הרצליה

"אני לא רוצה לסיים את חיי בין 4 קירות"

לינה ונגל טאפיה, אמנית תושבת הרצליה, מעמידה את ציוריה למכירה כדי שתוכל לעבור ניתוח גב שעלותו כ-50,000 שקלים

קרן שלהבת 05/09/2019
לינה וברקע הציורים שלה. בעזרתם מקווה לממן את הניתוח, צילום: קרן שלהבת

"עזרו לי לשוב לחיים", כך מבקשת לינה ונגל טאפיה 60 אומנית תושבת הרצליה שמעמידה את ציוריה למכירה כדי שתוכל לעבור ניתוח גב שעלותו כ-50,000 שקלים.

לינה עברה לפני מספר שנים תאונת עבודה, שבעקבותיה היא לא הצליחה לחזור לעצמה. "עבדתי כל החיים ולא נזקקתי לאיש. גם לאחר התאונה ניסיתי להשתקם, אבל אני לא מצליחה. אני צעירה וכל החיים לפני. חשוב לי לעבור את הניתוח כדי לחזור לשגרת חיי".

 לינה שהנה אומנית, מעמידה את ציוריה למכירה וקוראת לתושבי הרצליה, להגיע לביתה להתרשם מהציורים ולרכוש אותם כדי שתוכל לעבור את הניתוח.

לינה הייתה אחות סיעודית בבוליביה, שם נולדה, עלתה לישראל לפני כ-30 שנה. כאן בארץ היא הכירה את דרור בעלה ועבדה בתור מטפלת ואחות סיעודית לקשישים. לפני מספר שנים היא נפגעה ונפלה במהלך עבודתה בעת שתמכה באחת המטופלות שלה. בעקבות התאונה שעברה מצבה הדרדר, המכה שקיבלה השפיעה על הכתף וגם על צווארה והיא עברה ניתוח שהחזיק מספר שנים. כיום היא סובלת מפריצת דיסק ומתזוזה של חוליות בגבה. היא מתקשה ללכת וסובלת מכאבים.

"רק ניתוח יעזור לי לצאת מהמצב הזה. ניסיתי כבר הכל. עברתי ניתוח בכתף וגם בברך. בגלל שאני בקושי הולכת גם הגב שלי נפגע".

 למה את לא עוברת את הניתוח דרך קופת החולים אליה את שייכת?

"ניסיתי לעבור את הניתוח דרך בית חולים רגיל, אבל לא מוכנים לנתח אותי בשום מקום. הם חוששים שהניתוח יהיה מורכב מידי. הלכתי לאחרונה למנתח פרטי דרך בית חולים אסותא והמנתח הסביר לי שרק ניתוח גב יעזור לי. הוא הסביר לי שכל הכאבים נובעים מהגב שמשפיע על הברך וגם על היציבות שלי. קשה לי להתמודד עם הכאבים, יש לי נכדים מתוקים שאני לא יכולה לטייל ולבלות איתם. אני חושבת עשר פעמים לפני שאני יוצאת מהבית כי קשה לי ללכת הרבה. אני רוצה לחזור להיות פעילה ולא לסיים את חיי בין 4 קירות".

סיפרת שאת מוכרת את ציורייך כדי שתוכלי לעבור את הניתוח.

"כן, אני מעוניינת למכור את הציורים שלי כדי שאוכל לעבור את הניתוח. לא מדובר אומנם בסכום גבוה, אבל גם את הסכום הזה אין לי ולבעלי. התחלתי לצייר כשהייתי קטנה. כשבגרתי הפסקתי לצייר, עבדתי, גידלתי ילדים ולא התפניתי לציור. לאחר התאונה, כשהייתי בשיקום, חזרתי לצייר. הציור ממש מרגיע אותי. כשאני מציירת אני שוכחת מהכל. אני לא רוצה נדבות מאף אחד, רק למכור את הציורים שלי כדי שאוכל לעבור את הניתוח".

ציוריה המרהיבים והריאליסטים של לינה מקשטים את קירות ביתה. לינה מצלמת תמונות וסיטואציות מהחיים. ברחוב, בגינה וכל רגע מעניין שתופס את עיניה.

מוזמנים להיכנס לדף הפייסבוק שלנו 'קול הרצליה' ולצפות בסרטון. מי שמעוניין לרכוש ציור ובדרך זו לעזור ללינה לעבור את הניתוח מוזמן להתקשר לטל: 052-2259389

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עובד רשות מקומית חשוד בקבלת טובות הנאה
עובד עירייה חשוד בקבלת טובות הנאה
מאפה משה בתיבה
מאפה משה בתיבה
חשד: הכינו וסיפקו אלכוהול מזויף
נשאר בתפקיד
אירועי דאנס פראנס
אירועי "דאנס פראנס"
הרב דר מיכאל לייטמן
אחדות וייחודיות בחברה הישראלית: הפרק שחסר באיגרת של משרד החינוך
"טום אילת" אלופת טורניר טורונטו
"טעים להכיר" חוזר