הרצליה

לחצני מצוקה בגני הילדים הפרטיים

עיריית הרצליה ממשיכה בהכנות לפתיחת שנת הלימודים

כתב לוקאל 27/08/2019
איה פרישקולניק, צילום: רמי גרידיש

בשורה להורים לילדים בגני הילדים הפרטיים בהרצליה: בימים הקרובים תתקין עיריית הרצליה לחצני מצוקה בגני הילדים הפרטיים בעיר, וזאת במסגרת פעילות מקיפה שנועדה להגביר את הפיקוח על הנעשה בגנים ולשמירה על בטיחות הילדים.

כזכור, עיריית הרצליה היתה העירייה הראשונה אשר הפעילה רשת מצלמות אבטחה בתוך מעונות היום העירוניים.

בהרצליה פועלים כיום 152 גני ילדים לגיל הרך, בהם שלושה מעונות יום לילדים בגילאי 3 חודשים עד שנתיים ו-8 חודשים. בנוסף, ככל הידוע לעירייה, פועלים בעיר גם כ- 40 גני ילדים פרטיים.

"העירייה קיימה בחודשים האחרונים עבודת מטה מקיפה בתחום ומפעילה מערך רחב של כלים לפיקוח על הגנים הפרטיים", אומר ראש העיר משה פדלון, "ביניהם בדיקת חוזק המבנה, אישורי כיבוי אש, בטיחות מתקני המשחקים, בטיחות החשמל במבנה ועוד. בין השאר, בלחיצת כפתור כוחות הביטחון – מד"א, כיבוי אש, ומשטרת ישראל – יוכלו לקפוץ לאירוע ולתת מענה מיידי. וזאת, בנוסף למעטפת תמיכה בהורים ובצוותים המקצועיים שפועלים בגנים הפרטיים".

כחלק מהפעילות הזו ערכה העירייה בחודש יולי כנס להורים, שבו אשת החינוך מיכל דליות דיברה על "מעברים בחיי הילד" ונציג מכון התקנים הציג את האמצעים שבהם ניתן לוודא כי הילדים נמצאים בסביבה בטוחה. כאמצעי נוסף להגברת הבטיחות, הגננות יעברו במהלך השנה הכשרה בנושאי עזרה ראשונה, בטיחות וכד'.

השבוע גם נערך כנס לסייעות רפואיות בגני הילדים, לראשונה בהשתתפות גם סייעות רפואיות מהגנים הפרטיים, בנושאי עזרה ראשונה ומד"א, בעיות אלרגיה וסוכרת נעורים עם תרגול מעשי והמלצות לתזונה מתאימה.

 מ"מ וסגנית רה"ע הממונה על תיק החינוך, איה פרישקולניק, אמרה: "ביטחונם של ילדי העיר הוא בראש סדר העדיפויות של הנהלת העירייה. אנו משוכנעים כי הדרך לטיפול בסוגיה היא השילוב בין האמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשותנו לצד שיתוף פעולה עם צוותי הגנים וההסברה".

עוד בהרצליה
קרן שלהבת 28/11/2019
שרון יונתן 06/11/2019
כתב לוקאל 29/10/2019
שרון יונתן 10/10/2019
שרון יונתן 26/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מרכיבים קואליציה
דנה לא נמה
הצגת התיאטרון על מי ועל מה
הצגת התיאטרון "על מי ועל מה" מגיעה לרעננה
הפסד מרחוק
מוזאון חריף מלוח
עוד רן שפירא
מיטת הניתוח נשברה והמטופל נותר נכה
פצוע קשה מדקירות בקריות
מערכת הבחירות רותחת
מערכת הבחירות רותחת