הרצליה

לאונרד כהן ונעמי שמר נפגשים בקתדרה

סדרות חדשות עולות בקתדרה בהרצליה

כתב לוקאל 20/08/2019
צילום באדיבות דוברות עיריית הרצליה

סדרות חדשות עולות השנה בקתדרה הרצליה ומציעות למשתתפים בהן מגוון נושאים מרתקים. כזו למשל  היא "השירים, הסיפורים", סדרה נוסטלגית שופעת סיפורים ואנקדוטות, רבים מהם לא מוכרים, שתוביל את המשתתפים בעקבות סיפוריהם של רחל המשוררת, נתן יונתן, לאונרד כהן ונעמי שמר.

בסדרה יעקבו המשתתפים אחרי דמויותיהם של "הדיירת מעליית הגג" בעקבות סיפור חייה של רחל המשוררת, בהגשת הסופרת נאוה מקמיל עתיר והמוזיקאי עופר כץ; קובי מידן ואיתי פרל יאירו את דמותו ושיריו של הזמר והיוצר ליאונרד כהן במלוא מורכבותם. גם דמותה של נעמי שמר תואר מזוויות לא מוכרות באמצעות סיפורים מבית ואנקדוטות על כתיבתה ואישיותה הצבעונית בהגשת תמר גלעדי כלתה ורמי הראל. את האסופה המכובדת הזו חותם נתן יונתן, המשורר שרבים משיריו הולחנו והפכו לפס הקול של חיינו, בהגשת נועם גיל אור (מנהלת רשת ג' לשעבר) רמי הראל וחני דינור. הסדרה תתקיים במרכז תיאו, מרכז התרבות החדש במערב העיר, רח' וינגייט 168.

עוד סדרות חדשות בקתדרה השנה הן אמנות מאז ועד עכשיו, שסוקרת נושאים קלאסיים עכשוויים וסוגיות באמנות כמו זיופים באמנות, מי רצח את ואן גוך? פרויד ואמנות, על החלום הלא מודע ודחף המוות ממיכלאנג'לו ועד גרשוני, אמנות מתחפשת, מתי החלה האמנות לרצות להיות משהו אחר ועוד. הסדרה תתקיים במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית.

בסדרה אחרת "בין הערביים" לוקחת הטיילת וחוקרת התנ"ך שלי אשכולי, את המשתתפים לחוויה ייחודית המשלבת טיולים וסיפורים מרתקים על אירועים קדומים וחוויות מעצבות שעומדים מאחורי הזיכרון ההיסטורי והאמת שהייתה או לא הייתה באתרים ובשכונות שבהם ייערכו הסיורים.

עוד בהרצליה
כתב לוקאל 02/09/2019
בילי בסרגליק 21/08/2019
רז. פלמנקו היא שפת הנשמה שלי
בילי בסרגליק 14/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
שריפת הפסולת האלקטרונית
ראשי מועצות הר חברון ולכיש לשר אלקין: עצור את הטרור הסביבתי
נער ממגדל העמק נפצע קשה בטיול באזור אילת
ראש העיר משה פדלון במפגש מתנדבי רשויות ומועצות בהרצליה
הרצליה מלמדת התנדבות
פצוע קשה בתאונה בהרצליה
כולנו ביתא ישראל
לשמור על הילד בקיץ
"חלומות קיץ"
מה הקשר בין רשרוש בלב, גידול בראש וחיידק פרו ביוטי?
מה הקשר בין רשרוש בלב, גידול בראש וחיידק פרו ביוטי?
חשד: דירה שימשה כ"מוסך" לאופניים גנובים