הרצליה

האנשים שעושים את הרצליה

בכל שבוע נציג בפניכם את התושבים שעושים את העיר הרצליה. אתם מוזמנים להכיר את השכנים שלכם קצת יותר מקרוב, והפעם קבלו את המחזאית והפזמונאית אליענה קרמרמן

בילי בסרגליק 21/08/2019
צילום: פרטי

אליענה קרמרמן, בעלת תיאטרון "חוויה", מחזאית, פזמונאית, מחברת הספרים: "מר צפרדע והנחל המתוק", "קוראים לי יוסי", אמא לאיליי ורואי, בת זוגה של היוצרת, השחקנית והקומיקאית לילך שחר. "בימים אלו אנו מקימות את בית תיאטרון "חוויה" בהרצליה, מקום שיהווה בית לילדי העיר ובכלל. נציג את ההצגות שלילך ואני כתבנו וביימנו. תיאטרון "חוויה" כבר קיים עשר שנים, ואנחנו מופיעות ברחבי הארץ, אבל כעת יהיו לו בית קבוע בהרצליה. שם נערוך ימי הולדת לילדי העיר, נעביר סדנאות משחק לילדים, נערוך שם קייטנות בתחום של אמנויות הבמה. מיקום התיאטרון נבחר בשכונת נווה ישראל, במיקום פסטורלי. אנחנו שמחות להנגיש לילדי הרצליה בית שבו יתנו דרור ליצירתיות שלהם."

אליענה נולדה באורוגוואי ועלתה עם אימה ושתי אחיותיה בגיל 11 לישראל, להרצליה. למדה באורט הרצליה, אחרי כן ב"קמרה אובסקורה" תסריטאות וקולנוע, וגם בבית הספר "עבודי" פרסום, "אבל אני בעיקר אוטודידקטית של החיים. למדתי לנגן על תופים וגיטרה לבדי, יש לי לפחות אלף שירים, חלקם הלחנתי וחלקם מופיעים בהצגות שכתבתי ומושמעים ברדיו. מאז שאני אימא, מזה 6 שנים, אני יותר מנסה לכתוב מהעיניים של הילד ולא מהעיניים של בוגר".

 בימים אלו החלה אליענה לכתוב שירים למחזמר לילדים יחד עם המוזיקאית רונית רולנד, עימה שיתפה פעולה כבר בעבר. אליענה ולילך שחר זוגתה, חתומות כבר על 12 הצגות שיצרו יחדיו. "לעבוד עם בת זוג זה כבר כמו לעבוד עם עצמי, עד כדי כך אנו מסונכרנות. אני מאחלת לנו להמשיך ליצור ולהפתיע אותנו כל יום מחדש".

 

billie@netvision.net.il

 

 


עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הולכים על זה
ילדה בת תשע נשדדה לאור יום
ילדה בת תשע נשדדה לאור יום
מעל השאר
סמינר חבלז הרצליה
סמינר חבל"ז
נתלשו שלטים של סיעת באמונה
נתלשו שלטים של סיעת "באמונה"
שתפ לקידום שרותי הבריאות לתושבי הגולן
שת"פ לקידום שרותי הבריאות לתושבי הגולן
הפארק החדש. תקציב האחזקה - שלושה מיליון שקלים
מהו תקציב עיריית הוד השרון לשנת 2019 ?
חילופים על הקווים