הרצליה

אין פיתרון בסוגיית חטיבת הנגיד

הנהגת ההורים בחט"ב הנגיד בהרצליה טוענת במכתב לשר החינוך כי ילדיהם עוברים מסכת איומים בשל השבתת בית הספר ביום שישי. משרד החינוך: "נציגי ההורים חצו את כל הקווים האדומים"

שרון יונתן 11/09/2019
חטיבת הנגיד. אין פיתרון באופק, צילום ארכיון: "קול הרצליה"

הורי תלמידי חט"ב הנגיד זועמים על כך שמפקחת של משרד החינוך הגיעה ביום שישי שעבר לבית הספר וערכה לתמידים שיחת איומים כלשונם.                                                         

ההורים מוסיפים: "בעקבות ההחלטה נתונים ילדינו במסע הפחדה ואיומים בבית הספר שכל תכליתו לגרום לילדים להגיע לבית הספר ביום השביתה ולשלול בכך מהוריהם את זכות המחאה. הגדילה לעשות מפקחת בית הספר שכינסה ביום שישי את כל התלמידים שהגיעו לבית הספר (פחות ממחצית, רובם תלמידים חדשים שזה עתה נכנסו לכיתה ז') באולם הספורט, לצורך "טקס איומים", כלשון אחד הילדים שנכח באולם. לצערנו המפקחת השמיעה דברי שקר, ובהם הצהרה שהמעבר מתרחש בגלל רצון העירייה, שהייתה רוצה שהילדים יגיעו לבית הספר ללמוד גם ביום שבת, אילו זה היה חוקי, כדי לוודא שהם בטוחים, זאת בניגוד גמור לעמדת ראש העיר שהביע פעמים רבות את רצונה המפורש של העיר להמשיך במתכונת הנוהגת . הדברים הללו מצטרפים למסכת האיומים שחווים הילדים בבית הספר, לרבות פגיעה בתעודה בשל המחאה הדמוקרטית שהוריהם נוקטים, הורדת ציונים, השתמעות בקבלה לבית הספר התיכון ועוד.

ההורים דרשו משר החינוך:

"אנחנו מבקשים שתנחה לאלתר את צוותי בית הספר לחדול מאיומים על הילדים בהורדת ציון, איומים שלא ידוע לאילו מצוקות יכניסו את ילדינו, ולאסור לאלתר כינוסי איומים על ידי גורמים שונים בכלל, ובפרט גורמים זרים שאינם מוכרים לילדים".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה:

ההחלטה בדבר מעבר החטיבה למתכונת של 6 ימי לימוד כבשאר חטיבות הביניים בעיר, התקבלה על ידי כל הדרגים המקצועיים במשרד החינוך. לצערנו, נציגי ההורים לא קיבלו זאת וביום שישי האחרון חצו את כל ה"קוים האדומים" במחאה שאינה לגיטימית הפוגעת בתלמידי בית הספר, המנהלת והמפקחת. אנו רואים בחומרה רבה את העובדה שנציגי ההורים עמדו בשערי החטיבה וביקשו מתלמידים והורים לחזור לבתיהם. כמחצית מתלמידי החטיבה הגיעו ביום שישי כדי ללמוד ובמשרד החינוך מתקבלות בכל יום שיחות מצד הורים המרגישים מאוימים וחוששים לשלוח את ילדיהם ללימודים פן יבולע להם. אנו מצפים מההורים לשמור על החוק ולהוות מודל לשיח ראוי ומכבד.

 

sharony@local.co.il

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
צעיר נורה בטבריה
מתחם הפיאצה. התחדשות עירונית
מתחם התחדשות עירונית חדש בחדרה
סמי הכבאי מגיע לאושילנד
שבוע של פעילויות באושילנד
ראש המועצה, ניר זמיר
פארק תעשייה חקלאי
אשקלון במקום ה-12 בהולכי הרגל הנפגעים בתאונות
אשקלון במקום ה-12 בהיפגעות הולכי הרגל
פ"ת תציין את חודש המודעות לסרטן השד
משחקים כמו פעם
מפגש ברוח 'קרמבו'