הרצליה

לעצור את הגירוש של אם ושני ילדיה המתגוררים בהרצליה

הורים בבית הספר היסודי ויצמן קוראים למדינה לעצור את הליך הגירוש נגד אמא, ילידת נפאל, ושני ילדיה, תלמיד כיתה ד' בבית הספר ובתה בת החמש. ההורים מתכננים מחר, בסיום יום הלימודים, הפגנה מול שער בית הספר כנגד גירושם מהארץ

שרון יונתן 04/09/2019
צילום אילוסטרציה freepic

פתיחת שנת לימודים עצובה במיוחד הייתה למיכאל אפריטה, בן ה-9 תלמיד כיתה ד' בבית הספר היסודי ויצמן, שנעצר ביחד עם אמו, אישורה, ילידת נפאל, ואחותו, שירה בת ה-5, ביום חמישי בבוקר ומאז המשפחה מוחזקת בכלא גבעון, כאשר היא מועמדת לגירוש מהארץ.                                              

המשפחה מוחזקת בכלא גבעון ברמלה, כאשר מייצגת אותה עו"ד אורטל שמסי. בדיון שהתקיים ביום שני בבית הדין למשמורת החליט הדיין שלא להתיר את שחרור האם וילדיה בערבות ולכן שלושת בני המשפחה נשארו בכלא.         

 עו"ד שמסי מסרה לאחר הדיון כי בקרוב צפוי דיון בשאלת הגירוש בבית הדין לעררים והוא זה שעשוי לקבוע את התנאים לשחרור בערבות. בנוסף, הודיעה עו"ד שמסי כי היא מכינה בקשה הומניטרית עבור המשפחה שנועדה לועדה הבינמשרדית לעניין הענקת מעמד על בסיס הומינטרי.                                  

בבית הספר ויצמן קיבלו בהלם ובתדהמה את הידיעה על מעצר המשפחה. הנהגת ההורים מתכננת לקיים מחר (שישי) הפגנה נגד הגירוש בשעה 11:45, מול השער הראשי של בית הספר וביום ראשון מתכננים הורים לבקר את המשפחה בכלא.                                                                           

בהנהגת ההורים של בית הספר אמרו השבוע: "קהילת ויצמן היא קהילה מגובשת ומחויבת ולכן התהפכה לנו הבטן כשגילינו ששני ילדים מהקהילה שלנו, מיכאל ושירה, נמצאים כבר מיום חמישי בכלא גבעון. אנחנו קהילה של שומרי חוק, יחד עם זאת לא נתפס בעינינו כיצד החוק לא חס על ילדים אלו. אנחנו מבקשים שהם ישוחררו ויחזרו למיטותיהם. איך אנחנו יכולים לנטוש אותם עכשיו? מה נגיד לילדינו שחוזרים הביתה מבוהלים כשחבר ילדות שלהם ככה נעלם פתאום מהכיתה. אנחנו פונים לכל תושבי העיר ומבקשים מהם לתמוך בנו בניסיון להביא לשחרורים של הילדים מהכלא. היום זה ויצמן, מחר זו קהילה אחרת בעיר".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אסף צור. לעשות קפיצת מדרגה
שוער עולה
שמאי המקרקעין ישראל יעקב
פגיעה בכיס תעלה את רמת הבטיחות באתרי הבנייה?
ודמני מציג: רעננה מכל הלב
ודמני מציג: רעננה מכל הלב
פועל נפל מגובה ונפצע באורח בינוני
היו"ר מדבר
הושלמה הבנייה
הושלמה הבנייה
מוחים נגד יוקר המחיה
אנדרטה לזכר חללי "צוק איתן" תוקם בירושלים