הרצליה

"הפרויקט יפגע באיכות חיינו"

תושבים מרחוב אבן גבירול פנו לראש העירייה והביעו בפניו את התנגדותם לפרויקט הפינוי בינוי המתוכנן ברחוב שמעיה הסמוך לביתם

שרון יונתן 22/08/2019
צילום: שרון יונתן

תושבים ברחוב אבן גבירול טוענים כי פרויקט הפינוי בינוי המתוכנן ברחוב שמעיה הסמוך יפגע מאוד באיכות חייהם. על פי התכנית אמורים להיהרס שלושה בניינים ברחוב שמעיה (מספרים 1, 3 ,5) בני שתי קומות בהם מתגוררות כיום 12 משפחות ובמקום זה אמורים להיבנות שני בניינים גבוהים עם 46 יח"ד חדשות.                                                                   

"הדבר יהרוס את חי התושבים שרבים מהם קשישים ויהיה עבורם כמו השלכת אסקימוסים קשישים לשלג או במקרה זה לחול ואבק", כתב אחד מתושבי רחוב אבן גבירול לראש העירייה, משה פדלון, והוסיף: "למרות הודעתך כי תמ"א 38 במרכז העיר מוקפא אישרה כבר, על פי הידוע לי, ועדת איכות הסביבה את הפרויקט ועתה דנה בו ועדת הפיתוח העירונית. יש לציין כי כבר עכשיו החיים קשים מנשוא בשל ביצוע פרויקט תמ"א 38 על בניינים קיימים ברחובות יהודה הלוי ושמעיה בעיר בשל פעילות של משאיות בשעות הלילה".                           

התושב מוסיף בפנייתו לפדלון: "בתשובה למכתב ששלח לך יו"ר הסתדרות הגמלאים ביום 31 למאי הבטחת לא לפגוע בתושבים. אנא קיים את הבטחתך והסר את רוע הגזרה".                                                                

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית הרצליה מעודדת התחדשות עירונית מתוך כוונה לשדרג את איכות החיים של תושביה. הבקשה המדוברת היא בקשה מכח תמ"א להריסה ובנייה : הריסת 3 מבנים קיימים בני 2 קומות על עמודים ובמקומם יבנו 2 בניינים בני 7.5 קומות כולל קומת קרקע".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרדס חנה כרכור נערכת לשנה"ל תשע"ט
מעלית כתנאי ל"מחיר למשתכן"
"הכרתי את החברים הראשונים שלי בגיל 18. לא האמנתי שיהיו לי חברים" (א. בוגר 'רקפת')
שריפה במחסן בבניין דירות בת"א
כבוד למוזיאון ראשון לציון
המתנות הכי אישיות לחגים
המתנות הכי אישיות לחגים
זהירות, נמלת אש
תלמידי בתי הספר היסודיים של הוד השרון במופע שרים יגאל בשן
צ'אנס קיד 2019 בהוד השרון