הרצליה

"תמיד ימצא קומץ שיתנגד לכל פעולה ויוזמה עירונית"

הורי התלמידים בבית הספר הנדיב בהרצליה השביתו את הלימודים בימים שני (שעתיים) ושלישי (שעה) וקיימו משמרת מחאה מחוץ לשער בית הספר. העירייה: "ועד הורי בית הספר מחפש בנרות עילות להפריע למהלך התקין של שנת הלימודים"

שרון יונתן 11/09/2019
הורים ותלמידים במשמרת המחאה ביום שלישי, צילום: פרטי

נמשך המאבק של הורי בית הספר היסודי הנדיב בעירייה. בימים שני ושלישי השביתו ההורים את התלמידים למספר שעות, ביום שני לשעתיים וביום שלישי לשעה הראשונה, אז התקבצו הורים ותלמידים מחוץ לשער בית הספר והניפו שלטים.

הרקע להשבתות המחאה היא טענת ההורים על אוזלת ידה של העירייה בתחזוקת בית הספר ובכך שהעירייה לא אוכפת את תנאי הבטיחות שנקבעו עם התחלת עבודות הבינוי ברחוב עזרא הסופר.

הטריגר להשבתת המחאה הוא נפילת חלק קטן מתקרה אקוסטית באחת מכיתות א'. הדבר אירע ביום ראשון לפני תחילת הלימודים כאשר בשל רטיבות מהקומה שמעל קרס חלק קטן מאוד מהתקרה. בנוסף, כועסים ההורים על כך שהעירייה לא אוכפת תנועת משאיות ברחוב בצלצאל בין השעות 7:30 עד 8:30.

בהודעה שהוציאה הנהגת ההורים להורי התלמידים ביום ראשון בערב נכתב : "אנו מבקשים לשתף פעולה ולא לשלוח את הילדים בשעתיים הראשונות. הנהגת ההורים יחד עם ההורים פועלים כדי להבטיח את בטחון הילדים של כולם. מצופה מכל ההורים להירתם למהלך, להפגין סולידריות ולא לשלוח את הילדים".

בעירייה תקפו את הנהגת ועד ההורים:

לצערנו, ועד הורי בית הספר מחפש בנרות עילות להפריע למהלך התקין של שנת הלימודים, גם במחיר של פגיעה בתלמידים. נזכיר לכולם שמדובר בריבוע תקרת חומר קל שיצא ממקומו ונפל. זהו. נציין עוד כי מדובר בבית ספר שעבר שידרוג תשתיות בקיץ האחרון שהציב את בית הספר בסטנדרט גבוה ביותר של בניה, שירות ובטחון. נמשיך לפעול במלוא הרצינות המקצועיות והמרץ למען החינוך בהרצליה מתוך הבנה שתמיד ימצא קומץ שיתנגד לכל פעולה ויוזמה עירונית.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
בני נוער ובני הגיל השלישי יחד על המסלול ברמת השרון
היכון, הכן, צא
מאבדת גובה
 אירוע פתיחת ארונות בנווה עמל
20,000 שקלים נאספו ונתרמו לטובת עמותת "אחת מתשע"
אישום: גנב בתחבולה מבית עסק בו עבד
פרומן. להשקיע בחינוך לגיל הרך
"מה שקרה פה הוא ביזיון טוטאלי"
הקואליציה ברחובות יוצאת לדרך!
אישה נהרגה בתאונה בתל אביב
קריית הספורט והנופש
יום פתוח בקריית הספורט והנופש ברעננה