הרצליה

Wave ability

אירוע הגלישה הקהילתי של Wave ability, המאפשר לאנשים עם מוגבלות לחוות את הים ולגלוש, יוצא לדרך בהרצליה

כתב לוקאל 02/09/2019
Wave ability , צילום: יוסי מאירי

ביום שישי, ה-6.9.19, ייערך אירוע הגלישה של של פרוייקט Wave ability בחוף דן אכדיה, הרצליה בין השעות: 9:30-14:00 בו יוכלו אנשים עם מוגבלות להגיע לים, לקחת חלק בפעילות חברתית ולהתנסות בגלישת גלים בעזרת מתנדבים מהקהילה.

כיום בארץ כ- 20% מהאוכלוסייה מורכבת מאנשים עם מוגבלות, שגם להם יש רצונות, צרכים, תחביבים ואהבות, עליהם הם לא מוכנים לוותר בשל המוגבלות. גם הם רוצים לקחת חלק בפעילות חברתית משמעותית, ליצור קשרים חדשים, לצאת לשתות בירה וגם להגיע לים, כמו כולם.

Wave-ability הוקם על ידי ענבל רייכלר, נכת צה״ל, גולשת לשעבר ופעילה בקהילת ROI, וצוות של גולשים, אנשי ים, מהנדסים ומעצבים שהתגבש לצורך מימוש החלום של הנגשת חווית הים וספורט גלישת הגלים לאנשים עם מוגבלות. Wave ability הוא מיזם ייחודי ששם לו כמטרה עיקרית להנגיש את חווית הים וספורט גלישת הגלים לאנשים עם מוגבלות פיזית בישראל. יעד נוסף של המיזם הוא לבנות קהילה של אנשים עם מוגבלות פיזית בארץ לממש את זכותם לפנאי "הכי ישראלי שיש" ולקחת חלק בפעילות חברתית מעצימה, על ידי הנגשת חווית הים וספורט גלישת גלים בארץ.

מלבד האירוע, אחראי המיזם על קבוצות גלישה שפועלות בצורה שוטפת כמה מוקדים בארץ בשיתוף בתי ספר לגלישה בארץ ועמותות המתעסקות בפעילות ימית, ועל ייצור גלשנים ייחודיים ומותאמים אישית לאנשים עם מגבלויות פיזיות שונות.

לו"ז ארוע WAVE-ABILITY

09.30 – 9.00 – הגעה והתכנסות – מוזיקה, כיבוד קל ושתייה + תדריך במים עבור המתנדבים

09.30– 10.00 – נאומים והסברים: ענבל רייכלר, יזמת הפרויקט תציג את המיזם והגלשנים, דותן ממועדון הריף יציג את הפעילות של המועדון.

10.00 – 10.30 – תדריך בטיחות קצר (מתנדבים, מדריכים ומשתתפים) ע"י מדריך הגלישה מטעם wave-ability+ זמן התארגנות עם המשתתפים בחוף לפני הכניסה למים

10.30 – 11.00 – סשן במים #1

11.00 – 11.15 – התארגנות בחוף לקראת הסשן הבא

11.15 – 11.45 -  סשן במים #2

11.45 – 12.30 – הפסקת אוכל

12.30 – 12.45 – התארגנות בחוף לקראת הסשן הבא

12.45 – 13.15 – סשן במים #3

13.15 – 13.30 – התארגנות בחוף לקראת הסשן הבא

13.30 – 14.00 – סשן במים #4

14.00– 14.30 –  דברי סיום


הפרוייקט התחיל כהאקתון של עמותות TOM ו-Restartהנקרא  Makers for heroesבו בו יצרו לענבל רייכלר גלשן מותאם אישית איתו היא יכולה להיכנס למים ולגלוש. לאחר שחזרה למים ענבל הבינה את החופש שהשהייה בים והגלישה מאפשרים לאדם עם מוגבלות, והחליטה שהיא רוצה לאפשר לעוד אנשים במצבה לחוות את הים.

ספונסרים לאירוע: TOM: Tikkun Olam Makers, Impact Labs, Sunway, Billabong, קרן שוסטרמן, מועדון הריף, החברה העירונית לפיתוח תיירות הרצליה, תומר ורד- Freemusic DJs, ירגום, Focus Surfboards, על הגל- עסק חברתי לאירועים וגלישה, א. פתרונות נגישות וגולן לקס-רעיון שמתגלגל קדימה.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מבנה חדש לתחנת מד"א בכפר תבור
עונת היתושים בפתח
עוקצים אותם בחזרה
רשת "חצי חינם" מעניקה כרטיסים בהנחה
תרומת שיער לחולי סרטן
משה ועקנין ואילן זהבי על רקע בית העלמין
שלב ב' בפיתוח בית העלמין העירוני בהרצליה יוצא לדרך
תוכנית ייחודית לעידוד חשיבה מתמטית בגיל הרך
תוכנית ייחודית לעידוד חשיבה מתמטית בגיל הרך
נפתח המרכז לגיל הרך
צרפתי והרסגור הגישו הצהרת הון
צרפתי והרסגור הגישו הצהרת הון