הרצליה

המטרה - לעלות ליגה

קבוצת הכדורסל בני הרצליה החלה השבוע, באיחור רב, את הכנותיה לעונה הבאה בליגה הלאומית אבל למרות זאת ראשי הקבוצה מכוונים גבוה, חזרה לליגת העל תוך עונה אחת בלבד

שרון יונתן 28/08/2019
אור לאומי. מתחיל עונה רביעית בבני הרצליה, צילום: עודד קרני

אחרי תקופה ארוכה של קיפאון וחוסר וודאות, קבוצת הכדורסל בני הרצליה, היורדת הטריה לליגה הלאומית, החלה השבוע את הכנותיה לעונה הבאה, באיחור רב לעומת שאר קבוצות הליגה.                                                                 

לאחר משא ומתן ארוך בין העירייה לקבוצה על גובה ההקצבה העירונית לעונה הבאה, הודיעה בתחילת השבוע הקבוצה כי הושג סיכום על המשך שיתוף הפעולה בין בעלי הקבוצה, איש העסקים לני רקנאטי, לעיריית הרצליה והעומד בראשה, משה פדלון, במטרה לבנות קבוצה חזקה שתוכל להחזיר את הרצליה לליגת העל תוך עונה אחת בלבד. בין הצדדים סוכם כי הקבוצה תזכה להקצבה עירונית בסך 1.8 מיליון שקלים, וזאת לעומת הקצבה בסך 3 מיליון שקלים שעמדה לרשותה בליגת העל.

אלדד אקוניס, יו"ר הקבוצה, אמר אתמול (רביעי) כי יש לקבוצה ארבעה מועמדים לתפקיד המאמן וכי הוא מקווה שעד סוף השבוע יבחר המאמן שיובל את הקבוצה בעונה הבאה. אימוני הקבוצה יחלו רק ב -15 לספטמבר, הרבה אחרי שאר הקבוצות בליגה.                                                  

אקוניס: "אנחנו יודעים שאנחנו מתחילים את ההכנות באיחור ושאנחנו במינוס גדול שאותו נצטרך להדביק כדי לעמוד במטרה שלנו, חזרה לליגת העל".

אקוניס הוסיף: "אני רוצה להודות לראש העירייה, משה פדלון, שמיום כניסתו לתפקיד היה שותף לדרך, ברגעים הטובים כשהחזרנו את הרצליה לבמה האירופית, וגם ברגעים הקשים, והראה תמיד שהספורט והכדורסל בעיר חשובים עבורו. אני שמח שבאחד הרגעים הקשים של המועדון, ראש העירייה, יחד עם לני, מצאו את הדרך המשותפת כדי להמשיך את שיתוף הפעולה בתקווה שנוכל לחזור בהקדם למקום הראוי לנו, בו שיחקנו ב-27 השנים האחרונות - ליגת העל. מעטות הערים שהתברכו באיש עסקים כמו לני רקנאטי, שמדי שנה תורם מזמנו ומכספו לקהילה. לני הוא הבעלים הוותיק ביותר בליגה שמחזיק קבוצה לבדו. לא מעט בעלים היו מוצאים את ירידת הליגה כסיבה לעזוב, אבל לני הוכיח פעם נוספת את המחויבות הגבוהה שלו לקבוצה, לעיר ולכדורסל. אנחנו נעבוד הכי קשה בשנה הקרובה ובעתיד כדי שיזכה לרגעי נחת".

שלושת השחקנים הראשונים שהקבוצה הודיעה שישחקו בעונה הבאה הם אלו שחתומים על חוזה: אור לאומי (23) שיחל את עונתו הרביעית בקבוצה, גייב לוין (24) שיחל את עונתו השניה, ונעם אביבי (20), שחקן נבחרת העתודה שזכתה באליפות אירופה, שחוזר לאחר עונה אחת בה הושאל להפועל כפר סבא. בקבוצה ציינו כי השלושה יהוו את הבסיס לבניית הסגל.

בנוסף, בקבוצה מקווים כי ניצן חנוכי יענה להצעה שניתנה לו להמשיך עם הקבוצה בלאומית. מועמדים נוספים לחיזוק הם אנטוני פישר (שחקן ישראלי בן 33), ששיחק בשנתיים האחרונות בהפועל באר שבע ומכבי חיפה, ואופק מלכה, גם הוא שחקן נבחרת העתודה, ששיחק בעונה שעברה בהוד השרון. הקבוצה תצרף גם שני שחקנים זרים בעמדות הגארד והסנטר.

עוד בהרצליה
שרון יונתן 27/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
שרון יונתן 14/11/2019
בילי בסרגליק 06/11/2019
שרון יונתן 31/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
בכמה אחוזים עלו הדירות בגבעת שמואל?
שלולית החורף
טיול חורפי לשלוליות החורף
חשוד בגניבת רכב נורה במהלך מרדף משטרתי
מוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח
"אדירנה – מופת אדריכלית"
גמס הרצליה
ג'מס (JEM'S) הרצליה חוגג שנה
פצוע בתאונת עבודה בהוד השרון
פצוע בתאונת עבודה בהוד השרון
מחדשים את תווי החניה
מחדשים את תווי החניה
עיריית הרצליה תעתור לבגצ נגד משרד הפנים
עיריית הרצליה תעתור לבג"צ נגד משרד הפנים