הרצליה

גבר טבע בחוף ים

גבר מכפר סבא ואישה, סביב שנות ה - 40 לחייהם, טבעו בחוף השרון בהרצליה. צוותי מד"א ביצעו בו פעולות החייאה בגבר ופינו אותו במצב קריטי ובהמשך הוא נפטר, בעוד שהאישה פונתה במצב קל ויציב

מיכאל פרוסמושקין 03/09/2019
כוחות ההצלה מבצעים באיש פעולות החייאה (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

 

גבר מכפר סבא ואישה שהייתה עמו, סביב שנות ה – 40 לחייהם, טבעו ביום שלישי השבוע בחוף ים בהרצליה, כשנכנסו למים לאחר סיום שעות הפעילות של המצילים.

סמוך לשעה 22:00 התקבל דיווח במוקד מד"א במרחב ירקון על טביעה בחוף השרון בהרצליה. עם קבלת הדיווח הוזעקו למקום צוותי מד"א, כולל צוותים על רכב 4 על 4. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה בגבר ולאחר מכן פינו אותו לבית חולים "איכילוב" בתל אביב במצב אנוש ותוך כדי פעולות החייאה. כמו כן, פונתה מהמקום אישה, בת 36,  במצב קל עם קשיי נשימה. בהמשך נמסר כי הגבר, בן 45, מכפר סבא, נפטר חרף המאמצים של הרופאים.

החובשים במד"א אלעזר רובינשטיין ושם טוב מרציאנו סיפרו: "היינו בסמוך למקום כשקיבלנו את הדיווח על הטביעה. אזרחים סיפרו לנו שבזמן שהם הלכו בחוף הם שמעו קריאות לעזרה וחילצו מהמים את שני הטובעים. הגבר היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה ומיד התחלנו לבצע בו פעולות החייאה."

פראמדיק מד"א עידן שינה שהגיע למקום ברכב 4×4 הוסיף: "מדובר בחוף מוכרז אבל בשעה מאוחרת שכזו המצילים לא נמצאים. נכנסו לחוף עם ג'יפ ואמבולנס 4×4 שמיועד לאירועים בחוף. העלנו את הגבר לאמבולנס ופינינו אותו לבי"ח במצב קריטי תוך המשך ביצוע פעולות ההחייאה. האישה שגם כן חולצה מהים נבדקה על ידנו ופונתה גם היא לבי"ח כשמצבה יציב". כאמור, בהמשך נמסר כי הגבר נפטר בבית החולים.

שוטרי תחנת גלילות פתחו בבדיקת נסיבות המקרה.

 


 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חדש ברעננה - מועדון שחמט לילדים ולמבוגרים
'מפגש הפרשים'
הסערה הרסה. התלמידים שיקמו
עיריית רחובות נערכה לקראת מזג האוויר הסוער
שינה קידומת
נעצרו חשודים בירי לעבר בית
מאות משפחות יקבלו סלי מזון לחג
מאות משפחות יקבלו סלי מזון לחג
מוזיאון הנגב לאומנות
פעילות פורים במתחם המוזאונים בבאר שבע
מערכת הבחירות רותחת
מערכת הבחירות רותחת