הרצליה

הנהגת ההורים בחט"ב הנגיד החליטה להשבית את הלימודים בימי שישי

זאת, בניגוד להחלטת משרד החינוך שמצידו שולח מסר להורים ולתלמידים: "תלמיד שלא יגיע ללימודים, יצטרך לקחת בחשבון את ההשלכות לכך על ציוניו ותעודת סוף שנה"

שרון יונתן 05/09/2019
חטיבת הנגיד. המאבק ממשיך, צילום ארכיון: "קול הרצליה"

"תלמיד שלא יגיע ללימודים, יצטרך לקחת בחשבון את ההשלכות לכך על ציוניו ותעודת סוף שנה", כך אמרו השבוע במשרד החינוך לאור איומי הנהגת ההורים בחט"ב הנגיד שלא לשלוח את ילדיהם ללימודים ביימי שישי.

כזכור, משרד החינוך סירב לאחרונה לבקשת העירייה וההורים להותיר את שבוע הלימודים על 5 ימים וקבע כי משנת הלימודים הנוכחית יונהג בבית הספר שבוע לימודים בן 6 ימים.

בהודעה שהוציאה הנהגת ההורים בחט"ב הנגיד בתחילת השבוע נכתב: "הנהגת ההורים מזכירה כי היא ממשיכה במאבק נגד ההחלטה השרירותית והכוחנית של משרד החינוך ואגף החינוך בעיר לשנות את מתכונת הלימודים הנהוגה בחטיבה מזה 16 שנים. הנהגת ההורים המוסדית החליטה, בגיבוי מלא של ועד ההורים העירוני, להשבית את הלימודים בימי שישי. בדומה ל- 16 השנים האחרונות גם השנה תלמידי החטיבה ילמדו 5 ימים בלבד".

במשרד החינוך לא אהבו את החלטת הנהגת ההורים ומסרו בתגובה: "פתיחת שנת הלימודים בחטיבה החלה "ברגל ימין" וחבל יהיה אם גורמים שונים ינסו להרוס את הצלחת התלמידים. אנו יודעים שישנם הורים רבים בבית הספר שאינם מעוניינים בהשבתות. הלימודים בחטיבה יתקיימו בימי שישי כסדרם. שיעורים במקצועות הליבה ומבחנים יתקיימו גם בימי שישי. תלמיד שלא יגיע ללימודים, יצטרך לקחת בחשבון את ההשלכות לכך על ציוניו ותעודת סוף שנה".

מהעירייה נמסר בתגובה: "ראש העירייה מאמין בהידברות בין הצדדים כדי ליישב את המחלוקת בין הצדדים ולא במאבק שיפגע באיכות הלמידה. ראש העירייה מצפה מההורים להמשיך בשיח מכבד מול משרד החינוך וימשיך לתווך את עמדת ההורים בפני הנהלת המשרד".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מירי בוהדנה בביקור במוקד הלאומי של מדא
מירי בוהדנה סיימה קורס מגישי עזרה ראשונה של מד״א
תערוכת ציירים צעירים תפתח בעופר לב חדרה
"מגלים עולמות"
צעדת פרדס חנה כרכור
ממשיכים לצעוד - צעדת פרדס חנה כרכור
סיירת חסד ייחודית
מי קרא לך סח"י ?
בן 16 נעצר בחשד לעבירות מין בקטינות
פסטיבל "עדי שף"
שוקלים להמשיך לתואר שני?
שוקלים להמשיך לתואר שני?
חברת כרמית חולקת מתכון טריקולד
טריקולד מוס אישי