הרצליה

האנשים שעושים את הרצליה

בכל שבוע נציג בפניכם את התושבים שעושים את העיר הרצליה. מוזמנים להכיר את השכנים שלכם קצת יותר מקרוב, והפעם קבלו את הרקדנית ליאת רז, מורה לפלמנקו בהרצליה

בילי בסרגליק 14/08/2019
רז. פלמנקו היא שפת הנשמה שלי
צילום: פרטי

"התחלתי לרקוד עוד לפני שהתחלתי ללכת", כך אומרת ליאת רז (43) רקדנית, מורה לפלמנקו, מעצבת קולקציית בגדי הפלמנקו passion , אמא ליהלי ונשואה לרון רוזנפלד סולן להקת "פורטרט".

  רז, למדה בלט עד גיל 17, הייתה בלרינה, וחשבה שהיא תרקוד את אגם הברבורים, "ואז הגיע מורה לפלמנקו שהעביר שיעור שנכחתי בו. מיד הבנתי שפלמנקו היא שפת הנשמה האמיתית שלי".

 רז רצתה לעלות על הבמות ולרקוד פלמנקו. תוך זמן קצר היא עשתה זאת והחלה ללמוד בסטודיו של הרקדנית והמורה המיתולוגית סילביה דוראן ונכנסה ללהקתה. 15 שנים הופיעה רז עם הלהקה, ואחרי כן הקימה להקה משלה ועם הגיטריסט של הלהקה הם שוטטו בהופעות ברחבי הארץ.

  "הייתי מכורת במה. חשבתי שלנצח אהיה על הבמה. הבמה תמיד הייתה המקום שבו אני חשה הכי עצמי בעולם".

  אבל היום רז כמעט לא מופיעה, אחרי שלפני 17 שנים, הקימה את "המרכז לפלמנקו ליאת רז בהרצליה". "המרכז הוא מבחינתי בית שנותן הצצה לתוך העולם הספרדי. בשבילי הפלמנקו היה ועדיין משמש כתרפיה לנשמה, ואת זה אני מנסה ללמד אחרות. בשל העובדה שפלמנקו הוא מאוד אקספרסיוניסטי ויצרי, הוא מאפשר קשת של רגשות מאוד מאוד רחבה לביטוי".

  מאחוריה כבר מאות תלמידות אותן לימדה וגם כמה תלמידים. "ישנם כמה תלמידים בנים שהם אמיצים במיוחד. בספרד גברים רבים רוקדים פלמנקו. בפלמנקו הנשים הן מאוד נשיות והגברים מאוד גבריים. הבן שלי לא רוקד פלמנקו. הוא מהבנים שחושבים שבמה היא מנת חלקן של נשים. יהלי מתעניין במתמטיקה ומחשבים, ועד היום אנחנו מחפשים את ההורים שלו, כי שנינו אמנים המופיעים על הבמות. החלום שלי הוא להזיז את הפלמנקו מאמנות של נישה למיין סטריים."

billie@netvision.net.il

 

 

עוד בהרצליה
בילי בסרגליק 28/11/2019
כתב לוקאל 26/11/2019
כתב לוקאל 19/11/2019
בילי בסרגליק 13/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
תחילתה של ידידות מופלאה
מצטיינים ימיים
מצטיינים ימיים
שבוע של כיף לילדים ולהורים באושילנד כ"ס
תלמידים ותיקים במפגש עירוני בבתי הספר בהרצליה
סבתא הולכת לכיתה א'
"מובייל החשיש"
אישום: סחר בסמים בקרב בגירים וקטינים
אישום: סחר בסמים בקרב בגירים וקטינים
מרגישים את אוגוסט בחופים
פרוייקט הרובע של חברת גולדן ארט בואדי סאליב בחיפה
מבצע בפרויקט "הרובע" בואדי סאליב חיפה