הרצליה

בדרך לשלום בית

במקום הפגנה של אנשי קהילת יוצאי צרפת במערב הרצליה, החלו שיחות בין נציגי הקהילה לראש העירייה בנוגע להמשך הפעלת בית הכנסת "אהבת ישראל" ברחוב וינגייט

שרון יונתן 13/08/2019
מתפללים בבית הכנסת
צילום: שי רוזנטל

נציגי קהילת יוצאי צרפת בהרצליה פיתוח והעירייה נכנסו למשא ומתן על אופן הפעלת בית הכנסת ברחוב וינגייט 90 בהרצליה פיתוח.

 כזכור, לפני כחודש הבאנו ב"קול הרצליה" את מחאתו של דוד דהן, נשיא קהילת יוצאי צרפת בהרצליה פיתוח, בעקבות הקשיים שמערימה לדבריו העירייה בנוגע להמשך הפעלת בית הכנסת "אהבת ישראל" שפועל מזה כעשור בבית פרטי ברחוב וינגייט 90 בהרצליה פיתוח.                                                                 

מדובר בוילה גדולה שעם השנים הוסבה באופן לא חוקי לבית כנסת המשמש בעיקר את הקהילה הצרפתית במערב העיר. הנושא הגיע לפתחו של בית המשפט שהעניק לתושבים ארכות, אבל לאחרונה ועדת המשנה לתכנון ובניה דחתה שוב את בקשתם לאישור חריג למבנה כדי שיוכל לשמש בית כנסת והם חוששים מהיום שבו יצטרכו לפנות את המקום תחת צו פינוי ממשי.            

 כחלק ממאבקם תכננו אנשי הקהילה הפגנה גדולה שהייתה אמורה להתקיים ביום חמישי שעבר בכיכר דה שליט בהרצליה פיתוח, אבל בתיווכו והתערבותו של חבר המועצה אלעד צדיקוב, ההפגנה בוטלה.

צדיקוב אמר השבוע: "אחרי שנה של נתק בין המתפללים לעירייה הצלחתי לתווך ביניהם. ראש העירייה והקהילה הצרפתית החלו בסדרת סבבי פגישות על מנת לאתר פתרון קבע לבתי הכנסת של הקהילה הצרפתית בהרצליה פיתוח. הפגישה נערכה ברוח חיובית עם נכונות לזנוח את משקעי העבר מחד, ומאידך להתבונן קדימה למציאת פתרון קבע".

 דוד דהן אמר השבוע: "החלטנו לפתוח דף חדש. אנו מאמינים שב"ה נמצא פתרון שישמח את כולם".

מהעירייה נמסר בתגובה: היחסים בין הקהילה הצרפתית לבין עיריית הרצליה, וראש העיר בפרט, היו מאז ומעולם טובים. המחלוקות האחרונות נבעו מעניינים שבדין. ראש העירייה, משה פדלון, מאמין בהידברות פתוחה ומציאת פתרונות במסגרת החוק - וכך יעשה".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
כצנלסון בגמר
הישרדות משפחתית
אופניים חשמליים
כמה דוחות חולקו ברמת השרון לרוכבי אופניים חשמליים?
פתיחת שנה מתוקה
מגעים להקמת קואליציה רחבה
פעילות מחנות הקיץ
פעילויות בני הנוער בחופש
לאן תטיילו בפסח?
איפה הכי כדאי לבלות בחופשת הפסח?
בית הספר בן גוריון
בת ים בסימן קריאה