הרצליה

פועל נהרג באתר בנייה בהרצליה

פועל נהרג לאחר שנפל מגובה רב באתר בנייה בשכונת גליל ים בהרצליה. המשטרה עכבה לחקירה שמונה עדים וחשודים

מיכאל פרוסמושקין 04/09/2019
זירת התאונה. צילום: דוברות משטרת ישראל

 

פועל נהרג הבוקר (יום רביעי)  לאחר שנפל מגובה רב בפרויקט בנייה בשכונת גליל ים בהרצליה. 

סמוך לשעה 06:50 התקבל דיווח על גבר שנפל מגובה מבניין בבנייה ברחוב עובדיה יוסף בהרצליה. עם קבלת הדיווח הוזעקו למקום כוחות מד"א ירקון ושוטרי תחנת גלילות אשר איתרו פצוע ללא רוח חיים. לאחר ניסיונות לייצב את מצבו, נקבע מותו תוך זמן קצר. ממד"א נמסר כי התקבל דיווח על פועל שנפל מהקומה התשיעית. חובשים ופראמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירה דיווחו על פועל עם פגיעה רב מערכתית ללא סימני חיים וקבעו את מותו.
 
"כשהגעתי למקום ראיתי בחצר למרגלות אתר הבנייה פועל שוכב מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית לאחר שנפל מגובה רב", סיפר ד"ר קובי שיף, רופא רכוב על אופנוע כבד של מד"א שהגיע למקום. "ביצעתי בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לי אלא לקבוע את מותו". 
  
כאמור, שוטרי תחנת גלילות שהוזעקו למקום פתחו בחקירת נסיבות המקרה תוך איסוף ממצאים וגביית עדויות ראשוניות. מהבדיקה עלה כי הפועל הוא עובד זר מסין בן 54. מדובר בפרויקט "מחיר למשתכן" בביצוע חברת "רמי שבירו". בחברה אומרים, בהתבסס על השעה שבה אירע המקרה, כי הפועל נכנס לאתר עוד לפני תחילת העבודות באתר ועל דעת עצמו. במשטרה בודקים האם העובד החל בעבודתו מבלי שנקשר כנדרש. 

במשטרה הוחלט  להעביר את החקירה לחוקרי יחידת פלס בלהב 433, שעובדת בשיתוף עם משרד העבודה והרווחה, ואחראית על חקירת תאונות עבודה. 
 
מחברת "רמי שבירו" נמסר: "מדובר בפועל זר של חברת ג׳אנגסו סנטונג קונסטרקשיין גרופ קו. בע"מ, שאושרה לעבודה מטעם המדינה. הפועל נכנס לאתר ללא כל אישור ועל דעתו, בזמן שהאתר היה סגור מכל פעילות. האתר, נפתח בשעה 7.00, והתאונה ארעה טרם פתיחת האתר. באתר בניה זה ביצע אגף הפיקוח על העבודה ביקורי פיקוח רבים. ביקור הפיקוח האחרון, התקיים לפני כשלושה שבועות, וממצאיו העידו על אתר שבו הבטיחות מנוהלת ברמה גבוהה וקפדנית ביותר".


 

עוד בהרצליה
מיכאל פרוסמושקין 14/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
צעיר נתפס עם מעל קילוגרם סמים
אופנוען נהרג בתאונה בנגב
בפסח הזה הישראלים זרקו יותר
בפסח הזה הישראלים זרקו יותר
חשד להצתת סירות בהרצליה
ארבע סירות עלו באש בהרצליה
בן קיסר
ים של פעילויות לחופש הגדול באושילנד כ"ס
בת 17 נפצעה אנוש בתאונה בעפולה
בת 17 נפצעה אנוש בתאונה
חנוכה במושבה
רוכב אופנוע נפצע בינוני בנתיבי איילון
רוכב אופנוע נפצע בינוני בנתיבי איילון