הרצליה

מפעל המים יציג חוות דעת משפטית

חברת המועצה מהאופוזיציה, הדר לביא, פנתה לבית המשפט בדרישה לעצור את מינויה של יולי גת, מי ששימשה מנהלת מטה הבחירות של ראש העירייה, לתפקיד מ"מ יו"ר מפעל המים. בית המשפט מחק את העתירה , אולם הציע טרם קיום ישיבת ועד מנהל להציג חוות דעת משפטית בנוגע לאופי המינוי הראוי של ממלא המקום הזמני וחוות דעת נוספת בנוגע לניגוד עניינים ככל שתועלה מועמדותה של הגברת יולי גת

זאב גולדשמיט 14/08/2019
צילום אילוסטרציה iclip art

פרשת מינוי מ"מ למנכ"ל מפעל המים אינה יורדת מהכותרות. לאחר שחברת מועצת העיר כפר סבא, הדר לביא, פנתה בעתירה לבית המשפט מרכז, ובין השאר טענה ל"התנהלות בלתי תקינה", השופט מחק את העתירה.

כזכור, בית המשפט המחוזי הורה לדחות את הדיון שאמור היה להתקיים ביום שני במינוי מ"מ מנכ"ל מפעל המים כפר סבא עד למתן החלטה אחרת. מי שהביאה לעצירת הדיון, היא חברת המועצה מהאופוזיציה, הדר לביא, שפנתה בדחיפות לבית המשפט. לטענתה, ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, פועל למנות את יולי גת, מי ששימשה מנהלת מטה הבחירות שלו, לתפקיד מ"מ יו"ר מפעל המים.

ביום שני הורה בית המשפט המחוזי מרכז (לוד), שעות ספורות לפני הישיבה של מפעל המים, בצו ביניים לעכב את הדיון במינוי עד למתן החלטה אחרת.

את ההחלטה קיבל השופט התורן, צבי וייצמן, שקבע דיון מיוחד במעמד הצדדים ליום רביעי ה-14.8.

לביא הוסיפה בעתירה כי לטעמה מדובר, "בהתנהלות בלתי תקינה באופן קיצוני, המעלה חשש לשחיתות שלטונית וציבורית, שכן ראש העיר מנסה למנות את מי ששימשה כמנהלת מטה הבחירות שלו בבחירות המוניציפליות האחרונות וזאת מבלי שיש לה כל ניסיון ניהולי בתחום משק המים".

בהחלטת השופט נאמר כי לטענת העותרת (הדר לביא ז.ג.) , עולה חשש כי "ראש העיר מבקש לנצל תקופה זו של חופשות ואת היעדרותם של שניים מתוך שבעת חברי הועד המנהל לצורך ביצוע מחטף ומינוי מי המקורב לו". הדיון לגבי המינוי של גת שאמור היה להתקיים ביום שני בוטל לבסוף ע"י הועד המנהל בטרם התקבל הצו.

כאמור, ביום רביעי התקיים דיון בעתירה במעמד שני הצדדים. השופט צבי ויצמן, כתב: "מבלי להביע עמדה בסוגית הסמכות העניינית ו/או המקומית מוצע כדלקמן: העתירה במתכונתה תימחק".

ובהמשך, השופט כתב בהחלטתו, ששבעה ימים בטרם תתקיים ישיבת הועד המנהל, תוצג לחברי הוועד חוות דעת משפטית הנוגעת הן ל'אופי המינוי' הראוי של ממלא מקום זמני למנכ"ל מפעל המים וכן חוות דעת הנוגעת לניגוד עניינים, ככל שתועלה מועמדותה של יולי גת. עוד נכתב בהחלטה, שתינתן הודעה לחברי הועד על קיומה של חוות הדעת וזו תוצג לעיון במשרדה של היועצת המשפטית של מפעל המים, וחברי הועד יוכלו לצלם עותק מחוות הדעת לצורך עיון מעמיק בו.

תגובת הדר לביא: "לאחר שבית המשפט הורה על ביטול הדיון עקב בקשתי, הוא הוסיף והנחה הבוקר כי יש להמציא חוות דעת משפטיות על המינוי לפני קיום ישיבה בנושא. אני שמחה על ההחלטה החשובה".

אמיר קולמן, חבר הנהלת מפעל המים: "אין קשר בין תוצאות הדיון היום לבין הפרשנות שהדר לביא נותנת להחלטת בית המשפט. בניגוד לטענתה של הדר לביא, בית המשפט מחק את עתירתה הבוקר.  ברור כי להדר לביא, כמו לכל אדם אחר, זכות לעתור לבית המשפט בכל דבר ועניין, כולל בענייני מפעל המים, ואין צורך בהחלטה שיפוטית על כך. זוהי זכות שבחוק. לכן, הניסיון שלה לנופף בהישג הגדול שכביכול בית המשפט איפשר לה בהמשך לעתור שוב - אינו מהווה הישג כלשהו. אני מזמין את הדר לביא וחבריה לסייע בקידום מפעל המים והפרוייקטים הגדולים והחשובים העומדים לפתחו במקום להתעסק בעתירות סרק או במלחמות מיותרות".

עורכת הדין נלי צבעוני, יועצת משפטית מפעל המים:״ העתירה שהגישה הדר לביא נמחקה הבוקר על ידי השופט צבי ויצמן. השופט לא נדרש בהחלטתו לענין העדר הסמכות גם בענינו של רשם האגודות כאחד המשיבים לעתירה אך עמדתו של רשם האגודות היתה כי אכן אין בסמכותו להורות על ביטול הדיון, וכי אף אין סמכות עניינית ומקומית לדיון בעתירה. עוד נאמר מטעם הרשם כי לא תינתן תשובה בענין מינוי ממלא מקום מנכ"ל וכי סעד זה לא נדרש על ידי לביא. במענה לטענת לביא אודות תגובת הרשם בעניין חברי ועדת הביקורת של האגודה נאמר, כי מדובר בעמידת הרשם וכי על לביא לבחון מהן סמכויות הרשם בטרם מגישה בקשות או הליכים.

"בענין מפעל המים הוחלט כי בטרם תתקיים ישיבת הנהלה בענין מינוי ממלא מקום זמני לתפקיד מנכ״ל האגודה, תוצג בפני חברי הועד המנהל חוות דעת משפטית בכל הנוגע לאופן מינוי ממלא מקום זמני כאמור ולשאלת ניגוד העניינים שהעלתה העותרת *אם וככל שזו תעמוד על הפרק".

תגובת עיריית כפר סבא : "מדובר ב״פייק צו״... בשעה שהעיר בפיתוח, עשייה, שגשוג וצמיחה, הדר לביא עוסקת בזוטות ומוציאה צווים רק כדי לתפוס כותרות".

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
סיור זרזירים לציבור הרחב בפסטיבל דרום אדום
יום הבוחר
יום הבוחר
המשטרה: פוענח רצח בקרית ים
המשטרה: פוענח רצח בקרית ים
#לאמצביעיםשחיתות בחדרה
#לאמצביעיםשחיתות בחדרה
הגדילו את התקציב
דר דן קוזק מומחה בשיקום הפה
כתר בפגישה אחת
נבחרת הבאולינג של הרצליה. זכיה באליפות ובגביע
סטרייק כפול
שוד לאור זרקורים