הרצליה

"שאילתא קטנונית ומיותרת"

כך כינו איה פרישקולניק ועופר לוי, סגני ראש העירייה, את השאילתא שהגיש חבר המועצה יריב פישר בנושא בחירתה של בתו של ראש העיריה לתפקיד מנהלת אגף תנו"ס. פישר: "איך אתם יכולים להגיד "לא" לבת של ראש העירייה שממנו אתם מקבלים משכורת כל חודש?"

שרון יונתן 11/09/2019
איה פרישקולניק, צילום: רמי גרידיש

סגני ראש העירייה, איה פרישקולניק ועופר לוי, אמרו השבוע בישיבת מועצת העיר לחבר המועצה יריב פישר כי השאילתא שהגיש בעניין בחירתה של בתו של ראש העירייה לתפקיד בכיר, היא קטנונית ומיותרת לחלוטין.                                                 

כזכור, לפני כחודש וחצי פרסמנו ב"קול הרצליה" כי שירי רפפורט, בתו של ראש העירייה, נבחרה לתפקיד מנהלת אגף תנו"ס (תרבות נוער וספורט) וזאת לאחר שהיא עובדת בעירייה מזה 21 שנים. בשאילתא שהעלה בישיבת מועצת העיר שהתקיימה ביום שלישי ביקש פישר לדעת האם התקבל אישור של הועדה לניגוד עניינים בעניין העסקת קרובי משפחה והאם נשמע הגיוני וסביר שבתו של ראש העירייה תמונה לאחד התפקידים הבכירים בעיריית הרצליה.                 

העירייה השיבה כי רפפורט, המכהנת כיום כמנהלת מחלקת נוער וקהילה באגף תנו"ס, נבחרה לתפקיד פה אחד על ידי ועדת הבחינה וכי לאור קירבת המשפחה לראש העירייה המינוי טעון אישור של ועדת השירות לעיריות במשרד הפנים. "אין ספק שמבחינה מקצועית רפפורט היא המתאימה ביותר לתפקיד ואלמלא קירבתה לראש העירייה לא הייתה מתעוררת שאלה בנדון", נכתב בתשובת העירייה, "בנסיבות העניין, ועדת השירות לעיריות שבמשרד הפנים, ולא העירייה, היא שתחליט אם וכיצד ניתן לאשר את המינוי".

ראש העירייה, משה פדלון, יצא בתחילת הדיון מאולם הישיבות.עופר לוי אמר לפישר: "השאילתא שלך מיותרת ואין לה מקום ואני אומר לך את זה כאחד שעובד איתה, ישב בועדה וראה את תוצאות המבחנים".                                                                

איה פרישקולניק: "מבין כל מועמדים שירי קיבלה את הציונים הגבוהים ביותר במבחנים. היא עובדת בעירייה 21 שנים ואין סיבה שימנעו קידום של עובדת רק בגלל שהיא בת של ראש העירייה. זאת קטנוניות וצרות עין כי שירי ראויה מכל האנשים שהגיעו לועדת הבחינה".

פישר השיב לסגני ראש העירייה: "לא יכול להיות שאתם כפופים לראש העירייה והייתם בועדת הבחינה. הייתם צריכים לדעת את זה לפני ולעשות ועדה אחרת לגמרי. איך אתם יכולים להגיד לא לבת של ראש העירייה שממנו אתם מקבלים משכורת כל חודש. אתם עובדים תחת ראש העירייה אז ברור שלא תוכלו שלא לאשר את בחירתה. נציג אחד של משרד הפנים לא דרשתם".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
בשבוע הבא: יפתח חיבור כביש 531 לאיילון דרום
ב-8 באוג': פתיחת כביש 531 לאיילון ד'
אמא טלי ותלתלי עם מתנה
פורים בחוצות המפרץ
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
רחוב ויצמן יצבע כחול לבן
רחוב ויצמן יצבע כחול לבן
מגדל העמק מעצמת גיו גיטסו
מגדל העמק מעצמת ג'יו ג'יטסו
קיבלה קמפיין
דוגמנית פלוס
מה חדש בנחל שקמה?
מה חדש בנחל שקמה?
פסטיבל עכו, אנחנו באים