הרצליה

19 נאשמים בפרשת מרמה של כחצי מיליארד שקל

כתבי אישום שהוגשו נגד 19 נאשמים, בהם ארבעה תושבי השרון וכן חברות שונות, מגולל מעשי מרמה, תיאומי מכרזים והלבנת הון בהיקפים של כחצי מיליארד שקל וביצוע עבירות מס

מיכאל פרוסמושקין 15/08/2019
צילום אילוסטרציה iclip art

פרקליטות מיסוי וכלכלה רשות התחרות הגישו לפני ימים אחדים כתב אישום נגד איש עסקים מהרצליה (48) אשר שלט במספר תאגידים שפעלו בעיקר בתחומי הנדל"ן, התשתיות והבנייה בישראל, וכן כנגד 18 נאשמים נוספים, בינהם תושב רעננה (49), הרצליה (51), רמת השרון (45) וחברות שונות - החשודים (כל אחד על פי חלקו) בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, עבירות מס בהיקפים גבוהים ועבירות נוספות.

שני כתבי האישום כוללים 20 אישומים נפרדים ומגולל מעשי מרמה, תיאומי מכרזים והלבנת הון בהיקפים עצומים של כחצי מיליארד שקלים, זאת לצד עבירות נוספות מתחום המס.

על פי כתב האישום, הנאשם המרכזי שהינו בעליה של קבוצה הפועלת בישראל בעיקר בתחומי הנדל"ן, התשתיות והבנייה, סיכם במהלך שנת 2005 עם מהנדס אזרחי בעל וותק וניסיון רבים בתחומי התשתיות והבנייה, כי האחרון יירשם באופן פיקטיבי, ולמראית עין בלבד, כבעלים באחד מתאגידי הקבוצה, ויוצג כלפי רשם הקבלנים כמנהל באותו תאגיד וכמהנדס המפקח על ביצוע עבודותיו, וזאת במטרה לקבל במרמה רישיון קבלן ולזכות בסיווגים קבלניים גבוהים, המאפשרים להתמודד במכרזים ציבוריים בהיקפים כספיים גבוהים. בדרך זו הנאשם המרכזי זכה במכרזים בהיקף כספי כולל של לפחות 495,526,371 שקל.

אישומים נוספים עוסקים בעבירות, שביצע הנאשם המרכזי בקשר לשלושה מכרזים ציבוריים בתחום התשתיות: מכרז של החברה הכלכלית לשוהם, מכרז של תאגיד המים "מי חדרה" ומכרז של תאגיד המים "פלגי השרון".  על פי כתב האישום, הנאשם המרכזי תיאם בין הצעותיהם של המתמודדים האחרים במכרזים אלה במטרה לקבוע את ההצעה הזוכה ולקבל לכיסו את כספי המכרזים, בין כזוכה ובין כקבלן משנה של הזוכה.

אישומים נוספים עוסקים בעבירות מס בהיקפים גבוהים שבוצעו לאורך תקופה ארוכה בקבוצתו של הנאשם המרכזי, ובכלל זה תשלום שכר עבודה במזומן, ללא דיווח לרשויות וללא ניכוי מס הכנסה, דמי ביטוח לאומי או ביטוח בריאות ממלכתי, בהיקף של מעל 29,000,000 שקל; וכן הוצאת חשבוניות כוזבות, התחמקות מתשלום מע"מ, ודרישת הוצאות כוזבות בהיקף של כ-6,500,000 שקל.

עוד בהרצליה
מיכאל פרוסמושקין 14/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
גינה בינלאומית
נפטרה פרידה איצקוביץ מוותיקות רעננה
נפטרה פרידה איצקוביץ מוותיקות רעננה
בהוד השרון נפרדים מהמדחנים
בהוד השרון נפרדים מהמדחנים
בית ספר אריאל: מעבר למעבר
רמה"ש עברה את הסערה בשלום
נציגי הכיתות בבית הספר
ביה"ס יצחק שדה מוביל אורח חיים בריא
יריד בייבי בקניון עופר הגבעה
יריד בייבי בקניון עופר הגבעה
ונסה וידל אביטן ביום כיף מפנק