקעין, מבלי שצוין בפנקסים מספר תעודת הזהות שלו.

נוכח הרישום החסר, נדרש הנאשם לבצע הליך זיהוי של הבעלים הרשום, במסגרתו אחד מהיורשים של הבעלים הרשום יוכל להעיד על זיקתו של הבעלים הרשום לנכס ועל מכירתו לחברה.

מכתב האישום עולה כי לצורך הוצאת תוכניתו של הנאשם אל הפועל, זייף הנאשם מסמכים שונים, ובין היתר:  הסכם מכר לפיו בעל הקרקע מכר אותה לכאורה בפברואר 1990 לאביו של הנאשם.

באפריל 2014 שכר הנאשם את שירותיו של עו"ד לצורך הפניה לרשויות השונות לביצוע פעולת הרישום – ולשם כך מסר לו את המסמכים שזייף.

לצורך הליך הזיהוי הנדרש, פעל עוה"ד לנסות ולאתר יורשים של הבעלים הרשום. במסגרת הניסיונות הגיע עוה"ד לפרטיו של אדם שיכול להיות בנו של בעל הקרקע המנוח ומסר את פרטיו לנאשם. בהמשך, כך על פי כתב האישום, הגיע אדם אחר למשרדו של עו"ד בירושלים, הזדהה בפניו באמצעות תעודת זהות מזויפת כבנו של בעל הקרקע המנוח וחתם בפניו על תצהיר.

באוגוסט 2014 פנה עורך דין מטעמו של הנאשם ללשכת רישום מקרקעין בבקשה לרישום הקרקע על שם החברה שלו. הבקשה נדחתה  ובהמשך אף נמסר לו כי קיים צו מניעה ביחס לקרקע. גם ניסיונותיו הנוספים של הנאשם נדחו.

לאחר מספר חודשים, התעורר חשד אצל עובדי טאבו ביחס לאחד מהמסמכים המזויפים - וכך למעשה נחשפו העבירות ובהמשך נפתחה חקירה שבסיומה הוגש כתב אישום.

עוד בהרצליה
מיכאל פרוסמושקין 14/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מונה מ"מ למנכ"ל החברה העירונית
אפי הנמר עם האופניים. אוכל להמשיך לעבוד
"אני מרגיש שניצחתי"
במרכז הרפואי לגליל מוכנים לכל תרחיש
מוכנים לכל תרחיש
הישראלי הממוצע צורך 16 קג בשר בקר בשנה
משרד החקלאות מצטרף לחגיגות העצמאות
ניתוחים יחודיים לשחזור אוזניים בילדים
למען חיוך של ילד - מאוזן לאוזן
שירות עירוני בקליק
ציור המנדלה בשער העיר ממבט על
פרויקט בנות מצווה
נערה נדקרה ברחובות