הרצליה

מחיר השתיקה

תמר מרגו רימר מהרצליה היא צעירה יפהפיה בת 28 מהרצליה, בעלת קול מקסים שיוצרת מוזיקה. אולם מאחורי החזות החיצונית מסתתר סיפור חיים לא פשוט, שכולל אונס בגיל 14, הפרעות אכילה והתמודדות עם מחלת נשימתית קשה. הפתיחות והשיתוף עוזרים לה בהחלמה ובהתמודדות עם הקשיים

בילי בסרגליק 29/08/2019
תמר מרגו רימר, צילום: פרטי

תמר מרגו רימר בת ה- 28, חיה בהרצליה עם תוכי, חתול עיוור, חתול עם חצי לסת ועוד חתול אחד. היא חולה בסיסטיק פיברוזיס, היא סבלה מהפרעות אכילה, והיא נאנסה בגיל 14. כך, ברצף, בלי לנשום, היא כותבת בפוסט חושפני בפייסבוק.

אבל נתחיל מהחלק הקל. רימר היפהפיה, בעלת הקול המקסים, מדובבת בסרטים כבר מגיל 10. בתקופה האחרונה היא גם עובדת כמלצרית במסעדה בהרצליה פיתוח. חוץ מזה כולם אומרים לה שהיא דומה לבר רפאלי.  "פנו אלי מתוכניות שונות בטלוויזיה ומתוכניות רדיו, ואמרו לי שאני מאוד דומה לה והזמינו אותי להתראיין. זה כמובן מאוד מחמיא כי היא מאוד יפה".

אונס בגיל 14

רימר פתוחה מאוד לגבי סיפור החיים שלה, שמחה לשתף, כי אחרי ההסתרה רבת השנים, הפתיחות והשיתוף עוזרים לה בהחלמה.

 בהיותה בת 14 היא עברה אונס, "על ידי מישהו מהקבוצה של החברים שהסתובבתי איתם, בן גילי. עשינו מסיבת פיג'מות מעורבת אצלי בבית, וכשהוא חשב שכולם הלכו לישון וגם אני, הוא התחיל לעשות בי דברים, קפאתי. באיזה שלב הוא הפסיק, הלכנו לישון ולא אמרתי מילה. גם הוא בעצמו לא ידע שאני יודעת כי הוא חשב שאני ישנה. בגיל 24, הלכתי להרצאה של מסל"ן - קבוצה של נפגעות אונס, הלכתי לשם כמדריכה לילדים במסגרת עבודה, היינו צריכים לעבור הרצאה בכדי לזהות נפגעות ונפגעי אונס. הם הסבירו בהרצאה על כל הנושא יותר לעומק ועל תופעות הלוואי כמו: הפרעות אכילה, פציעה עצמית, קהות רגשית, התרחקות מבני אדם, תופעות שקרו לי כי הדחקתי ולא דיברתי על זה אף פעם. אז, בהרצאה, נפל לי האסימון, שכל התופעות האלו חוויתי ואני חווה עדיין בגלל שבחרתי לשתוק, וזה גרם לי לפתוח את זה."

האם יש לך מסר לבנות או בנים שעברו זאת ולא מספרים?

"כן. זה כמו רעל, אתה לא מרגיש זאת בהתחלה אך זה גורם לך להירקב מבפנים. זה גורם לך להתרחק מחברים ומאנשים שקרובים אליך כי זה גורם לקהות רגשית שמשמש כמנגנון הגנה. זה פוגם במערכות יחסים. במשך שנים רבות לא יכולתי לפתח רגש ולהתקרב לבן זוג, בחרתי בני זוג לא ראויים שהיו מתעללים בעיקר נפשית, זה חלק מהתסביך שמביא להרס עצמי. זה לחתוך את עצמך ולפצוע את העור, דברים שעשיתי שנים ורק ידעתי שזה מקל לי על הכאב הפנימי. חוויתי בולימיה ואנורקסיה. כל אלו שלבים שעברתי עד לפני שנתיים."

כיצד הצלחת להפסיק זאת?

"התחלתי אט אט תהליך של ריפוי כשהתחלתי לדבר על זה. הלכתי לפסיכולוגים, אך זה פחות מה שעזר לי, יותר עזרו לי הדיבורים עם הסביבה, להקל ולשחרר זאת. ההורים לא ידעו אך יחסו את ההתנהגויות המשונות שלי למחלה שלי."

מתמודדת עם מחלה קשה

במה את חולה?

"בסיסטיק פיברוזיס. אני חווה קשיי נשימה, סכרת כי הלבלב נסתם, זה גורם לבעיות בכבד ובעיות במפרקים. בפועל הפגיעה הכי קשה היא בריאות. אני צריכה לעשות כל יום פיזיותרפיה נשימתית, כל יום אינהלצייה, אני צריכה לקחת אנטיביוטיקה כל חיי, תוספי מזון, ביקורות בבית חולים כל חודש לפחות ולפעמים גם אשפוזים בבתי חולים או בבית. זוהי לא מחלה שעוברת וגם לא נהיית טובה יותר."

איך נראה היום יום שלך?

"זה לקום בבוקר ולבדוק את הסוכר ולקחת את כדורי הבוקר שזה אנטיביוטיקה וויטמינים ותוספים. אני אמורה לעשות אינהלצייה של מי מלח, אני הולכת לעבודה כמלצרית ואז אני חוזרת לעשות פיזיותרפיה נשימתית אחר הצהרים ועוד אינהלציה ועוד כדורים. אני חשה חולשה קשה כי האנטיביוטיקה מחלישה, כל הזמן אני חווה כאבי בטן כי האנטיביוטיקה הורגת גם את החיידקים במעיים, חווה קשיי נשימה. כשהייתי קטנה זה הפריע לי ליצירת זוגיות מבורות אבל כיום לחלוטין לא. כיום אני בזוגיות די ארוכה."

יוצרת מוזיקה

תמר אוהבת לשיר. היא למדה בבית הספר רימון ושרה מאז ילדותה ובמשך כל היום. לאחרונה התחילה להלחין ולכתוב את שיריה. "הייתי רוצה להצליח ליצור את המוזיקה שלי", היא אומרת. "כל היום אני חולמת את השירים שלי וכותבת אותם. אני מאוד רוצה שישמעו אותי ברדיו וביוטיוב, אך אני לא אוהבת להופיע, עמידה על הבמה מלחיצה אותי. יש לי חרדת במה מאז שאני קטנה".

מה ייתן לך להרגיש אהובה?

"בפעם הראשונה שאני אראה שיש לי לייקים לשיר ביוטיוב, לכשיהיה שיר מוכן. אני מקווה שבחודש הקרוב אכנס להקליט. אשמח לעשות שיתוף פעולה עם זמר או זמרת מוכרים. אני שרה שעות בבית, זה עוזר לי לנדוד לעולם אחר".

 

billie@netvision.net.il

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הדמיה - קריית שחקים הרצליה
הרצליה מגיעה לשחקים
שוד בנק במרכז כפר סבא
שוד בנק במרכז כפר סבא
חשד: תייר ביצע הונאות אשראי באזור ת"א
נרתמים לסייע למשפחה שביתה נפגע מטיל
נרתמים לסייע למשפחה שביתה נפגע מטיל
רוכב אופנוע נהרג בתאונה בכביש 431
רוכב אופנוע נהרג בתאונה בכביש 431
ראש עיר מנצח
העישון אסור, בהתאם להחלטת המועצה
הצעה לסדר: הצטרפות גני ילדים 3-0 לתכנית "מחוסגן"