הרצליה

שובתים או לומדים?

תלמידי חטיבת הבינים הנגיד ובית הספר היסודי הנדיב עדיין אינם יודעים אם ביום ראשון יפתחו את שנת הלימודים או ישבתו וזאת לאור החלטות הנהגת ההורים

שרון יונתן 29/08/2019
צילום: פרטי

במידה ושנת הלימודים תיפתח כסדרה, עדיין מרחפת סכנת השבתה בחט"ב הנגיד ובבית הספר היסודי הנדיב. נכון לזמן סגירת העיתון, ביום רביעי בצהריים,בשני בתי ספר אלו שוקלים ההורים להשבית את הלימודים ביומו הראשון של הלימודים.

בחט"ב הנגיד יש כעס רב על החלטת משרד החינוך לגבי שינוי מבנה שבוע הלימודים והארכתו לשישה ימי לימודים, בניגוד למה שהיה קיים בבית הספר ב-16 השנים האחרונות, שבוע לימודים בן חמישה ימים עם פעילות "שישי יצירתי" ביום שישי. בישיבת הנהגת ההורים שהתקיימה השבוע הוחלט להשבית את הלימודים ביום ראשון וכמו כן את כל ימי שישי במהלך השנה.

שלומי קרמר,יו"ר הנהגת ההורים, ציין אתמול (רביעי) כי "אם תעלה הצעה מסודרת לשינוי ההחלטה שהתקבלה זה יעשה בעצה אחת עם נציגי ההורים והודעה מיידית תצא לגבי השינוי".

בבית הספר היסודי הנדיב הנושא יותר מורכב מאחר שהגיע לפתחו של בית המשפט בעקבות עתירת ההורים בשבוע שעבר. בדיון שהתקיים ביום חמישי שעבר בבית המשפט המחוזי הציע השופט שאול שוחט, סגן נשיא בית המשפט המחוזי, כי תתקיים פגישה בין נציגי העירייה להורים עד יום שני השבוע אליה יצטרף היזם או יועץ בטיחות מטעמו. השופט הציע כי בפגישה זו ינסו הצדדים להגיע להבנות בכל הנוגע לאמצעי בטיחות הראויים והנדרשים להבטחת ביטחונם של הילדים, נוכח הבניה שהחלה בפרויקט הפינוי בינוי ברחוב עזרא הסופר הסמוך.

 נציגי העירייה וההורים הסכימו להצעה ומפגש בין הצדדים התקיים ביום שני אך בסיומו לא הושגו הסכמות.לפיכך, ביום שלישי בערב קיימה הנהגת ההורים אסיפת הורים אליה הגיעו עשרות הורים מודאגים. באסיפה הוחלט להוציא סקר באופן מיידי בין ההורים כדי לקבוע האם הלימודים יושבתו כבר ביום ראשון או שתיבחן השבתה במידה והעירייה תפר את ההבטחות לגבי סיכומי הבטיחות.

לאחר הדיון בבית המשפט שיגרה העירייה מכתב להורי התלמידים ובו צוין: "בהמשך להחלטות בית המשפט הלימודים יפתחו כרגיל.העירייה תמשיך ותדאג לאכוף כל אירוע בטיחותי כדי לשמור על שלומם של התלמידים. העירייה תשפר על פי הצורך מקרים בטיחותיים במתחם בית הספר".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חמישה בעקבות אחד
המתמחים הצעירים
התמחות בנגב
דיילת אושפזה במצב קשה לאחר שחלתה בחצבת
באילו מצבים כדאי ללכת לייעוץ הורים?
באילו מצבים כדאי ללכת לייעוץ הורים?
ראש החזיר בפתח בית הכנסת סוכת שאול
תעלומת ראש החזיר עדיין לא הגיעה לפיתרונה
מדריך פיננסי למסחר בבורסה
מדריך פיננסי למסחר בבורסה
כתב אישום בגין אירוע דקירה בנתניה
אופנוען נהרג בתאונה סמוך להוד השרון