הרצליה

להפחית את מספר הנפגעים

זאת המטרה של מחקר חדש שפורסם השבוע ובו מיפוי של מספר הנפגעים בקרב הולכי רגל בשנים האחרונות בקרבת מוסדות חינוך. בהרצליה ריבוי התאונות הגבוה היה בקרבת בית הספר היסודי ברנר

שרון יונתן 05/09/2019
בית הספר ברנר. 15 נפגעים בארבע שנים, צילום ארכיון

לקראת פתיחת שנת הלימודים פורסם בתחילת השבוע מחקר של הסדנא לידע ציבורי הממפה את כל מוסדות החינוך בישראל ומדרג אותם על פי מספר תאונות הדרכים שהתרחשו בקרבתם. המיזם מאפשר להורים ללמוד על הסכנות האורבות לילדיהם בסביבת בית הספר. מחקר חדש של פרויקט ANYWAY מבית הסדנא לידע ציבורי הצליב את מיקומי מוסדות החינוך ברחבי הארץ עם נתוני תאונות הדרכים מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ודירג את בתי ספר לפי כמות תאונות הדרכים סביבם. באתר שהוקם במיוחד עבור הדו״ח מוזמנים גולשים למצוא ברשימה את ביה״ס שבו לומדים ילדיהם ולחקור את סביבתו.

בהרצליה ריבוי התאונות הגבוה היה בקרבת בית הספר היסודי ברנר עם 15 נפגעים שהם הולכי רגל, כאמור בין השנים 2014 עד 2018. בסדר יורד: בית ספר שז"ר - 14 נפגעים, אולפנת צביה - 14 נפגעים, תיכון הראשונים - 13 נפגעים, אופק - 12 נפגעים, ויצמן - 12 נפגעים, בר אילן - 10 נפגעים.

יוזמי המחקר גורסים כי מטרתו היא לברר מהן הדרכים המסוכנות בדרך למוסדות החינוך בישראל, להזהיר את הציבור מהסכנה בדרכים ולהביא ליצירת לחץ ציבורי כלפי הרשויות על מנת שינקטו באמצעים לשיפור התשתיות.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
פארק אופניים חדש במצפה רמון
פארק אופניים חדש במצפה רמון
הפירמידה יוצאת מהרציף
אופנוען נהרג מפגיעת רכב בחולון
כולנו מיוחדים
נכנעה לאלופה
פארק יטבתה
פעילויות פסח בפארק יטבתה
"עולם חומרי"
דת ופוליטיקה בהוד השרון
דת ופוליטיקה בהוד השרון