הרצליה

גילו שהם קרובי משפחה כשמילצרו יחד

למרות שהפרידו בינהם אלפי קילומטרים, דווקא בישראל גילו דן אגדס (23) וגיל בלום (24) את העובדה שהם קרובי משפחה

כתב לוקאל 18/08/2019
צילום: דקל קליינברג

הם גדלו כשאלפי קילומטרים מפרידים מהם, עלו כל אחד בנפרד מסיבותיו שלו לישראל ובדרך לא דרך גילו שהם קרובי משפחה: זהו סיפורם המרגש של דן אגדס (23) וגיל בלום (24) שרק לפני פחות משנה גילו שלמרות הכל לא הותירו את כל משפחתם בחו"ל וגילו כאן אחת את השניה.

"זו הייתה הפתעה מדהימה", מספר אגדס  אשר עלה לישראל מדרום אפריקה לפני כחמש שנים, "לא הכרתי את גיל קודם. בגיל 18 עליתי מיוהנסבורג לישראל במסגרת בני עקיבא כי הרגשתי שכאן זה הבית שלי", הוא נזכר.

"ההורים שלי מאוד רצו שאחזור אז חזרתי לשלושה שבועות, מבחינתי זה היה ביקור אך ההורים מאוד ניסו לשכנע אותי להישאר. באחד הימים ישבתי בחדר שלי, אמא שלי נכנסה ואמרה שהיא מרגישה שאני לא שמח, ואם ישראל זה הבית שלי אז שאלך על זה".

עם ברכת הדרך של אמו, שב אגדס לישראל, התגייס לחטיבת "כפיר", שירות להגדרתו מעניין בו פגש אנשים טובים עם רצון אמיתי לסייע לו ובעיקר לא לתת לו להרגיש לבד. לאחר מכן החל את לימודיו במרכז הבינתחומי וכעת הוא מתחיל תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית.

סיפורה של בלום כרוב סיפורי העולים, דומה אך שונה.

"לרוב האנשים בחיי העלייה שלי לארץ הייתה הפתעה גמורה", היא נזכרת בחיוך, "הייתי נערה אמריקאית טיפוסית, למדתי באוניברסיטה ביולוגיה ואחרי שנה החלטתי לעלות לארץ ולשרת בצבא. ישראל לא הייתה זרה לי, אמא שלי ישראלית וכל האחים שלי שירתו בצבא אבל אף אחד מהם לא גר כאן".

למרות החיים הנוחים בבוסטון היא רצתה לחוש ישראלית, חלק מהעם והבינה כי חווית השירות תעשה את זה עבורה.

מה היו התגובות?

"חברים שלי היו בשוק, הם לא ידעו שזה דבר שאני בכלל שוקלת, אמא שלי תמכה בי מאוד על ההחלטה אך היא כמובן הייתה עצובה כשעזבתי".

לאחר שירותה הצבאי כחובשת ברמת הגולן היא נסעה לטייל במזרח ואף נסעה אל בית הוריה בארה"ב שם תכננה את חזרתה ארצה. "התגעגעתי לחיים שבניתי כאן וידעתי שישראל היא הבית שלי".

לפני כשנה שבה לישראל הישר לראיון עבודה בג'מס הרצליה. "סיפרו לי שפתחו ג'מס בהרצליה וזה שימח אותי כי תמיד ישבתי עם החברים מהצבא בכל סופ"ש בג'מס רעננה וידעתי שאני חייבת לעבוד שם. במשמרת הראשונה פגשתי את דן".

דן וגיל, כזכור, קרובי משפחה זאת לאחר שסבו וסבתה בני דודים, שניהם גרים בדרום אפריקה.

"לפני שגיל הגיעה עבדתי כבר כמה חודשים בג'מס, זה מקום מאוד כיפי באופן כללי ומה שנחמד זה שיש הרבה כמונו, כאלו שהיו חיילים בודדים וכעת סטודנטים ואנחנו ממש קהילה לכל דבר, חברים מאוד טובים, יוצאים יחד ומאוד כיף לנו יחד בעבודה וגם מחוצה לה, כולנו עובדים, לומדים וגרים באותו מקום, באותה סביבה, זה מדהים".

אז איך הגעתם לזה שאתם קרובי משפחה?

דן: "דיברנו מעט במשמרת והיא אמרה שיש לה סבים בפורט אליזבת בדרום אפריקה, ידעתי שיש לי משפחה משם, אבל כמובן חשבתי לעצמי מה הסיכוי שמדובר באותם אנשים, כששאלתי אותה לשמם, זה צלצל לי מוכר. הייתי מאוד סקרן והתקשרתי לסבים שלי שאני מאוד קשור אליהם בסוף המשמרת כדי לשאול אם יש קשר ואכן יש. זה היה מדהים, זה היה מטורף, איך הגענו בסופו של דבר לאותו מקום! היו לנו המון הזדמנויות למפגש וזה לא קרה עד עכשיו".

גיל: "למרות שכולם אצלנו בעבודה מרגישים כמו משפחה, זה מרגש ומשמח פתאום לפגוש מישהו שהוא באמת משפחה, הוא מכיר את סבתא שלי, זו רמה אחרת של קרבה וזה מדהים. הרגשתי בצורה מיידית נוח איתו, הרגשתי שאני בבית, דן מביא איתו את הבית שלי הישר מבוסטון דרך דרום אפריקה ועד ישראל".

דן: "זה קטע מטורף, אני בר מזל שיש לי משפחה בישראל היינו חברים לפני שנעשינו משפחה, יש ביננו קשר מאוד קרוב וזה מדהים כי מה הסיכוי שהיינו נפגשים ומבחינתנו יש לנו עכשיו בני דודים חדשים".

זה ממלא רגעים של קושי? של געגוע להורים? לאחים?

"לגמרי. אנחנו מבלים שבתות וחגים יחד, יש רגעים של עצבות, של געגוע ואנחנו פה אחד בשביל השנייה".

גיא פורת, בעלי ג'מס הרצליה: "אין ספק שהגישה הניהולית שלי מעט שונה, מאוד חשוב לי שהצוות יהיה חברי ואוהב ואני משקיע בכך לא מעט, אך ללא ספק משמח לדעת שיש אצלנו גם קשר דם.

רובו של צוות המקום שלנו מורכב מחיילים בודדים לשעבר מארצות שונות, וכיום הם סטודנטים שבחרו להישאר כאן. חשוב לי לתת להם מקום עבודה איכפתי, אוזן קשבת, אווירה טובה ובעיקר שיחושו בבית אצלנו בג'מס הרצליה".

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
נעצרו חשודים בזיוף מסמכים וכרטיסי אשראי
נעצרו חשודים בזיוף מסמכים ואשראי
אלכסה דול , ארבל קינן וסלע שרלין
סלבס למען נערות בסיכון
כנס עסקים חגיגי בכפר סבא
נבחרת הרובוטיקה עם אביהו בן נון
הישג יפה לתיכון "אביב" רעננה
וילות במרכז הארץ
תלמידה שננשכה תובעת את העירייה ומשרד החינוך
חגיגות במסעדת קיוטו בהרצליה
היכן חגגו ציפי רפאלי , ישראל אוגלבו, רומי נסט, רון שובל ועוד ?
איתן גינזבורג יושבע היום לחבר כנסת
איתן גינזבורג יושבע היום לחבר כנסת