הרצליה

האנשים שעושים את הרצליה

בכל שבוע נציג בפניכם את התושבים שעושים את העיר הרצליה. אתם מוזמנים להכיר את השכנים שלכם קצת יותר מקרוב, והפעם קבלו את אורית רוזן, מנהלת תיכון הנדסאים

בילי בסרגליק 27/08/2019
אורית רוזן. לקדם מצוינות, צילום: שלומי כהן

אורית רוזן עובדת קשה שנים, אבל החלום שלה הוא לצאת לטיול תרמילאים, כזה שעושים אחרי צבא. "לראות עולם בלי טלפונים, סמסים ובלי לחץ."  18 שנה היא מנהלת את בית הספר תיכון הנדסאים,, מבתי הספר המובילים בארץ.

רוזן למדה הנדסת אלקטרוניקה וחשמל בשלוחת של אוניברסיטת תל אביב, ואת התואר השני עשתה במנהל החינוך בבר אילן. "בילדותי הייתי תלמידה משקיעה, חרשנית, כמו שאומרים הילדים, גם כסטודנטית הייתי כזו. למדתי בתיכון כצנלסון בכפר סבא, במגמה ביולוגית מתמטית, ובסוף התיכון, הצבא בשל מחסור בתחום האלקטרוניקה, הציע לי ללמוד במסגרת קורס קדם צבאי אלקטרוניקה וחשמל. זה פתח לי צוהר לעולם הזה. לכן אחרי שירות קבע למדתי את התחום".

  המוטו החינוכי שלה הוא: "מאמינה בקידום מצוינות מדעית, טכנולוגית לצד מצוינות חברתית ערכית. תחום המדע והטכנולוגיה, הוא הקטר של המשק והכלכלה במדינה, ובניית דור העתיד של מדעני ומהנדסי ישראל יש לו תפקיד חשוב להתמודד עם האתגרים הכלכליים, החברתיים והביטחוניים. ברמה האישית, לי מאוד חשוב הנושא החברתי, שיהיה משולב בציר הפדגוגי".

 החדשות הן שמשנת הלימודים הנוכחית בית ספר שהיא מנהלת יהווה מסגרת לתלמידים מכיתה ז' ועד י"ב. "עד עכשיו למדו אצלנו מ ט'- י"ב. חשוב לנו לקלוט את התלמידים כבר בגיל צעיר על מנת לתת להם בסיס מדעי, שכולל מושגים, עקרונות וחשיפה, על מנת שיוכלו לבחור מגמות טכנולוגיות מתוך אהבה ובחירה מושכלת ולא כהנחתה".

 רוזן רואה אתגר בלהגדיל את אחוז הבנות שילמדו את התחום. "אנו משתפים פעולה עם תוכניות דוגמת 'סייבר גירלס' של מייקרוסופט בשיתוף העירייה. אני תמיד אומרת לתלמידותיי, שמחזור הקידום של נשים הוא קצר, את מגיעה לתפקיד אומרים לך שאת צעירה מידי, ומאוד מהר אומרים לך שאת מבוגרת מידי, לכן אל לנו להמתין. אישה רצוי שתג'נגל בין קריירה לאימהות ולא להמתין לא לאימהות ולא לקריירה".

 billie@netvision.net.il


 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אורט הרמלין: נחנך פרויקט המעונות
בוטל פרויקט פינוי בינוי ברחוב יצחק אלחנן
מימין לשמאל: אתי לייכט, מנהלת המרכז החינוכי-שיקומי בלוינשטיין, דר שרון שקלאי, מנהלת המחלקה לשיקום ילדים ונוער בלוינשטיין, אחד הנציגים של בתי הספר, דר חגי אמיר, מנהל ביהח לוינשטיין הנכנס, פרופ עמיר
תרומה של 25,000 ש"ח לביה"ח לוינשטיין
משוועים לחיזוק
גאווה לפתח תקוה - טייס בן העדה האתיופית
מסלולי אופניים עם קקל
קק"ל העבירה 1.5 מיליון ש"ח לאירועי קיץ ליישובי עוטף עזה
כנס הבראול סטארס הגדול בישראל מגיע לירושלים
כנס הבראול סטארס הגדול בישראל מגיע לירושלים
ערב מרגש לזכרו של אופנוען מהרצליה שנהרג בתאונה