הרצליה

הוגש כתב אישום נגד בעל שליטה בחברה ציבורית

תושב הרצליה הואשם כי עשה שימוש במידע פנים בנוגע למכירת החזקות החברה. כמו כן, הוא הואשם כי נמנע מלדווח על חלק מהחזקותיו בפועל בחברה

מיכאל פרוסמושקין 05/09/2019
צילום אילוסטרציה freepic

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה השבוע כתב אישום נגד תושב הרצליה, בן 62, שהינו בעל שליטה ויו"ר דירקטוריון לשעבר בחברה ציבורית בגין עבירות דיווח ושימוש במידע פנים.

לפי כתב האישום, שהוגש למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בת"א, על אף החובה שחלה על הנאשם כבעל עניין בחברה להודיע לחברה על שינויים בהחזקותיו, לא דיווח הנאשם בשנים 2014 – 2016 על פעולות רבות של מכירת מניות החברה על ידו.  בכך גרם הנאשם לחברה לפרסם דיווחים מטעים לציבור ביחס להחזקותיו. כך למשל, היו תקופות שבהן הנאשם החזיק בכ-10% בלבד ממניות החברה, אך החברה דיווחה לציבור שהוא מחזיק בכ-25% מהון מניות החברה.

בנוסף, כתב האישום מייחס לנאשם כי בשנת 2014 עשה שימוש במידע פנים לגבי מכירת החזקותיה של החברה לחברה אחרת. הנאשם מואשם כי טרם הדיווח לציבור רכש מניות של החברה בסכום של כחצי מיליון שקל, בעת שהחזיק במידע הפנים בדבר עסקת המכירה המתגבשת. מפעילות אסורה זו הפיק הנאשם רווח תיאורטי הנאמד בכ-103,000 שקל.

כתב האישום הוגש על ידי עו"ד הדס נאמן ארזואן ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מיסוי וכלכלה. התיק נחקר על ידי מחלקת חקירות מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
"אני אנצח בגדול"
בתמונה מימין לשמאל: אסי, אוהד, חני ויעקב
הבוזגלוס בדרך להנפקת דרכון פורטוגלי
S&P אישרה מחדש דירוג אשראי מושלם ilAAA לעיריית רעננה ותחזית יציבה
"משתדר״גים אתכם ובשבילכם"
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
סטודנט למשפטים נעצר בחשד לעבירות פדופיליה
סטודנט למשפטים נעצר בחשד לעבירות פדופיליה
רוזן נגד אדיב
רוזן נגד אדיב
חשד: סייע לקשישה ותקף אותה פיזית ומינית