הרצליה

מי הצית את השמורה?

שתי שריפות שפרצו לאחרונה בשמורת אפולוניה ומספר זכוכיות מגדלת שנמצאו מפוזרות בשטח מעלות את התהיות, האם מדובר בהצתות מכוונות ומי אחראי לכך

שרון יונתן 21/08/2019
צילום: סמדר הרשקוביץ'

מי גרם לשריפות שהתחוללו לאחרונה בשטח אפולוניה מצפון לשכונת נוף ים? בתחילת החודש פרצה שריפה בשמורת אפולוניה בשני מוקדים על שטח של עשרות דונמים. כוחות כיבוי אש שהגיעו למקום השתלטו על האש בצורה מהירה, מנעו אסון גדול וקבעו שמדובר בהצתות מכוונות.

באופן מקרי או שלא, בשבת שעברה נמצאו ברחבי השמורה בכמה מוקדים שונים זכוכיות מגדלת זרוקות בשמש, בקרבת הצמחיה הפראית והמשטרה פתחה בחקירה.

כזכור, מדובר בשטח מריבה בו רשות הטבע והגנים יחד עם רשות מקרקעי ישראל מקדמים תכנית לבניית מגדלי יוקרה בשטח השמורה, והעירייה יחד עם הציבור מתנגדים.

לפני כחודש וחצי קיבל בית המשפט העליון את הערעור שהגישה המדינה (באמצעות הותמ"ל - הועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור, הועדה המחוזית לתכנון ובניה ת"א, רשות מקרקעי ישראל וממשלת ישראל) על החלטת בית המשפט המחוזי וקבע כי ניתן לקדם את תכנית הבניה באפולוניה במסגרת הותמ"ל וזאת חרף זיהומי הקרקע המצויים במקום בשל פעילות של מפעל תעש בעבר.    

בתגובה להחלטה זו עיריית הרצליה, התושבים ועמותת "אדם טבע ודין" הגישו בקשות לבית המשפט העליון לקיים דיון נוסף בהרכב מורחב.

בנוגע לשריפות בשמורה אמרו התושבים: "אנחנו חוששים לשלום ילדינו, החיות והטבע. מישהו חייב לעצור את הטירוף. אנו מודים לעירייה, לוחמי האש והמשטרה על ההירתמות למערכה".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
למדן פורש מהמרוץ לראשות העירייה, חובר לבלקין
למדן פורש מהמרוץ לראשות העירייה, חובר לבלקין
גרובר ניצח ב-36 קלפיות מתוך 61
פרחים לאירוע המיוחד בחייכם
מנכל העירייה איתי צחר ומתכנן תחבורה , יעקב צופק במפגש התושבים
נערך שיתוף תושבים ראשון בנושא הנת"צ
ראש עיריית רעננה חיים ברוידא
ברוידא יוותר על מינוי סגן בשכר
סיור בגני קיימא בחדרה
מגיעים ללמוד מחדרה
 סיירת ההורים תפסיק את פעילותה
סיירת ההורים תפסיק את פעילותה
קונצרט של התזמורת הקאמרית כפר סבא
קונצרט של התזמורת הקאמרית כפר סבא