הרצליה

התערבות חיצונית בפרשת "הנגיד"

במכתב ששיגרה למשרד מבקר המדינה טוענת הנהגת ההורים בחט"ב הנגיד בהרצליה כי החלטת משרד החינוך על שינוי מבנה שבוע הלימודים התקבלה מראש ומבלי לקיים דיונים ראויים. הנהגת ההורים ביקשה את התערבות מבקר המדינה בפרשה

שרון יונתן 15/08/2019
צילום ארכיון: "קול הרצליה"

 הנהגת ההורים בחט"ב הנגיד שיגרה בשבוע שעבר מכתב חריף לנציב תלונות הציבור במשרד מבקר המדינה ובו תקפה את משרד החינוך בנוגע לדרך קבלת ההחלטה על שינוי שבוע הלימודים בבית הספר ומעבר לשישה ימי לימוד במקום חמישה כפי שקיים ב-16 השנים האחרונות. בהנהגת ההורים טוענים כי משרד החינוך קיבל את ההחלטה מבלי לנמק ומבלי לקיים דיונים ראויים.

בהנהגת ההורים גורסים כי מדובר היה במאבק חסר סיכוי מהרגע הראשון. "במהלך ההתנהלות מול משרד החינוך התקבל רושם, כי מדובר בהתנהלות חסרת סיכוי שכן כל ההחלטות התקבלו מראש. כך לעניין הרצון להגיש ערר והמסר, כי הגשתו תהיה מיותרת שכן ההחלטה כבר התקבלה", נכתב בפנייה למבקר המדינה.

עוד טוענים בהנהגת ההורים כי במשרד החינוך אין קו אחיד בנושא: "בחינת הנושא ברמה ארצית העלתה כי קיימות בארץ רשויות מקומיות שונות שבהן מונהג שבוע לימודים בן 5 ימים בחלק ממוסדות הלימוד. גם העיר הרצליה מקיימת מדיניות לא אחידה של בתי ספר ושל מגמות בתיכונים, ולפיה יש תלמידים הלומדים חמישה ימים בשבוע, ויש תלמידים הלומדים שישה".

בסיום המכתב ביקשו ההורים את התערבות מבקר המדינה:

"לפיכך נבקש את התערבות נציב תלונות הציבור לבחינת עומק של הטענות המועלות כאן, וכן להורות לבית הספר להקפיא לאלתר את הליך המעבר לשישה ימי לימודים בשבוע. כך בית הספר יוכל להמשיך לקיים בשנת תש"פ את המתווה עד לבחינה מעמיקה של התהליכים המתאימים לבית הספר תוך שיתוף כל הגורמים הרלוונטיים".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "עמדת משרד החינוך ברורה ופורסמה בהרחבה בעבר. במידה ויתקבלו שאלות ממבקר המדינה, נענה בהתאם".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
יצחק מזרחי הקבליסט
יצחק מזרחי הקבליסט בהרצאה
ים יהונתן בעת החתימה על החוזה
א.ס רמה"ש סיימה את הבניה
נהג מונית נפצע בינוני בתאונה בכביש 471
נהג מונית נפצע בינוני בתאונה בכביש 471
פצוע בינוני לאחר דקירה במזרח ירושלים
בן 46 נפצע מדקירה במזרח ירושלים
עמוד החשמל שניסו להתקין
"אנחנו לא מוכנים שיסכנו את ילדינו"
מתכון מנצח למנת שניצל קוד
פצועה קשה בשריפה באשדוד
ירושלים במקום השני בהתחלות הבניה