הרצליה

הורים לילדים בגן קנרית ברחוב מנדלבלט חוששים לבטיחות ילדיהם

זאת, בשל העובדה שבחודשים הקרובים יחל מול הגן ביצוע של פרויקט פינוי בינוי גדול. ההורים דורשים מהעירייה לשבץ את ילדיהם בגנים אחרים

שרון יונתן 29/08/2019
צילום אילוסטרציה iclip art

מאבק הורים נוסף על פינוי ילדיהם ממוסד חינוכי שבסמוך לו יבנה פרויקט פינוי בינוי. הפעם מדובר על הורי גן קנרית, גן טרום טרום חובה שיפתח ברחוב מנדלבלט, בסמוך לגן עצמון, ומול הבתים הישנים ברחוב שאמורים בחודשים הקרובים להיהרס ובמקומם יבנו בתים גבוהים וחדשים. כאשר נודע הדבר להורים פנתה יפעת, נציגת ההורים, לעירייה בדרישה כי זו תשבץ את 23 ילדי הגן בגנים אחרים, אבל בעירייה סירבו לבקשה.                                                                     

יפעת אמרה השבוע לאחר שנפגשה עם נציגת מחלקת החינוך: "ממה שידוע לנו הריסת הבתים מול הגן תתבצע בחודשים הקרובים וכמובן שאנחנו לא נהיה מוכנים שילדינו ישהו בגן בתקופת ההריסה ובתקופת הבניה של הבתים החדשים בגלל מפגעי בטיחות, רעש ואבק. ביקשנו מהעירייה להעביר כבר עכשיו את ילדינו לגני ילדים אחרים באזור אבל נענינו שכל הגנים מלאים ואין מקום. בעירייה הבטיחו שידאגו לכל דרישות הבטיחות, שהעגורנים לא יהיו קרובים לגנים ושבתקופת הריסת הבתים הילדים לא ישהו בגן אלא יפוזרו בגנים אחרים לתקופה מוגבלת, אבל זה לא מקובל עלינו ולא מספק אותנו ואנחנו דורשים תשובות מהעירייה שכרגע לא מתקבלות. מבחינתנו שידחו את הריסת הבתים כמה שיותר כי אנחנו לא נהיה מוכנים שילדינו ישארו בגנים בזמן העבודות".                                                                        

בעקבות פניית הורים הכינה העירייה תכנית בטיחות כאשר בסיומה כתב מנהל מחלקת הבטיחות כי לאחר הנחיות לביצוע של הגורמים ברשות אין מניעה לפתוח את שנת הלימודים בהיבט בטיחותי בעקבות פרויקט הבניה.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מחלף משוקע יוקם בצומת רעננה מרכז
"אני אנצח בגדול"
תלמידי האקדמיה ליזמות של אמית בשיתוף פעולה עם עמותת אתגרים
התנעה לאתגרים: תלמידי האקדמיה ליזמות של אמי"ת בשיתוף פעולה עם עמותת אתגרים
הפעם אנחנו לא מתכוונות לוותר
"הפעם אנחנו לא מתכוונות לוותר"
"עברה שנה מאז הבחירות וכרגע הבעיות לא נפתרות"
בית התבשיל בסכנת סגירה
"חברים ביער"
ירידה בחשיפה לחומרי הדברה רעילים
חומרי הדברה בפירות וירקות?