הרצליה

איך תזהו סביבה אלימה בגן של ילדיכם?

העיר הרצליה היא חלוצה ומובילה בכל מה שקשור לתחום הגיל הרך, לכן, זה רק טבעי, שהכנס הראשון של מיזם "בטוח בגן שלי", תחת הכותרת "די לאלימות כלפי ילדים, רוצים שקיפות בגני הילדים", יתקיים בהרצליה. ביום רביעי הקרוב, תוכלו לקבל את כל הטיפים לזיהוי אלימות כלפי ילדכם בגן

שרון יונתן 02/09/2019
עו"ד ליאת גלילי פרל. מייסדת ומנהלת המיזם "בטוח בגן שלי" צילום: פרטי

מיזם "בטוח בגן שלי" הוקם על ידי תושבת העיר, עו"ד ליאת גלילי-פרל, במטרה לאתר ולזהות גני ילדים בהם קיימת סביבה אלימה כלפי הילדים. ביום רביעי הקרוב, במרכז הבינתחומי בהרצליה, בשעה 19:30 בערב, יתקיים כנס גדול תחת הכותרת "די לאלימות כלפי ילדים, רוצים שקיפות בגני הילדים". כנס הינו ראשון מסוגו בישראל, ויכלול הרצאות חובה לכל הורה ולכל איש צוות חינוכי בגיל הרך.

הכנס מתחיל בסיפור מצמרר של יוליה אהרון, עוד אחת מקורבנות "גן הזוועות" של כרמל מעודה מראש העין. בנה של יוליה חווה אלימות קשה בגן, והיום בדיעבד, היא מספרת על הסימנים שהיו בזמנו, אבל לא זוהו ולא פורשו נכון, כי מי רוצה להאמין שהילד שלו חווה אלימות בגן. יוליה תספר על הסימנים שכל הורה צריך לשים לב אליהם, לדוג' אם התינוק רעב אבל מגלה רתיעה ופחד מהבקבוק, בדיעבד הסתבר כי הגננת הייתה דוחפת לתינוקות את הבקבוק בכוח לפה.

לאחר מכן, ידבר רמי קוסטוקבסקי, מנכ"ל חברת Background, אשר מספקת לגני ילדים ברחבי הארץ שירותים של בדיקת הרקע של גננות בטרם הן מתקבלות לעבודה, לרבות רקע בתחום האלימות. רמי יציג להורים, כלים פשוטים ושימושיים, לבדיקת הרקע של הגננת, בקלות ובחינם.

בכנס תדבר גם רווית רביב, אחראית צוות גנים במכון אדלר ומובילת המיזם "אדלר בגן", אשר מספק ליווי מקצועי לגננות בתוך הגנים עצמם. לאור ניסיונה הרב בתחום, רווית כבר יודעת לזהות ילדים שחווים אלימות, והיא תספק לנוכחים בכנס, רשימה של "נורות אזהרה", אשר חובה לתת עליהם את הדעת. כך, לדוג' רווית תסביר כי קיצוניות מכל סוג שהוא עלולה להיות מסוכנת, אם הגננת שמחה וקופצנית יתר על המידה או לחילופין היא אדישה לילד שמראה לה ציור שעשה, זו יכולה להיות "נורת אזהרה".

לסיום, תדבר דר' רחל ידיד, מומחית לתחום הגיל הרך ומרצה בנושא זה למעלה מ- 30 שנה. דר' ידיד, תספר להורים, מה קורה למעשה, אחרי שהם נפרדים מילדם ועוזבים את הגן, וכיצד ההורים, יכולים לדעת, מה יתרחש לאחר היציאה מהגן ועד אשר הם חוזרים לאסוף את ילדם מהגן. 

עו"ד ליאת גלילי-פרל, תושבת העיר, היא מייסדת ומנהלת המיזם "בטוח בגן שלי". בימים הקרובים יתקיימו מספר כנסים ברחבי הארץ, כדי להעלות את המודעות לנושא האלימות בגני הילדים, וכדי לצייד את ההורים בכלים וטיפים לזיהוי אלימות כלפי ילדם בגן. עו"ד גלילי-פרל, כתושבת העיר הרצליה, התעקשה לקיים את הכנס הראשון דווקא בהרצליה, ודווקא במרכז הבינתחומי. "במרכז הבינתחומי, לפני יותר מעשור, התחלתי את העשייה החברתית שלי,. במהלך לימודי המשפטים, הכרתי את בעלי והיום יש לנו שלושה ילדים מקסימים", מספרת עו"ד גלילי-פרל ומוסיפה "זה רק טבעי שאסגור מעגל ואקיים את הכנס הראשון מסוגו בישראל בנושא האלימות בגני הילדים, דווקא באותו המקום".

ביום רביעי הקרוב, בשעה 19:30, במרכז הבינתחומי הרצליה, כל תושבי העיר מוזמנים לשמוע הרצאות, בנושא כאוב אך כל כך חשוב, איך נשמור טוב יותר על ילדנו, ונדע לזהות מצבים בהם הם חווים התעללות ואלימות בגן.

לפרטים נוספים, ולרישום לכנס, ניתן להיכנס לדף הפייסבוק של המיזם "בטוח בגן שלי" או להירשם בדוא"לOffice@batuah.co.il.

עוד בהרצליה
קרן שלהבת 28/11/2019
שרון יונתן 06/11/2019
כתב לוקאל 29/10/2019
שרון יונתן 10/10/2019
שרון יונתן 26/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
קשיש נחנק למוות מסופגניה
סלט סלק ותפוחים
מתכון מרענן ובריאותי לסלט קייצי
נפרדו באהבה
לראשונה: יישוב כפרי - קהילתי - תומך מוסד ייחודי לחוסים יוקם בנגב
חשד: נהג במהירות של 156 קמ"ש
ההתחלה של "אתחלא"
ה- GPS של הניתוח האורתופדי
סיום החופש הגדול באושילנד כפר סבא