הרצליה

לינוי על הגל

תנו הרבה כבוד לגולשת הרוח לינוי שוורץ בת ה-15 מבני הרצליה שזכתה אתמול בסגנות אליפות אירופה לנוער שנערכה במכמורת. לינוי מספרת על תחושותיה לאחר ההישג המדהים ועל הדרך שעשתה מאילת להרצליה

בילי בסרגליק 22/08/2019
צילום: פרטי

יש לנו סגנית אלופת אירופה בשייט, לינוי שוורץ בת ה- 15. שוורץ גלשה עם הרוח אל המקום השני באליפות אירופה, שנערכה במהלך השבוע האחרון במכמורת והסתיימה ביום רביעי בצהריים. מיד אחרי הזכייה, עוד לפני שעלתה לפודיום, אמרה "לקול הרצליה": "אני שמחה. זה מרגש, עבדתי על זה קשה למרות שפסלתי אבל עשיתי את כל המאמצים לחזור לשלישיה הראשונה והצלחתי לסיים שנייה. אני עכשיו על הפוקוס לאליפות עולם, אני מכוונת לסיים אלופת עולם בספרד באוקטובר הזה."                                                          

בזמן שרוב בני הנוער בחופש, מבלים, ים, בריכה, קניון, טיולים וחברים, שבעה בני נוער מקבוצת בני הרצליה עמלו קשה בכדי לתפוס רוח, באליפות אירופה בגלישת רוח, שנערכה, כאמור, במהלך השבוע האחרון במכמורת.          

התחרות החלה בשבת האחרונה ונמשכה עד ליום לרביעי השיוט אחרון.  הצעירים ביותר בין המתחרים בני ה 13 הם: יותם שליט, שי – אל סוגימה נהרי וארי דגן  שגלשו על דגם6.8  BIC גלשן ג'וניור. הגדולים יותר, שגלשו  בדגם ה YUTH עד גיל 17 הם: אוהד שנאור בן ה- 15, טל טשטש בן ה- 14, תומר אומן בן ה- 15 ולינוי שוורץ בת ה- 15. את כולם מאמן טל צדוק בן ה- 21, גולש לשעבר, סגן אלוף אירופה בדגם RSX  שהיה ספורטאי מצטיין בצבא והשתחרר לאחרונה.               

עד חודש אוקטובר, זוהי להם תחרות אחרונה, והם כבר מתכוננים לאליפות העולם, שתיערך בספרד.                          

המאמן טל צדוק: "עבדנו קשה במשך עונה שלמה. עברנו סבב של חמישה תחרויות בארץ, שקובעות מי ייצג אותנו כחלק מנבחרת ישראל באליפות העולם בספרד. לתחרות הזו יש אחוז נכבד בקביעה מי ייצג אותנו באליפות העולם". מבחינת ההישגים, עד יום שלישי השבוע, בסבב של חמשת התחרויות, לינוי שוורץ מבני הרצליה, הייתה המובילה. שוורץ, ניצחה כבר בכמה תחרויות והייתה במקומות טובים בשאר. הפגינה יכולות טכניות גבוהות מאוד. צדוק :"היא התמידה לאורך כל הדרך, היא בעלת  כישרון גדול לתחום גלישת הרוח." אומר המאמן שלה. "עד היום השלישי, לינוי לקחה את המקום השני, לאחר פסילה, כשיצאה מוקדם מהקו, שאם לא הייתה פוסלת על זה, היא הייתה ממוקמת ראשונה." כבר בתחילת התחרות, הימר טל וגם אבייתר מור, מנהל השייט של בני הרצליה, שלינוי תגלוש גבוה ותקטוף מקום מכובד. "אין ספק שלינוי שוורץ מועמדת להביא הישג לישראל באליפות אירופה", אמר טל כבר במהלך התחרות. "היא אחת מהגולשות שהולכת להמשיך לדגמים הבאים, והאולימפיאדה היא בהחלט דרך לא רחוקה מבחינתנו. לינוי היא גולשת מוכשרת, יש לה עתיד מזהיר בענף השייט בישראל ועוד נשמע עליה רבות".

טל, מה זה אומר לאמן קבוצה כזו?

"צריך ידע רב בנושא הגלישה, ניסיון, להתחייב לכמה שנים. ישנם ימים שיותר קל לאמן בים רגוע, לעיתים יש ים ממש סוער וזה יותר קשה, ישנן תקופות, למשל לפני האליפות הזו, שהתאמנו חמישה אימוני ים בשבוע ובנוסף עוד המון אימוני כושר".

מדוע אתה לא משתתף בתחרויות יותר?

"כי נפצעתי ולא אוכל להתחרות יותר"

האם זה מתסכל לאמן ולא להשתתף בתחרויות?

"במקום להתחרות עברתי להיות מאמן, ואני מפתח את ענף השייט בישראל ובעיקר בהרצליה".

לינוי שוורץ גולשת מזה 4 שנים. בעבר גרה באילת ובקייטנות הספורט הימי. "התאהבתי בגלישה", היא סיפרה לפני תחילת התחרות, "לפני שנתיים עברתי לבני הרצליה בסוף כיתה ז', וזה מועדון מדהים, קיבלו אותי כל כך יפה. היו לי קצת בעיות עם הכסף אז הם תמכו בי כלכלית וחברתית ועטפו אותי באהבה. בגיל 12, כשהייתי חברה בנבחרת באילת, נסעתי להתחרות באליפות עולם, לא עשיתי הישג מיוחד, רק מקום 30 כי רק התחלתי לגלוש על דגםBIC 6.8  וזה היה יותר בשביל להשתפשף, הייתי עוד קטנה ושלחו אותי במשלחת. בתחרות הזו של אליפות אירופה, אני חשה טוב, יש ציפייה ממני, אני מעצמי וגם מהסביבה".

זה מלחיץ?

"בטח. רק המחשבות סביב המתחרים, איך אני לעומתם והפוך".

איך את מרגיעה את עצמך?

"עם מוזיקה באוזניות או יושבת עם חברים להסיח את הדעת, אני משתפת עם החברים, המשפחה והמאמנים, וזה עוזר".

הבנת מהר שנפסלת כי יצאת מהר מידי מקו הזינוק, איך זה הרגיש?

"זה היה מדכא מאוד, זה שבר אותי קצת אבל לקחתי את זה בפרופורציה כי אם לא הייתי מאבדת את זה, ואז, יום למחרת לא היה הולך לי טוב, יום למחרת הלך לי מדהים".

עוד בהרצליה
שרון יונתן 21/11/2019
שרון יונתן 14/11/2019
בילי בסרגליק 06/11/2019
שרון יונתן 31/10/2019
שרון יונתן 23/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מועצת הנשים של רמת השרון. מפגש לאחר שנה הפסקה
מועצת הנשים העירונית חוזרת לפעילות
נסגר תיק החקירה נגד ראש מועצת מבשרת
נסגר התיק נ' ראש מועצת מבשרת
מטופלי ומתנדבי האגודה למלחמה בסרטן במגדל העמק
המחווה המרגשת של ראש העיר
גם העצים מוכנים ללימודים
הגרוש שחסר ללירה
אופנוען נפצע בתאונה בכפ"ס
רעננה בדרך סיבוב שני
רעננה בדרך לסיבוב שני
דיון בבית המשפט בנושא אנטנות סלולריות
שלום בן משה ,ראש עיריית ראש העין פועל לסילוק האנטנות הסלולריות מעל גג העירייה