הרצליה

מה יהיה גובה הבניינים בפרויקט "קרית שחקים"?

חבר מועצת העיר הרצליה, איל פביאן דורש לקיים דיון בועדה המקומית כדי לבחון הגשת התנגדות לתוכנית. לטענתו, הותמ"ל מקדמת תוכנית של בניית מגדלים בני 67 קומות. "זה מתאים לתל אביב, או לעיר מערבית אחרת בעולם, ולא מתאימה לנוף ההרצלייני"

שרון יונתן 28/08/2019
איל פביאן , צילום: דני שביט

חבר המועצה איל פביאן פנה השבוע לראש העירייה ויו"ר הועדה המקומית, משה פדלון, בדרישה להעלות לדיון בישיבת הועדה המקומית את נושא תכנית הבניה "קרית שחקים", המיועדת להיבנות בשטח שבין תחנת הרכבת, רחוב בן ציון מיכאלי ודרך שבעת הכוכבים ונמצאת באחריות הותמ"ל.

בישיבת ועדת המשנה בחודש פברואר האחרון נדון הנושא ושם קיבלו חברי הועדה סקירה על התוכנית לפני הפקדתה שהתבצעה בהמשך ע"י הותמ"ל. "בדיון זה ציינתי כי לטעמי פרויקט הכולל 67 קומות מתאים לתל אביב, או לעיר מערבית אחרת בעולם, ולא מתאימה לנוף ההרצלייני" אומר פביאן. "בדיון נמסר על ידי מייק סקה (מהנדס העירייה הקודם – ש.י.) כי העירייה תעלה בדיון עם הותמ"ל את נושא הגובה וכי לא יבנו מבנים בגובה בני 67 קומות. בנוסף נמסר בדיון על ידי האדרכילית כי גובה מבני המגורים בפרויקט יהיה בין 8-6 קומות, ואילו גובה הבניינים הכוללים שטחי מסחר ותעסוקה יהיה בין 17-8 קומות, כשרק אחד מהם, לדבריה, בן 17 קומות. היועצת המשפטית של ועדת התכנון המקומית ציינה כי במסגרת ועדת התנגדויות, הועדה המקומית יכולה להתנגד גם אם היא שותפה".

פביאן ציין בפנייתו לפדלון כי סקה אמר שסביר להניח שהעירייה תגיש התנגדות לתכנית. "בפועל, מאז אותו דיון, לא חזר נושא זה לועדה המקומית כלל, ובינתיים, התכנית הופקדה ע"י הותמ"ל, ופורסמה על שילוט בעיר ב-22 ליולי, כך שעל פי החוק יש 60 יום מאותו יום להגשת התנגדויות. 

 "מקריאת מסמכי התכנית המופקדת אני רואה כי מדובר בה על בנייני מגורים שחלקם עד 40 קומות, וגובה בנייני המשרדים והעסקים מגיע עד 60 קומות".

פביאן סיכם את פנייתו לפדלון: "הנני פונה אליך בבקשה להעלות נושא זה לדיון בוועדה המקומית לתכנון ובנייה במועד קרוב ככל האפשר, לסקירת הנתונים, ודיון על הגשת התנגדויות מטעם הוועדה המקומית והעיר הרצליה. בשל חשיבות הפרויקט והשלכותיו חובה עלינו לקיים דיון כזה ולקבל החלטות בזמן ובאופן הנכון".

sharony@local.co.il

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
פועל נפצע באורח אנוש בראשון לציון
פועל נהרג בראשון לציון
פרס חינוך מחוזי לביה"ס המנחיל בר"ג
קבוצת הכחול לבן
פנים חדשות לקיר
פנים חדשות לקיר
המסע של תלמידי שקמה בפולין
עצמאות באלוני אבא- צילום- מכוורת יערת הדבש
מכוורות כחול לבן
ניקולה מקסימוביץ. המאמן החדש של רמת השרון
מסרביה באהבה
הזדמנות שווה להצלחה