הרצליה

הורי הנדיב עתרו לבית המשפט

בעתירה מנהלית שהגישו נציגי הורים לתלמידי בית הספר הנדיב הם מבקשים מבית המשפט שיבטל את ההחלטה להשאיר את ילדיהם ללמוד בסמוך לפרויקט הפינוי בינוי ברחוב עזרא הסופר

שרון יונתן 22/08/2019
צילום: שרון יונתן

הורי בית הספר היסודי הנדיב לא מוותרים על דרישתם ומעלים הילוך במאבקם נגד העירייה. השבוע הגישו חמישה הורים, נציגות הורי בית הספר, עתירה לבית המשפט המחוזי בת"א נגד ראש העירייה, משה פדלון, עיריית הרצליה ומשרד החינוך בדרישה לבטל את החלטת העירייה להותיר את הלימודים בבית הספר בשנת הלימודים הקרובה.

כזכור, לאחרונה הביעו ההורים את דרישתם שבשנת הלימודים הקרובה תלמידי בית הספר יעברו ללמוד במוסדות חינוך אחרים וזאת בשל ביצוע פרויקט פינוי בינוי ברחוב עזרא הסופר הסמוך שיצא לדרך בשבוע שעבר, כאשר ארבעת הבתים הישנים נהרסו ובמקומם יבנו ארבעה בתים בני 8 קומות כל אחד.

בעתירה המפורטת, שמשתרעת על פני 43 עמודים והוגשה על ידי עו"ד יניב שוורצמן ועו"ד מיכל שוורצמן, בראשותה של מירב בראונשטיין, יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר, טוענים ההורים כי 600 תלמידי בית הספר יחלו את שנת הלימודים ללא משמרות בטיחות בכביש מרכזי המוביל לבית הספר בצמוד לפרויקט בנייה מאסיבי, שצפוי להימשך כשלוש שנים, כאשר במקרה של רעידת אדמה אין מקום לפינוי הילדים כנדרש על פי תקנות פיקוד העורף.

 עוד טוענים ההורים כי הקידוחים הצפויים להתבצע בפרויקט לטובת שתי קומות מרתף במגדלים ימשכו חודשים ויגרמו לרעש כבד וזעזועים שיקשו על הילדים ויותר מכך על לימודים בסמוך לפרויקט.

ההורים טוענים בעתירה כי לעירייה אין מספר חוות דעת: יועץ קרקע, פיקוד העורף, איכות הסביבה, פדגוגית, וטרינר עירוני, ומשפטית.

 לאחרונה גודר חלק גדול ממגרש הספורט של בית הספר לטובת הפרויקט. ההורים בעתירה: "ראש העירייה, בהחלטה לא חוקית ובלתי סבירה, החליט כי נוכח הקירבה בין פרויקט הבניה המאסיבי לבית הספר ונוכח מעבר שטח ביטחון, באופן המסכן את חי הילדים, פשוט יופקע שטח ארי מחצר בית הספר לטובת פעילות היזם בפרויקט הבניה. סגירת מגרש הספורט מעלה שאלות קשות: אם ישנה בעיית בטיחות מדוע המגרש נלקח רק אחרי פניית ההורים ואם אין בעיית בטיחות מדוע נלקח המגרש לטובת פעילות שאינה מסוכנת?"

לבטל את החלטת העירייה

ההורים ביקשו מבית המשפט שיורה על אכיפת ההבטחה המנהלית של ראש העירייה מאמצע חודש יולי על פיה ישנן מספר חלופות לרבות העתקת הלימודים מבית הספר, כאשר הורי התלמידים הם שיכריעו בין החלופות הראויות.

עוד דרשו ההורים כי ההחלטה המותירה את הלימודים בבית הספר הנדיב תבוטל בהיותה החלטה שגויה, בלתי סבירה ומידתית.

עוד מבקשים ההורים מבית המשפט להורות למשרד החינוך להפעיל את תפקידו וסמכותו ולתת את דעתו המקצועית בנוגע להיבטי הבטיחות, הפדגוגיה, הבריאות והבטחון הטמונים בלימודים בצמוד לפרויקט בניה מאסיבי.

לאור דחיפות הנושא בשל תחילת שנת הלימודים הקרבה ביקשו ההורים מבית המשפט בקשה דחופה לקביעת מועד לדיון במעמד הצדדים. ההורים הדגישו בעתירה כי אין להם טענות כלפי יזם הפרויקט אלא רק נגד העירייה.

מהעירייה נמסר בתגובה:

"התנהלות ועד ההורים אינה ברורה דיה שכן העירייה הבהירה חזור והבהר גם במילים וגם במעשים כי בראש הדברים עומדת הבטיחות של התלמידים. הרצליה נמצאת בתנופת פיתוח שמגיעה לכל פינה בעיר וכתוצאה מכך חלקם של הפרויקטים נמצא קרוב למוסדות ציבור וחינוך. זו המציאות בערי גוש דן והשרון ואנחנו מתמודדים איתה. בנוסף לכך נתנו הנחיות אקוסטיות ופתרונות למניעת אבק בשטח בית הספר.

"אחרי שיחות ופגישות עם ועד ההורים החליטה העירייה כי תשקיע בשיפור המתקנים וחזות מבני בית הספר. כמו כן העירייה ואגף החינוך נמצאים עם היד על הדופק ובקשר שוטף עם ההורים על מנת לטפל בכל פניה ובקשה.

"עוד נציין כי גם משרד החינוך פרסם חוות דעת חד משמעית בנוגע לבטיחות התלמידים בבית הספר ואישר את קיום הלימודים בבית הספר.

נציין כי כל ההצעות האחרות שהועלו על ידי ההורים, כגון הקמת בית ספר של קראוונים או פיזור הילדים בבתי ספר אחרים, הן חסרות היתכנות מעשית ועשויות להביא לפגיעה פדגוגית וחברתית בתלמידים. בכל מקרה העירייה תשיב בבית המשפט לטענות ועד ההורים".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "משרד החינוך יגיב לעתירה כמקובל לבית המשפט".

sharony@local.co.il

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
פצוע אנוש בתאונה בקרית מלאכי
זירת התאונה
3 שנות מאסר לנהג שדרס למוות תושבת הוד השרון
תושבי כפר סבא יקבעו שם לאזור התעשייה
והשם הזוכה הוא...
"עבורנו זו תקיעת סכין בגב"
רחלי בן ארי סקעת
בינימין נתניהו הוזמן לפתוח את קמפיין הבחירות ברעננה
בית ספר לתחומי ההתנדבות
בית ספר לתחומי ההתנדבות
בטיחות בדרכים באיזור השרון
כמה תושבים נצפו בנסיעה ברכב ללא חגורת בטיחות?
אישה פצועה קשה נמצאה בנתניה