הרצליה

אישום: מורה לנהיגה מואשם בגרימת מוות ברשלנות של אופנוען

מורה לנהיגה מרמת השרון הואשם בגרימת מוות ברשלנות של חגי נדלר ז"ל מהרצליה, בתאונה בכניסה לעיר

כתב לוקאל 25/08/2019
חגי נדלר ז"ל , צילום באדיבות המשפחה

פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) הגישה לביהמ"ש לתעבורה בעיר כתב אישום נגד נמרוד שוורץ (60), מורה לנהיגה , תושב רמת השרון, בגין גרימת מוות ברשלנות.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד דרור לוי, הנאשם הינו מורה מוסמך להוראת נהיגה ובבעלותו רכב המשמש להוראת נהיגה. ברכב היו מותקנים מנגנונים ייעודיים המאפשרים למורה הנהיגה שליטה תפעולית מלאה על הרכב בזמן נסיעה, ושליטה על אופן נהיגת התלמיד. בין היתר, הותקנו ברכב מערכת דוושות נוספת להאצה ובלימה ומערכת מראות פנימית וחיצונית.

בתאריך 29.5.19, בשעה 16:14, או בסמוך לכך, נהגה תלמידה ברכב, כחלק משיעור נהיגה, בכביש 20 מדרום לצפון, לכיון מחלף שבעת הכוכבים, בנתיב הימני ביותר, המיועד לפנייה ימינה בלבד,  לכיוון מרכז העיר הרצליה כאשר הנאשם ישוב במושב לידה ומנחה אותה בנהיגתה.  בסמוך לקילומטר ה-25, הורה הנאשם לתלמידה לעבור לנתיב השמאלי המוביל להרצליה פיתוח מבלי שהביט במראות הרכב המקנות שדה ראייה רחב לנתיבי הכביש. התלמידה החלה לסטות לנתיב השמאלי. בעוד התלמידה סטתה מנתיב נסיעתה שמאלה ונכנסה לנתיב נסיעתו של רכב מסוג לקסוס מצד שמאל. משהבחין הנאשם כי חזית רכב הלקסוס, קרבה אל רכבו, הסיט את ההגה בחדות, חזרה אל הנתיב הימני בכביש. אותה העת, רכב המנוח חגי יצחק נדלר ז"ל על אופנוע מסוג "קוואסקי" בכביש 20, מכיוון דרום לצפון, בנתיב הימני בכביש, מאחורי רכבו של הנאשם, במהירות משוערת של כ-126 קמ"ש.

ברגע הסטת הגה הרכב ימינה, חסם הנאשם את המשך נתיב נסיעתו של המנוח. כתוצאה מכך התנגש המנוח עם חזית האופנוע בדופן ימין של רכבו של הנאשם. המנוח הוטל מהאופנוע בעוצמה על גדר בטיחות מברזל אשר בשול הכביש ומיד לאחר מכן, נדרס תחת גלגלי רכבו של הנאשם.

ניידת מד"א הוזעקה אל זירת התאונה ומותו של המנוח נקבע במקום, כתוצאה מפגיעה רב מערכתית קשה אשר נגרמה לו בעטיה של תאונת הדרכים.

בבקשת המעצר כתב עו"ד דרור לוי כי: "רשלנות המשיב מתעצמת, נוכח תגובתו המאוחרת של המשיב בדמות הסטת הגה רכב הלימוד ימינה בצורה חדה, מבלי שנתן דעתו לתנועה בנתיב הימני. אף העובדה כי המשיב לא ישב במושב הנהג בעת התאונה, אין בה כדי לאיין את אחריותו ולצמצם את היקף רשלנותו".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
ספינות במדבר
"פארק עתידים הפך לזירה לקיום יחסי מין"
מתכוננים לאזרחות
מתכוננים לאזרחות
עיריית תא עתרה לבגצ בנושא גשר יהודית
עיריית ת"א עתרה לבג"צ בנושא גשר יהודית
המשטרה חוקרת עוקץ אשראי נרחב
תאונה עם מעורבות רכב ואופנוע אירעה בשבילי בית העלמין סגולה.
שני פצועים בתאונה בסמוך לבית העלמין סגולה
גאווה לנבחרת הגודו של מקום בלב בראש העין
גאווה לנבחרת הג'ודו של "מקום בלב" בראש העין
נערה מרעננה מארגנת בר מצווה לנער תושב העיר
נערה מרעננה מארגנת בר מצווה לנער תושב העיר