הרצליה

האלוף שלנו מהרצליה

דניאל בסיק תשתש, בן ה- 15 וחצי מבני הרצליה, הוכתר כאלוף עולם עד גיל 17 בדגם RSX וכסגן אלוף עולם עד גיל 19, כאשר רק השנה החל לגלוש על הדגם הזה. בשלושת המקומות הראשונים בתחרות זכו גולשים ישראלים

בילי בסרגליק 14/08/2019
צילום: דניס רזומוביץ'

דניאל בסיק תשתש בן ה- 15 וחצי, החבר בקבוצת בני הרצליה, רשם הישג מטורף בים. תשתש, השט על דגם RSX   ,  הוכתר בסוף השבוע שעבר, כאלוף העולם עד גיל 17 בשייט על דגם RSX   וכסגן אלוף העולם עד גיל 19 בדגם זה, באליפות בעולם שנערכה בסנט פטסבורג ברוסיה. התחרות נערכה במהלך השבוע שעבר והסתיימה בשבת האחרונה.                                                                    

רק השנה החל תשתש לגלוש על דגם RSX  וכבר קטף את האליפות. "בשל העובדה, שגם את המקום הראשון לקח ישראלי, אייל צרור משדות ים וגם את המקום השלישי לקח רוי הלל משדות ים, אז היה פחות מלחיץ עבורי כי ידעתי את הרמה שלהם, למה הם מסוגלים ולמה אני מסוגל, אז ידעתי למה לצפות בימים האחרונים של התחרות. אני שמח על הזכייה. כאשר התחילה התחרות כבר הבנתי שאני יכול. חגגנו כולנו שם בגדול כי הישראלים לקחו את שלושת המקומות הראשונים, וזה לא קרה מעולם בהיסטוריה בדגם הזה שאת כל המקומות לקחו הישראלים או מדינה אחת בכלל שמילאה את הפודיום. ההישג של סגן אלוף העולם עבורי הוא הישג אפילו גדול יותר כי אני קטן יחסית: רק בן 15 וכשאני מנצח ילדים בני 19, זה הישג גדול יותר מאשר לנצח את בני גילי."                                                                                

בשבת הקרובה תיערך במכמורת אליפות אירופה בגלישה תחת השם ביק טכנו. גם שם יש להרצליה נציגות. תשתש האלוף יוצא לחופשה בקרוב: "אני טס לחופש עם המשפחה להודו, משם אנו ממשיכים לאי ליד הודו ואני אוכל גם לגלוש שם." תשתש הקטן הוא דור שני לים. אביו אילן תשתש משמש כמאמן האולימפי בדגם 470 . "דרכו נכנסתי לזה, ומשם המשכתי לגלוש בכוחות עצמי. הים עבורי הוא הכל. גם ספורט, גם דרך חיים, גם מקום ליהנות וללמוד דברים".

 

billie@netvision.net.il


 

עוד בהרצליה
שרון יונתן 10/10/2019
שרון יונתן 26/09/2019
שרון יונתן 19/09/2019
שרון יונתן 12/09/2019
שרון יונתן 11/09/2019
בילי בסרגליק 28/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
נעצר חשוד בביצוע עבירות מין ברשת
נערים לכדו חשוד בפדופיליה
סטארט-אפ ירוק
התחדשתם בדירה חדשה? 4 עובדות שחשוב שתכירו
מפעל דור
פשיטה על משרדי חברת דור כימיקלים
תלמידי חטב הנגיד בהפגנה ליד בנין העירייה
הורי ותלמידי "הנגיד" הפגינו מול בניין העירייה
נער נפצע בינוני עד קשה בתאונת דרכים בירושלים
נער נפצע בינוני עד קשה בתאונת דרכים בירושלים
נפסלו אותיות הרשימה של גרובר
פסטיבל "לא לדאוגוסט" בנתניה