הרצליה

לא להרס הטבע ולתכניות הבנייה

עיריית הרצליה עורכת הפנינג תמיכה להצלת פארק אפולוניה, יום שני, 9.9, החל מ-17:00

כתב לוקאל 03/09/2019
צבי ארץ ישראלי באקו פארק אפולוניה, צילום: רם זאבי

מתרחב המאבק שמקדמת עיריית הרצליה למען שמירה על הטבע, החי והצומח באפולוניה: ביום שני, 9.9, ייערך בבית קינן הפנינג קהילתי-משפחתי הכולל, בין השאר, תערוכת צילומים של בעלי חיים נדירים, צמחים וממצאים ארכיאולוגיים של אפולוניה, פעילות קהילתית, מופע מוזיקלי, הצגת ילדים, קיר טיפוס ועוד.

המאבק של העירייה מכוון נגד החלטת ביהמ"ש העליון לאשר הקמת כ-2,700 יחידות דיור באפולוניה, אזור המהווה בית הגידול של מגוון בעלי חיים וצמחים נדירים, הנמצאים בסכנת הכחדה ואתר בעל ערכי היסטוריה וארכיאולוגיה לאומיים.

בכוונת עיריית הרצליה להפוך את האזור לאקו פארק הכולל מגוון עשיר של חי וצומח, ביניהם כ-30 מינים הנמצאים בסכנת הכחדה, חלקם עולמית, כמו צבי ארץ ישראלי, קיפוד חולות, צבי ים ויבשה, ציפורים מקומיות ונודדות ועוד. הפארק מתפקד כריאה ירוקה לטובת התושבים ובעלי החיים ומאפשר שימור ערכי טבע, סביבה, קהילה והיסטוריה לטובת הציבור.

במסגרת זו מקדמת העירייה, בשיתוף החברה להגנת הטבע ותושבים מהאזור, הקמת מרכז מבקרים קהילתי-אקולוגי ומספר מסלולי סיור נושאיים.

בחודש יולי השנה עתרה העירייה לבית המשפט העליון בבקשה לקיים דיון נוסף בנושא, לאחר שזה הורה לאשר את הבנייה באפולוניה.

בדיון בביהמ"ש העליון אמר ראש עיריית הרצליה משה פדלון כי "הדיון במקרה של אפולוניה הוא לא דיון קלאסי המבטא את המתח בין שימור אל מול פיתוח. הדיון היום הוא דיון ערכי ממעלה ראשונה. ההכרעה של הדיון כאן תהיה הכרעה בין כמה ערכים שלא דרים בכפיפה אחת - בין חשיבה לטווח ארוך אל מול היצמדות דווקנית לפרוטוקולים; של ביטול ומחיקת הטבע אל מול עליונותו של האדם; של פגיעה בערכי מורשת אל מול קידום כלכלי שאין לו שום הצדקה; של הגעה לפשרות אל מול לקיחת סיכונים מיותרים".

"אני כאן היום", הוסיף ראש העיר, "כי העיר שלי חשובה לי והתושבים שלי חשובים לי, אך גם הכדור שלנו חשוב לי".


עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
תחנת האוטובוס לא בשימוש. התושבים דורשים חניה
מדוע זועמים תושבי רחוב הדר בהרצליה?
שדה דב ייסגר סופית
האם תוכנית הבנייה בשמשון הגיבור הוקפאה?
האם תוכנית הבנייה בשמשון הגיבור הוקפאה?
בטון בעיצוב הבית
בטון בעיצוב הבית
חוף אשקלון ביריד החטיבה להתיישבות
בבת-ים נותנים מכל הלב
בבת-ים נותנים מכל הלב
נחתם היתר להרחבת שגרירות ארה"ב
חיסונים בשכונות בהוד השרון
הוד השרון דואגת לבעלי החיים